anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

filmy z kompa na z5500 pomocy

zbycho00
Początkujący

filmy z kompa na z5500 pomocy

Witam
Proszę o pomoc !!!!!!!
Jak mam zrobić ,żeby podłączyć kompa do telewizora.
Próbowałem przez routera (d-link dsl2640r kablem enthernet) ale telewizor niby wyszukuje że jest router podłączony ale nie czyta danych więc nie mogę oglądać filmów ani słuchać muzyki.
Proszę o pomoc!!!!

12 ODPOW. 12
Ravi-----
Początkujący

A czy sprawdzałeś czy coś nie utrudnia połączenia jakiś firewall? Bo często tutaj jest największy problem. A i z góry uprzedzam, że do oglądania np. divxów trzeba zainstalować PS3 media server.

zbycho00
Początkujący

Mam ten program i w statusie wychodzi mi ,że konsola ps3 nie jest podłączona, a w telewizorze w ustawienia sieciowe>wyświetlanie ustawienia serwerów nie wyświetla mi się komp.
w ogóle nie wiem co mam zrobić.

boston-----
Początkujący

A nie możesz podłączyć bezpośrednio do tv za pomocą kabla hdmi, DVi liub VGA?

zbycho00
Początkujący

nie za bardzo bo wszystko mam na kompie stacjonarnym który jest w drugim pokoju.
byłem w sony center i powiedzieli też o tym programie ale nie mogę sobie z nim poradzić więc pomyślałem o forum

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tzn że nie masz połączenia między komputerem a telewizorem. Do połączenia musisz mieć kabel skrosowany. Dostępne są dwa rodzaje kabli sieciowych, różnią się kolejnością złączek (pinów).
Jeśli masz odpowiedni kabel, po podłączeniu telewizora z komputerem wejdź w opcje sieciowe telewizora, zobacz czy masz przypisane adresy. Jeśli nie masz, przydziel je ręcznie. Czy wiesz jak to zrobić, znasz zasady przydzielania adresów sieciowych? Po wpisaniu w telewizorze, robisz to samo w komputerze w połączeniach sieciowych. Połączenie może blokować firewall, sprawdź ustawienia. Zobacz czy urządzenia widzą się.
Jeśli połączenie jest dobre, zastosuj się do rad opisanych w tym poście:
Jak już ściągniemy i poprawnie zainstalujemy PS3 Media Serwer, uruchamiamy go i wchodzimy w Nawigacje->Ustawienia Udostępniania. Pojawi się okienko w którym wciskamy zielony +. Wybieramy foldery które chcemy udostępnić. Jak już wybierzemy te foldery, klikamy na zapisz i restartujemy serwer (na górze powinien być taki przycisk.
Aktualizujemy listę serwerów w naszym LCD, i tam powinien być ten serwer, który stworzyliśmy. Jak wejdziemy w Home i w odpowiednie kategorie, to pojawi nam się serwer i udostępnione foldery.



viewtopic.php?f=57&t=3361&p=54595&hilit=ps3+media+serwer#p54595

zbycho00
Początkujący

Robiłem tak jak ty tu pisałeś i tak jak jest tu http://campaign.odw.sony-europe.com/tvm ... LNA_PL.pdf
Ale niby w telewizorze same wyskakują dane i sprawdzam stan połączenia w sieci i pisze że połączenie powiodło się lecz jak wchodzę w "ustawienie wyświetlania serwerów" i klikam aktualizuj listę to nic że niby niemoże znaleźć
Albo ja jestem za głupi albo jakaś czynność jest pominięta albo coś jest zjebane i niemożna.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Złośliwość rzeczy martwych.... Jeśli przydziela IP to już jest dobrze. Teraz może blokować firewall, albo windows. Nie wiem jaki masz Windows, więc ciężko będzie pokierować. Generalne musisz wejść w ustawienia połączeń sieciowych (w Vista nazywa się to: "Centrum sieci i udostępniania") i tam wskazać sieć na "prywatną". Wtedy sieć będzie zaufana. Kolejna sprawa to firewall. Na czas testowania możesz odłączyć komputer od Internetu i wyłaczyć firewala. Jeśli to nie pomoże, poszukamy innego rozwiązania. A i cały czas gdy chcesz się połączyć, musisz mieć włączony program obsługujący serwer, czyli np. PS3 MS.
ps
Jaki masz Windows?

3943-----
Początkujący

WITAM
a może po prostu niema o co rwać szat - pogodzę was
Poco te komplikacje ps3 nasy Xboxy i inne wynalazki ale co tam kto lubi to jego sprawa
W sumie powinno być to tu ale dotyczy tak szerokiego obszaru że wszędzie będzie " nie tu "
(np TV Samsung)
viewtopic.php?f=54&t=4185&p=105161#p105161
pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

a może po prostu niema o co rwać szat - pogodzę was


Kolego, nikt tu nikomu nie rwie szat. Jak byś bardziej wczytał się w forum, to na pewno byś zauważył.
Poco te komplikacje ps3 nasy Xboxy i inne wynalazki ale co tam kto lubi to jego sprawa


Żartujesz sobie?