anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Tygrysek
Początkujący

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Witam
To mój pierwszy post mam nadzieję że nie będzie za długi ale od miesiąca gryzę się z tym który aparat wybrać leciałem po Canonach Nikonach itp itd..., ale ze względu na to że 3/4 domu to Sony postanowiłem kupić tą markę na każdym forum jadą po soniaku że szkoda tego słuchać. Przeleciałem dzisiaj z 500 postów tu na forum i nadal nie jestem pewny proszę o poradę z góry dzięki za odpowiedzi.
Krótka charakterystyka mnie jako przyszłego amatora z zacięciem :):
Do tej pory nigdy nie miałem do czynienia z lustrzankami miałem Minolte z3 ale to nie to mam T-300 ale szukam czegoś więcej dlatego postanowiłem kupić lustrzankę.
Mam do wydania od 3000 do 4000 tysięcy.
Myślałem nad zakupem A350 w zestawie z Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6 już miałem kupować
bo ta opcja wydała mi się interesująca po czym na różnych forach zacząłem czytać o A700 i tu się zaczął maksymalny dylemat co teraz. Postanowiłem podzielić to na 4 opcję i mam prośbę o radę którą z nich wybrać:
1. Kupić A350 Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6
czy też inny zestaw i jak tak to który?
2. Kupić A350 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?
3. Kupić A700 z obiektywem 18-70 czy też inny zestaw i jak tak to który?
4. Kupić A700 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?

Znam już różnice pomiędzy tymi aparatami chcę opcjonalnie kupić jak najlepszy zestaw zostało mi 2 tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji i zakup oraz późniejsze cieszenie się z nowego nabytku wiem że z oby dwóch będę zadowolony jestem startującym amatorem i w pierwszym miesiącu nie będę wymagał zbyt wiele od siebie ale już w drugim ... :))))
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam

85 ODPOW. 85
Tygrysek
Początkujący

A350 macałem a A700 nie ma w żadnym sony center w promieniu 250km od miejsca mojego zamieszkania także muszę poczekać na pomacanie jak będę w Polsce. Jeszcze nie przekreśliłem A350 i A300 cały czas mam te dwa aparaty na oku. Ostateczną decyzję znając życie podejmę w sklepie i to na pewno będzie jedyna słuszna decyzja podjęta przez jednoosobową niezależną komisje.
Thx za info na temat programów właśnie ściągnąłem jeden pod Firefoxa gdzieś na forum znalazłem ale forumowych galerii nie pokazuje za to domowe tak
Pozdrawiam

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Exif'y pokazuje też Windows (prawym na obrazek -> właściwości -> zakładka podsumowanie i tam opcja zaawansowane)

AdiQa-----
Początkujący

Alcazar napisał(a):

W czym A300 jest lepsza od A350?


1. Lepsza cena ;)
2. Szybkość (zdjęcia seryjne 3kl/s, w A350 są 2kl/s)
3. Mniej megapikseli to moim zdaniem też zaleta (więcej megapikseli na takiej samej matrycy oznacza większe szumy)

Tygrysku A300 i A350 mogą niedługo zniknąć ze sklepów bo ich produkcja nie jest kontynuowana, więc doradzam by nie wstrzymywać się z decyzją za długo ;)

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

1. trzeba wiedziec gdzie szukac.
2. totalna bzdura.
3. racja , nie mająca wpływu na jakość wykonanej odbitki o tym samym formacie.

MEGA PLUS A350 - uchylny wyświetlacz z LV - fenomenalna sprawa przy ujęciach blisko ziemi oraz nad głowani tłumu lub innymi przeszkodami.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Alcazar napisał(a):

1. trzeba wiedziec gdzie szukac.
2. totalna bzdura.
3. racja , nie mająca wpływu na jakość wykonanej odbitki o tym samym formacie.

MEGA PLUS A350 - uchylny wyświetlacz z LV - fenomenalna sprawa przy ujęciach blisko ziemi oraz nad głowani tłumu lub innymi przeszkodami.


Witaj, Alcazar
po co się tak unosić?
1. Referencyjna i rzeczywista cena tego samego zestawu z A350 jest wyższa niż z A300. Jednak zdarzają się promocje,które mogą zmienić te proporcje.
2. nie taka totalna: obydwa aparaty w trybie LV wykonują zdj. seryjne 2 kl./s. Ponadto, w trybie wizjera A300 osiąga 3 kl./s a A350 2,5 kl./s. Są to prędkości maksymalne. W praktyce, na skutek doostrzania przed każdym zdjęciem, sa to mniejsze wartości.
3. Mniej Mpx to raczej mniejszy plik do obróbki. Więcej, to większa rozdzielczość, do wykorzystania z dobrymi obiektywami. Różnica, w normalnej praktyce fotoamatorskiej bez znaczenia, jednak jeśli ktoś lubi powiększać wycinki obrazu, wieksza rozdzielczość może się przydać (z dobrym obiektywem). Ponadto, na którymś z portali robiących testy, zauważono, że matryca z A350 ma minimalnie mniejszą rozpiętość tonalną.
Nie warto się kłócić "o wyższości" jednego modelu nad drugim.

PS. MEGAPLUS A350? Przecież obydwa modele mają LV i uchylny wyświetlacz :D
Jedynie A200 nie posiada LV, więc i uchylny wyświetlacz jest zbędny.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

nie unosze sie...

zastanawiam sie tylko po co wogole wyprodukowali A350, dla marketing? ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Alcazar napisał(a):

nie unosze sie...
luzik 8-)
zastanawiam sie tylko po co wogole wyprodukowali A350, dla marketing? ;)


Nie - dla możliwości większego wyboru. Ktoś sobie życzy mieć 14Mpx? Proszę bardzo. Ktoś ma mniej kasy? A300 jak znalazł. A poza tym warto być o krok przed konkurencją ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

nie chciałbym być postrzegany za marudę i malkontenta , ale jak na razie to są za konkurencja i to w czarnej .up..

oprócz a900 wszystkie wypadają mi z łapki , nawet nie będę próbował brać do reki nowych modeli bo potłukę , czekam na cos nowego po między a700 , a a900

marzy mi się pełna klatka, matryca między 12 a 16 mpx , 7fps RAW (w serii 40) , wbudowany GPS, duzy korpus (może od razu z gripem), krótszy lewy bok (bo mam dużą kichawe i się gniecie) i cena w granicach 6-7000zł

sorry za offtopa ale w piątek wieczorem to po lekturze puszcza mi fantazja…

oldguest
Początkujący

Alcazar napisał(a):

nie unosze sie...

zastanawiam sie tylko po co wogole wyprodukowali A350, dla marketing? ;)



Dla maniaków megapixeli ;)

Tygrysek
Początkujący

Witam wszystkich
Ostatecznie walka toczyła się pomiędzy A300, A350 i A700. W międzyczasie pojawiły nam się z żoną 2 kreski na teście (większość wie o co chodzi) :D więc wybór był dużo cięższy w Kielcach nie ma za dużego wyboru ale akurat udało mi się trafić na zestaw który ostatecznie planowałem kupić oczywiście po poradach waszych, przeczytaniu wielu testów informacji itp. wybór padł na A700 z SAL 16-105 zestaw nabyłem w Kielcach w dodatku taniej niż gdziekolwiek indziej co mnie pozytywnie zaskoczyło.
Aktualnie jestem w połowie instrukcji :)) do tego dokupiłem ABC fotografii cyfrowej Tomasza Wójcika :))) i biorę się za robienie zdjęć z pierwszego 1000 może z 1 będzie dobre to się pochwalę.
Reasumując:
Chciałbym podziękować wszystkim za burze mózgów, polemikę lub jak kto woli dyskusję w tym wątku, wątku który zbliżył mnie do słusznej jak się okazało po zakupie decyzji.
Teraz przede mną już tylko trening, trening, trening....
Pozdrawiam