anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A200 dziwny dzwiek

Cmola-----
Początkujący

A200 dziwny dzwiek

Witam, dzisiaj dostałem lustrzanke A200 i troceh sie obawiam bo przy wyłaczaniu aparatku jest takie trrrr... przy włączaniu tego nie ma. Boje sie bo siostra przy wyłaczony aparacie przy sciąganiu osłony przeciwsłonecznej przekreciła lekko pierscien do ostrzenia a bzo ustawione na MF. Ale chyba to nie przez to. To normalne przy wyłaczaniu ?

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Zachęcamy do lektury instrukcji...
tak to normalne działa wtedy czyszczenie matrycy

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Zerknij tutaj: viewtopic.php?f=39&t=1963" target="_blank

Cmola-----
Początkujący

dzięki wielkie za odp

profile.country.pl_PL.title
SinNameOn
Początkujący

Witam. Jestem tu po raz pierwszy i na "dzieńdobry" ten temat przykuł moją uwagę.
Fotografuję A200 i przy długich czasach naświetlania wewnątrz aparatu coś jakby skrzypi przez cały czas naświetlania. Czy to normalny objaw, czy wada egzemplarza?

Pozdrawiam
Sin

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

SinNameOn napisał(a):

Witam. Jestem tu po raz pierwszy i na "dzieńdobry" ten temat przykuł moją uwagę.
Fotografuję A200 i przy długich czasach naświetlania wewnątrz aparatu coś jakby skrzypi przez cały czas naświetlania. Czy to normalny objaw, czy wada egzemplarza?

Pozdrawiam
Sin


Witaj

To odgłos pracy układu Super Steady Shot. Nie ma powodów do obaw.
Przy długich czasach naświetlania powinieneś wyłączyć stabilizację jeśli nie chcesz tego słyszeć :)

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Przy czym długie czasy, to te, kiedy fotografujemy ze statywu - zaleca się wtedy wyłączyć stabilizację "SSS" bo w tych warunkach nie poprawi, a może pogorszyć jakość zdjęć. W ogóle - statyw - wyłączamy SSS, z ręki - włączamy.
Natomiast długie czasy typu 1/4 czy 1/8s, gdy fotografujemy z ręki, jak najbardziej wymagają (zaleca się) włączenia stabilizacji.

------------------------------
fotoamator
wratislavian
Początkujący

ciekawe chlopcy jest to, że czesem sss (na statywie) skrzypi a czasem nie:>

kamil1114
Początkujący

Może zależy to od czasu naświetlania. Jak krótko naświetlasz to nic nie słyszysz , a jak parę sekund to już słychać ten mechanizm. Też na początku się zastanawiałem co to jest.

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

mój aparat piszczy cichutko... :shock: