anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

AF pomocy !

TomekCe
Początkujący

AF pomocy !

Witam ! Od nie dawna mam A 330, fajna zabawka nie powiem ale zaczyna mnie stresować w niej jedna rzecz mianowicie, gdy przełączam z MF na AF obiektyw zaczyna świrować, nie może złapać ostrości, może mnie ktoś uspokoić i napisać prawdę czy to zależy od warunków, oświetlenia itp czy coś z nim jest nie tak ? Czytałem instrukcję ale nie bardzo rozumiem co tam jest napisane w tej kwestii ! Pomocy :c6

19 ODPOW. 19
TomekCe
Początkujący

A za tydzień jadę w góry :( I jesteś pewny że to zła praca silniczka ? Że trzeba oddać do serwisu, a ile zajmie naprawa ? i jaka cena ?

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

TomekCe napisał(a):

I jesteś pewny że to zła praca silniczka ?

Jeżeli nie masz innego obiektywu do swojej :c56 to tylko taki wniosek mi się nasuwa.
No chyba, że to body. Ale ja jasnowidzem nie jestem :smileyrolleyes:

TomekCe napisał(a):

Że trzeba oddać do serwisu, a ile zajmie naprawa ? i jaka cena ?

Jeżeli aparat jest na gwarancji to nic nie płacisz.

A ile zajmie naprawa to musisz zapytać pracownika serwisu.
Więc w poniedziałek po prostu tam zadzwoń.

Pozdrawia Starosta :grin:
TomekCe
Początkujący

Dzięki :)

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Nie masz czasem ustawiony AF-ciągły :question:
Wtedy każda zmiana/ruch/przekadrowanie/poruszenie aparatem powoduje ponowne działanie AF, w celu szukania ostrości.

TomekCe
Początkujący

Yyyyyy a gdzie to się sprawdza ? :) właśnie wróciłem z gór, gdy było pochmurno robiąc zdjęcia na zewnątrz AF działa poprawnie, natomiast gdy niebo jest czyste AF już świruje tak dla informacji

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

acinloop napisał(a):

Nie masz czasem ustawiony AF-ciągły :question:


TomekCe napisał(a):

Yyyyyy a gdzie to się sprawdza ?


Klawisz Fn - Tryb autofokusa -przełącz na AF-S czyli pojedynczy
poza tym sprawdź w menu czy nie masz włączonej funkcji Eye-StartAF(zakładka z trybikiem)
jeśli tak to wyłącz tę funkcję szkoda baterii i silników

TomekCe
Początkujący

Zrobiłem tak jak Pan pisze tzn. wyłączyłem funkcje Eye-StartAF ale wtedy w ogóle mi nie działa AF, natomiast "Klawisz Fn - Tryb autofokusa -przełącz na AF-S czyli pojedynczy" mam rozumieć że działa to tylko na PASM tak ? ale jeżeli przełączam na PASM to tryb autofokusa nie działa :c7

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

TomekCe napisał(a):

Zrobiłem tak jak Pan pisze tzn. wyłączyłem funkcje Eye-StartAF ale wtedy w ogóle mi nie działa AF


Upewnij sie proszę, że przełącznik z boku obudowy i na obiektywie (o ile jest na obiektywie) jest w pozycji AF. Później przyciśnij spust do połowy i sprawdź czy obiektyw ustawia ostrość.

Autofokus pojedynczy to tryb, w którym aparat po potwierdzeniu ostrości i zablokowaniu jej (wciśnięty spust do połowy) nie ustawi sam ostrości na inne obiektyw w momencie gdy przekadrowujesz.

TomekCe
Początkujący

Nie wiem co bym zrobił bez Waszej pomocy :) Wszystko już wiem !! Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A ja proponuję jeszcze raz zajrzeć do instrukcji.