anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Akcesoria do Alfy 350.

coachu
Nowicjusz

Akcesoria do Alfy 350.

Witam

Mam Alfę 350 ze standardowym obiektywem 18-70. Teraz chciałbym coś do niej dokupić, tak do 1500 zł. nie wiem może obiektyw i jakieś filtry. Jeśli obiektyw to co byście polecali? Macie jakieś propozycje?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

29 ODPOW. 29
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Cześć :c22
... a ja Ci proponuje po prostu robić zdjęcia :c20 i sam zdecydujesz co Ci będzie potrzebne , to sobie kupisz :D

Pozdrawiam
Bartek

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.GB.title
Pit-----
Nowicjusz

Do zdjęć nocnych: typu nocnych widoków, krajobrazów czy jakichkolwiek nieruchomych obiektów potrzebny jest Ci tylko statyw (oczywiście konkretny nie za 20zł) i trochę cierpliwości do długich czasów naświetlania. Spokojnie na początek wystarczy Twój 18-70, ja tym obiektywem trochę ćwiczyłem w nocy.

dynaxx7
Początkujący

8-) ...za Lajamem :smileyarrow:

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

dynaxx7 napisał(a):

flinty na początek nie polecam, /rzadko jej się używa - mówię to w oparciu o swoje doświadczenia


Takich wyroków bym nie wydawał, kolega jeśli mnie pamięć nie myli nie wspominał do czego będzie używał kupionego obiektywu, dla mnie flinta była idealnym uzupełnieniem zakresu i na chwilę obecną o wiele częściej używam jej jak kita

Bertone napisał(a):

... a ja Ci proponuje po prostu robić zdjęcia :c20 i sam zdecydujesz co Ci będzie potrzebne , to sobie kupisz :D


i to jest chyba najlepsza odpowiedź ;) jak trochę pofocisz będziesz wiedzieć czego Ci potrzeba :smileythumbsup:

coachu
Nowicjusz

Hej.
Więc skłaniam się ku temu aby zamiast mojego kita 18-70 zakupić obiektyw Sony DT 18-55mm f/3.5-5.6 i Sony DT 55-200 mm SAM ( ewentualnie zamiast tego ostatniego w grę wchodziły by jeszcze Sigma 70-300 4-5.6 APO lub SIGMA
18-200mm F3.5-6.3 ). To opcja taka, że miałbym dwa obiektywy ale jest jeszcze taka, że kupiłbym jeden SONY SAL 18 - 250mm F3.5 - 6.3 SAM.
I co Wy myślicie, która z tych opcji da mi większą radość robienia zdjęć, że tak to określę?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

coachu napisał(a):

Hej.
Więc skłaniam się ku temu aby zamiast mojego kita 18-70 zakupić obiektyw Sony DT 18-55mm f/3.5-5.6 i Sony DT 55-200 mm SAM ( ewentualnie zamiast tego ostatniego w grę wchodziły by jeszcze Sigma 70-300 4-5.6 APO lub SIGMA
18-200mm F3.5-6.3 ). To opcja taka, że miałbym dwa obiektywy ale jest jeszcze taka, że kupiłbym jeden SONY SAL 18 - 250mm F3.5 - 6.3 SAM.
I co Wy myślicie, która z tych opcji da mi większą radość robienia zdjęć, że tak to określę?



Ciężko powiedzieć, która z opcji będzie lepsza dla Ciebie nie znając Ciebie ani Twoich preferencji co do rodzaju fotografii. Jeden z kolegów napisał wcześniej, że zakup flinty mija się z celem. Akurat zakres 70-210 to moje podstawowe ogniskowe a poniżej 50 mm to naprawdę od święta wyjmuję z torby. A gdybym częściej bywał na plenerach to walczyłbym z Grzesiem (Lajamem) o "czysetę". Ale nie neguję sensu posiadania, używania i kupowania szerokokątnych szkieł. Widzisz, ilu ludzi tyle zdań. Każdy ma jakiś styl fotografowania i skupia się na czymś innym. Ciężko powiedzieć co Ciebie akurat zadowoli. W megazoomach (18-200 lub 18-250) będziesz miał wygodę i uniwersalność kosztem jasności i jakości. Kupując zestaw dwóch obiektywów będziesz musiał je wymieniać w zależności od sytuacji ale jakością chyba będą lepsze.
Moim zdaniem zestaw 18-55 i 55-200 powinien dać Ci dużo satysfakcji.

profile.country.pl_PL.title
maverickmj
Nowicjusz

coachu - daj sobie spokój z obiektywem do 200mm !!! Po tygodniu użytkowania będziesz zły, że nie kupiłeś co najmniej 300mm. Niby 100mm więcej, ale to jest naprawdę MEGA różnica.
Kup sobie 18-55 SAM (rewelka jak na kit'a) i jakąś SIGME 70-300 z APO lub bez w zalezności od funduszy, lub Sony 75-300, lub Tamrona 70-300.

Sony DT 55-200 strasznie mydli. Tamron też mydli przy 300mm, ale mniej niż Sony przy 200mm. Poza tym, mój Tamron, przestaje mydlić przy 260-270 mm, a to już i tak więcej niż mydlące 200mm Sony. W mojej galerii jest zdjęcie gołębia w locie, wykonane Sony 55-200 i zobacz jakie mydło jest.

Co do 18-250 to jak coś jest do wszystkiego ... tak jak pisano wcześniej, uniwersalność za jakość.
Jeśli chodzi o wygląd to przy tanich (do 1000zł.) mega zoom'ach np. 70-300mm, wadą jest to, że przy ostrzeniu rotuje przednia soczewka i jak pewnie widziałeś na zdjęciach róznych obiektywów, posiadają one osłonę przeciwsłoneczną kołową (Sony 75-300, Sigma i Tamron 70-300), a nie tulipanową, która wygląda bardziej prof.

Sony DT 18-200 ma osłonę tulipanową, bo faktycznie przednia soczewka nie rotuje, więc wygląda fajnie, ale znów spada jakość bo to uniwersalny obiektyw.

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

maverickmj napisał(a):

coachu - daj sobie spokój z obiektywem do 200mm !!! Po tygodniu użytkowania będziesz zły, że nie kupiłeś co najmniej 300mm. Niby 100mm więcej, ale to jest naprawdę MEGA różnica.


To bardzo subiektywna kwestia jest, ja używam 70-210 i nigdy nie było mi za krótko, poza tym na forum można spotkać opinie całkiem inne (wiele razy słyszałem że nie ma AŻ takiej różnicy między 200 a 300) No i pozostaje kwestia wykorzystania obiektywu, np do zdj ptaków to i 300 może być czasami za mało. Poza tym 55-200 jest lżejszy od 75-300 (70-300)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

maverickmj, tak się zastanawiam, skąd wziąłeś te wszystkie opinie? Zapewne z własnego doświadczenia? :c18 Bo przecież nie "przeczytane w internecie"?

Ale wdarło się kilka półprawd, nieprawd i innych nieścisłości...

maverickmj napisał(a):

Niby 100mm więcej, ale to jest naprawdę MEGA różnica

To jest jedna mega-półprawda - między 200 a 300 mm różnica jest tak naprawdę niewielka, choć w przyrodniczej fotografii, to jak Michał napisał to i 500mm bywa za mało.

Poza tym piszesz:

maverickmj napisał(a):

Kup sobie ... jakąś SIGME 70-300 z APO lub bez w zalezności od funduszy, lub Sony 75-300, lub Tamrona 70-300.


oraz

maverickmj napisał(a):

Sony DT 55-200 strasznie mydli. Tamron też mydli przy 300mm, ale mniej niż Sony przy 200mm


Tymczasem pomiędzy Sigmą z APO a tą bez, jest ogromna różnica. Sony 75-300 mydli dużo bardziej niż 55-200, a 55-200 jet zupełnie dobrym, amatorskim obiektywem i chyba trafił Ci się felerny egzemplarz, jeśli piszesz to co piszesz z przekonaniem.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

maverickmj napisał(a):

Sony DT 55-200 strasznie mydli.


Często pożyczam Dt 55-200, ale że strasznie mydli to bym nie napisał... Jak na klasę amatorską, obiektyw sprawuje się na 5+ :smileythumbsup:
I nie wymienił bym go na sigmę/tamrona 70-300.

maverickmj napisał(a):

Sony DT 18-200 ma osłonę tulipanową, bo faktycznie przednia soczewka nie rotuje, więc wygląda fajnie,


I kolejny osobnik który ocenia sprzęt po wyglądzie. :c9