anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przebarwienie na zdjęciach pomocy

profile.country.PL.title
KGnet-----
Nowicjusz

Przebarwienie na zdjęciach pomocy

Mam Nex-c3 Kupiłem go z myślą o robieniu zdjęć odzieży do sklepu internetowego. Kiedy już przeczytałem jedną mądrą książkę i kilka forów o tym jak to robić, pojawił się pewien problem. Na zdjęciach ubranek o jednolitej kolorystyce widać przebarwienia w postaci nie regularnych pasków lub plam ( np na zielonym niebieskie przebarwienia ). Kombinowałem z nastawami własnymi , z automatu, balans bieli własny, balans bieli auto, różne czasy naświetlania, przesłony itp. Wyjściowo mam dwie lampy z parasolkami 5500k, ale próbowałem też bez. Jedyna różnica to kształt przebarwień. Zastawiam się czy to nie wina aparatu ? Proszę o pomoc.

załączam fotkę poglądową

10 ODPOW. 10
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz
profile.country.PL.title
KGnet-----
Nowicjusz

16,2 megapixela to mało ? ( pytam poważnie ) ile powinno być żeby efekt nie występował ? czy są jakieś sposoby żeby to niwelować w procesie robienia zdjęcia lub jego obróbki ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

KGnet napisał(a):

16,2 megapixela to mało ? ( pytam poważnie ) ile powinno być żeby efekt nie występował ? czy są jakieś sposoby żeby to niwelować w procesie robienia zdjęcia lub jego obróbki ?


Ja nie wiem ile to za mało, ile to w sam raz. Szczerze to ja nigdy się tego efektu w moim zdjęciach nie dopatrzyłem. Ale kto nie szuka, ten nie znajdzie :smileymrgreen:

Efekt można zniwelować np. obrabiając zdjęcia (najlepiej RAWy) w Lightroomie 4 lub Photoshopie (ACR 7). Pewnie są i inne programy (może i darmowe), ale ja takich nie mam i nie znam. Wiem, że da się to w tym co używam. Poniżej efekt takiego szybkiego usuwania pędzelkiem

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

To raczej kwestia czysto geometryczna, spróbuj na innej ogniskowej z innej odległości i może przysłona sie jeszcze pobaw.

profile.country.PL.title
KGnet-----
Nowicjusz

kris - prośba możesz opisać laikowi w jaki sposób dokonałeś tej obróbki tak krok po kroku.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Ściągnąłem Twoje zdjęcie.
Otwarłem Lightroom'a 4
Zimportowałem zdjęcie.
Przeszedłem do modułu Develop.
Kliknąłem K na klawiaturze (czyli narzędzie pędzelek).
Tam ustawiłem w miejscu "Moiré" -100 do 100 (zależy od samej mory i jej intensywności) i zaznaczyłem pędzelkiem gdzie ta mora występuje.
Jak już wyszło, że zaznaczyłem cały zakres występowania mory, wyeksportowałem zdjęcie (ctrl+shift+E) do JPG.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tutaj tutorial tego co napisał kris.

Krok po kroku :)

http://mansurovs.com/how-to-reduce-moire-in-lightroom-4

profile.country.PL.title
KGnet-----
Nowicjusz

kris- dziękuje za informacje.
Jeszcze jedno pytanko czy Lightroom 4 występuje po polsku i czy udostępniają wersję testową ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

KGnet napisał(a):

kris- dziękuje za informacje.
Jeszcze jedno pytanko czy Lightroom 4 występuje po polsku i czy udostępniają wersję testową ?


udostępnia wersję testową (adobe.pl). Wersji polskiej oficjalnie nie ma. Do wcześniejszych wersji było nieoficjalne spolszczenie, nie wiem jak do tej, bo nie używam.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer