anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odbiór TVP2 HD - Bravia KDL-40EX650

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
aati1208
Początkujący

Odbiór TVP2 HD - Bravia KDL-40EX650

Witam wszystkich SONY-fanów!

W sobotę kupiłem pod choinkę tv Sony BRAVIA modelu dokładnie KDL-40EX650 i mam co do niego dwa pytania, które zrodziły się podczas dotychczasowego użytkowania.

1. Jak odebrać sygnał TVP2 HD ponieważ łapie tylko analogowy nie w formacie hd?

2. Posiadam dysk zewnętrzny SAMSUNG o poj. 500GB i TV go nie widzi. Wiem że czasami zależy to od systemu plików, ale zmiana systemu? czy to konieczne? Dodam iż znajomy ma inny LED TV i jemu śmiga w ntfs (nie pamiętam firmy ani modelu)

Za pomoc z góry dziękuję no i życzę esołych Świąt! :

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam

1. Jeśli chodzi o TVP2 HD to znajduje się on w MUX3. Powiedz czy posiadasz takie kanały jak TVP Kultura, Historia, Polonia ? Myślę, że możesz nie łapałać całego tego multiplesku.

2. Niestety, ale telewizory Sony nie rozpoznają systemu plików jakim jest NTFS. Obłsugiwany jest FAT32, oraz exFat.

Wesołych wiąt :

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam

1. Jeśli chodzi o TVP2 HD to znajduje się on w MUX3. Powiedz czy posiadasz takie kanały jak TVP Kultura, Historia, Polonia ? Myślę, że możesz nie łapałać całego tego multiplesku.

2. Niestety, ale telewizory Sony nie rozpoznają systemu plików jakim jest NTFS. Obłsugiwany jest FAT32, oraz exFat.

Wesołych wiąt :

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

http://img9.imageshack.us/img9/948/screenshot003ud.jpg

Powyżej podrzucam Ci screen mowiący o systemie odtwarzanych plików. Niestety nie możesz uruchomić dysku w systemie NTFS. Jeśli chciałbyć go uruchomić w połączeniu z Bravią musiałbyś go sformatować w jednym z powyższych systemów (FAT16, FAT32, exFAT). Robi się to tak:

http://img155.imageshack.us/img155/6313/98928279.jpg

Pamiętaj, że podczas formatowania utracisz bezpowrotnie dane zapisane na dysku, oraz o tym że musisz zarejestrować dysk w Bravii.

Do pytania pierwszego - w jaki sposób masz zrobioną instalację? Przez zewnętrzny dekoder czy w inny sposób?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
aati1208
Początkujący

Dzięki za zainteresowanie tematem :

A więc tak- odnośnie odbioru tvp2 hd to rozwikłałem już problem. Po prostu kanał był pod niskim numerem i trzebabyło przewijać. a po uruchomieniu dojechałem jakoś do 50 gdzie było juz potem brak sygnału a dwójka była jeszcze niżej -moje niedopatrzenie sory za zamęt:)

A co do dysku hmm ciekawa sprawa.

Zaryzykowałem (co mi tam raz kozie smierć) i właśnie pisało o tym FAT, no to postanowiłem wydzielić 100GB pamięci z dysku, zrobić format na FAT no i podpięcie pod telewizor co zaskutkowało formatem. Oczywiście ja w pełni świadomy i po tym jak wziąłem all na logikę- skoro NTFSu nie umi poczytać to nie ma prawa go sformatować i zarejestrować w tej bravii. No to ja format zrobiłem (ze świętym przekoaniem że tylko tych 100GB) i lipa. Wszystko poszło w siną dal. Ale nie martwię się bo nie ma czegoś takiego jak "bezpowrotnie" :kilka trików i all mozna odzyskać;p Krótko mówiąc dane już odzyskałem.

I powiem szczerze że jestem dość zawiedziony jeśli chodzi o ten system NTFS w tych SONYiaczach...

Ale jest jeszcze jedno pytanie. Mianowicie jaką kamerkę i mikrofon polecacie do niego? Bo podłączyłem jakąś starą co miałem z kompa i nie śmiga, a przydałoby się by porozmawiać na dużym ekranie z rodziną:)

Pozdrawiam!

Message was edited by: aati1208

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli chodzi o kamerę to dedykowana do tego modelu jest CMU-BR100. A jeśli chodzi o to co się stało z dyskiem - podpiąłes do portu USB-REC, który pozwala na nagrywanie na dysk materiałów z wbudowanych tunerów. Podepnij do innego portu USB i powinno wszystko działać:)

profile.country.pl_PL.title
aati1208
Początkujący

Chryste, 370,- za kamerę?! Dobra no setę mogę dać ale żeby ponad 3,5 stówy? zdecydowanie za dużo, tym bardziej że jeszcze nie wiem jak ten skype cały działa!

Możecie mi coś polecić tańszego? O ile wogóle coś takiego do tych Telewizorów istnieje..

A co do dysku to nie śmiga, także już się nie denerwuję i narazie to olewam. Dzięki za pomoc :

Message was edited by: aati1208

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Niestety nie jest mi wiadome aby jakaś inna kamerka współpracowała z telewizorami Sony. Parę osób próbowało podłączać inne kamerki, ale efekt nie był satysfakcjonujący ( zdaję się że obrazu nie udało się uzyskać, co najwyżej dźwięk, albo tylko wykrycie kamerki).

profile.country.PL.title
marcoo300681
Poszukiwacz

Ta kamera jest warta swojej ceny jakosc obrazu bije wszystkie inne komputerowe na łeb a dźwięk to rewelacja mozesz chodzic po mieszkaniu i szeptać a mikrofony w niej zarejestrują wszystko wiem co mówię bo ją posiadam dostałem ją w komplecie z moim 920hx naprawdę cena usprawiedliwia jakość

profile.country.pl_PL.title
aati1208
Początkujący

aaa rozumiem.

Rozważę kupno napewno, ale jeszcze nie teraz.
Dzięki za wszystkie dotychczasowe pomoce, jak będę czwgoś potrzebował to się odezwę :

Dosiego Roku! :

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Mylagos - nie da się podłączyć innek kamery w taki sposób aby uzyskać z niej obraz (ewentualnie dźwięk jeśli ma wbudowany mikrofon). W oprogramowaniu Bravii (z funkcją Skype) są zainstalowane seryjnie sterowniki do kamerki Sony.

Nie ma też możliwości dogrania lub usunięcia jakiejkolwiek części oprogramowania Bravii (żaden producent TV póki co nie oferuje rozwiązań pozwalających w legalny sposób [bez utraty gwarancji] na grzebanie w sofcie)

Przyłączam się do słów marcoo300681 - kamera wraz z systemem mikrofonów działa bezbłędnie!

Pozdrawiam Stubb