anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problemy z 3D

profile.country.pl_PL.title
esel-----
Początkujący

problemy z 3D

Witam
Wiem, że temat był wielokrotnie poruszany na tym forum, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniej informacji. Mam KDL 46EX720 i nie mogę włączyć 3D z pilota przy wyświetlaniu takich filmów z PC, za pomocą VLC.
Film ma dwa obrazy obok siebie, jest tryb pełnoekranowy, ale w menu po naciśnięciu 3D jest tylko: "wył" i "symulowane 3D". Nie ma innych wyborów w tym menu.
Podejrzewam jakąś nieprawidłową konfigurację, tylko gdzie?
Wyświetlanie próbek z Internet Video 3D działa prawidłowo.

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Sprawdź, czy pomoże zmiana odtwarzacza na Cyberlink Power DVD 11 lub Stereoscopic Player. Więcej informacji tutaj.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W przypadku gdy podłączamy jakieś urządzenie z filmem 3D, telewizor widzi dwa obrazy obok siebie (bądź inna konfiguracje), a nie przełącza się w tryb 3D - oznacza że nie wykrył sygnału 3D. W ogromnej większości przypadków winę za to ponosi urządzenie które przekazuje sygnał - w tym przypadku komputer. To on musi wysłać obraz 3D w odpowiednim formacie. Jeśli komputer spełnia wymagania techniczne, to w takim przypadku jest to wina oprogramowania. Takie filmy potrzebują odpowiednich odtwarzaczy, np. ten o którym wspomniał Cogito. Odtwarzacz taki nie tylko wyświetla dany materiał, ale również przekazuje sygnał w określonych normach.

profile.country.pl_PL.title
esel-----
Początkujący

Dzięki!
Teraz zrozumiałem problem.
Czeka mnie niestety wymiana laptopa na taki z wyjściem HDMI 8 mb kabla Hdmi. :(

Chyba, że SONY się zlituje i zmieni firmware, tak aby to użytkownik mógł włączyć tryb 3D a nie sam telewizor.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Update oprogramowania nic by tutaj nie dał. Tak jak napisał wcześniej Zimny musisz dostarczyć do TV sygnał spełniający odpowiednie normy aby móc wymagać 3D.

profile.country.pl_PL.title
esel-----
Początkujący

cogito napisał(a):

Update oprogramowania nic by tutaj nie dał. Tak jak napisał wcześniej Zimny musisz dostarczyć do TV sygnał spełniający odpowiednie normy aby móc wymagać 3D.



Ale jeśli na ekranie TV pojawiają się dwa obrazy obok siebie, to rozumiem że wtedy gdyby firmware pozwolił, takie obrazy mogłyby być po przeskalowaniu wyświetlone po sobie odpowiednio dla lewego i prawego oka.
Od niedawna mam kontakt z 3D, więc wiele rzeczy mogę "odkrywać" na nowo. :smileymrgreen:

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Rzecz którą opisałeś może wykonać komputer. Wg mojej wiedzy TV jeszcze takich rzeczy nie potrafi. Prawdopodobnie jest to między innymi kwestia mocy obliczeniowej.

profile.country.pl_PL.title
esel-----
Początkujący

No to czeka mnie (i nie tylko) wymiana TV po kilku latach. :D
To jest po linii producentów.
Faktycznie w chwili obecnej w okresie pogwarancyjnym, w przypadku poważniejszej awarii najtańszym sposobem naprawy obecnego sprzętu elektronicznego jest kupienie nowego! ;)

Co do mocy obliczeniowej podejrzewam, że obecne TV szybko osiągną moc notebooka. A jeśli marketingowcy zasugerują to nawet PS3. Ja m. in. wybrałem 46EX720 ze względu na nagrywanie na HDD.

Jeszcze raz dzięki za oświecenie.

Woytas_PL
Początkujący

czemu takie bzdury piszecie, sygnał z cyfry+ 3d po hdmi też jest be :c34

jak widzisz dwa obrazy obok siebie i TV sam nie przełączy się w tryb 3D to włącz 3d z menu i wybierz side by side czy jakoś tam jest do wyboru w zależności od sygnału i będzie OK

profile.country.pl_PL.title
esel-----
Początkujący

czemu takie bzdury piszecie, sygnał z cyfry+ 3d po hdmi też jest be :c34

jak widzisz dwa obrazy obok siebie i TV sam nie przełączy się w tryb 3D to włącz 3d z menu i wybierz side by side czy jakoś tam jest do wyboru w zależności od sygnału i będzie OK



Spójrz na początek wątku.
Przy kablu VGA w menu 3D wtedy nie ma innych opcji niż "wył." i "symulowane 3D"