anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z internetem Bravia KDL-40EX650

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
jazdeczka69
Początkujący

Problem z internetem Bravia KDL-40EX650

Dzień  dobry

Moje pytanie brzmi, czy można normalnie korzystać z Internetu na tym telewizorze?

Wszystko ładnie skonfigurowałem Internet działa, ale jego jakość i czas ładowania stron pozostawia dużo do życzenia. Dodam że posiadam łącze internetowe o prędkości  8Mb/s, ogólnie długi czas ładowania aplikacji internetowych. Czy to jest spowodowane wadliwym oprogramowaniem?

I jeszcze jedno pytanie z jakiego oprogramowania korzystacie do kontroli TV za pomocą smartfona , Ja aktualnie posiadam Media Remote Sony Corporation i podczas korzystania  z telefonu jako touchpada przy surfowaniu po Internecie myszka tzn. kursor strasznie laguje ;/

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Wszystko ładnie skonfigurowałem Internet działa, ale jego jakość i czas ładowania stron pozostawia dużo do życzenia. Dodam że posiadam łącze internetowe o prędkości  8Mb/s, ogólnie długi czas ładowania aplikacji internetowych. Czy to jest spowodowane wadliwym oprogramowaniem?

Witam Jazdeczka69,

Twoje łącze w zupełności wystarczy do w miarę płynnej pracy internetu w TV, ale należy w tym miejscu podkreślić, że TV to nie komputer i jego obsługa funkcji internetowych będzie znacznie wolniejsza od tego co dzisiaj oferują nam PC. Wszystkie dodatki takie jak internet, 3D, serwisy internetowe moim zdaniem należy traktować raczej jako gadżet do wspaniałego obrazu.

Jedyne co możesz zrobić to sprawdzić siłę sygnału w TV (jeśli łączysz się przez Wi-Fi), możesz też odświeżyć zawartość internetową oraz sprawdzić czy masz aktualną wersję oprogramowania:

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-40EX650/downloads/AZ3EUA_1700

(aktualizacja z 21.12.2012)

I jeszcze jedno pytanie z jakiego oprogramowania korzystacie do kontroli TV za pomocą smartfona , Ja aktualnie posiadam Media Remote Sony Corporation i podczas korzystania  z telefonu jako touchpada przy surfowaniu po Internecie myszka tzn. kursor strasznie laguje ;/

Jest to jedyna aplikacja współpracująca z Bravią. Póki co nie ma innej "zastępczej". Sprawdź również czy masz najnowszą wersję tej aplikacji oraz podrzuć info jaki masz tel (jeśli możesz oczywiście - na różnych telefonach różnie dziala ta aplikacja).

Pozdrawiam Stubb

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Wszystko ładnie skonfigurowałem Internet działa, ale jego jakość i czas ładowania stron pozostawia dużo do życzenia. Dodam że posiadam łącze internetowe o prędkości  8Mb/s, ogólnie długi czas ładowania aplikacji internetowych. Czy to jest spowodowane wadliwym oprogramowaniem?

Witam Jazdeczka69,

Twoje łącze w zupełności wystarczy do w miarę płynnej pracy internetu w TV, ale należy w tym miejscu podkreślić, że TV to nie komputer i jego obsługa funkcji internetowych będzie znacznie wolniejsza od tego co dzisiaj oferują nam PC. Wszystkie dodatki takie jak internet, 3D, serwisy internetowe moim zdaniem należy traktować raczej jako gadżet do wspaniałego obrazu.

Jedyne co możesz zrobić to sprawdzić siłę sygnału w TV (jeśli łączysz się przez Wi-Fi), możesz też odświeżyć zawartość internetową oraz sprawdzić czy masz aktualną wersję oprogramowania:

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-40EX650/downloads/AZ3EUA_1700

(aktualizacja z 21.12.2012)

I jeszcze jedno pytanie z jakiego oprogramowania korzystacie do kontroli TV za pomocą smartfona , Ja aktualnie posiadam Media Remote Sony Corporation i podczas korzystania  z telefonu jako touchpada przy surfowaniu po Internecie myszka tzn. kursor strasznie laguje ;/

Jest to jedyna aplikacja współpracująca z Bravią. Póki co nie ma innej "zastępczej". Sprawdź również czy masz najnowszą wersję tej aplikacji oraz podrzuć info jaki masz tel (jeśli możesz oczywiście - na różnych telefonach różnie dziala ta aplikacja).

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
jazdeczka69
Początkujący

Zdaje sobie sprawę ze to nie jest komputer, ale jeśli jest oferowana opcja Internetu i innych gadżetów internetowych to powinno to działać, ja jako klient wybrałem ten model ze względu ze doczytałem się ze posiada przeglądarkę Opera, wbudowane wifi, Skype i widgety. Bardzo się rozczarowałem gdy tylko to uruchomiłem. Pisał Pan że jest to tylko TV a nie komputer, zgadzam się z tą opinią, ale skoro kupuje się smartfona i posiada on wifi, przeglądarkę Opere i inne bajery internetowe to powiem ze działają bez większych zarzutów a to tez nie jest sprzedawane jako komputer tylko telefon z opcja przeglądarki, podejrzewam ze najstarszym model smartfona prędzej załadował by stronę startowa Sony niż ten TV. Producent w ogóle nie powinien podkreślać  iż ten model ma wbudowaną przeglądarkę internetowa, chyba że by podkreślał że to jest jedynie dodatek którym można się pochwalić znajomym w pracy ze się posiada TV z Internetem.

Telefon na którym zainstalowałem aplikacje Media Remote Sony Corporation to Samsung  galaxy s II.

Tak na marginesie napisze ze posiadam drugi TV firmy LG 32” model mogę później podać i kwestia Internetu i sterowania  Media Remote jest bardzo zadowalająca, wydaje mi się ze to za sprawą Google  które dało swoją przeglądarkę i widgety.

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zgadza się wszystko :slight_smile: tylko nie mogę zgodzić się z Tobą we szystkich kwestiach. Sony napisało że jest internet w TV. Włączasz kupiony TV i jest internet więc nie wiem skąd ten argument aby nie pisać w funkcjach TV o rzeczach które de facto są w tym urządzeniu. Że nie działają zgodnie z Twoimi oczekiwaniami to już inna rzecz. TV to przede wszystkim obraz i wydaje mi się, że ten jest bez zarzutu.

Co do prędkości internetu na innych urządzeniach - mam HTC Desire HD. Mam go od ponad roku i kupiłem go również za nie małe pieniądze (jak na takie urządzenie). Internet po Wi-Fi działa znacznie wolniej od tego co daje mi laptop ale też szybciej od TV. Inni producenci są bardziej "multimedialni" ale z prędkością internetu w TV jest podobnie.

EX650 jest jedną z niższych serii wydaną na rok 2012/2013, ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny ale też nie można od tego modelu oczekiwać oszałamiającego obrazu oraz wodotrysków (czytaj multimediów).

Media Remote na S II powinien chodzić bardzo płynnie.

Spróbuj przetestować swoje łącze na komputerze a później odtworzyć tą stronę przez TV i zobaczyć rezultat.

http://www.speedtest.net/

Wyniki są dokładne gdy badasz powyższą stroną.

Pozdrawiam Stubb