anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Manual Focus w A300

oldguest
Początkujący

Manual Focus w A300

Czy ktoś ma jakiś patent na korzystanie z manualnego focusa w A300/350?
Na LCD przez Liveview nie daje rady, a przez wizjer też nie daje rady, niewiele widać :( Na prawdę tęsknię za moim Zenitem, duży porządny wizjer i matówka ze splitem - tam ustawianie porządanej ostrości to moment.


fr@nek

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

trochę pomaga matówka typu M ale kapkę ciemna

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

ale ja nie żartowalem http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif
A300 to nie jest aparat do ostrzenia manualnego. Wizjer masz zdeka pomniejszony do LV, Obrazek jest APSC co jeszcze go zmniejsza w stosunku do zenków, matówka nie jest tworzona pod manualne ostrzenie tylko pod oglądanie kadru (mniej wyraźne rozmycia) i jeszcze do tego jak ktoś spróbuje to robić na kicie, to już w ogóle będzie trudno.
Ja nie żartowalem.

oldguest
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

trochę pomaga matówka typu M ale kapkę ciemna



Możesz coś więcej powiedzieć na temat tej matówki?

1_Mariusz_1
Początkujący

Jeżeli chodzi o wizjer powiększający to polecam Pentaxa O-ME53. Pasuje do Sony A200/300/350 bez przeróbek. Powiększenie 1.2, brak zniekształceń.

1_Mariusz_1
Początkujący

Matówka typu M do sony pasuje od minolty D7D do nabycia w serwisie Adder w Warszawie. Trzeba tylko obciąć jeden bolec. Matówka Typ M ma większe ziarna i łatwiej jest manualnie ustawić ostrość

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

gnembon napisał(a):

A300 to nie jest aparat do ostrzenia manualnego.


Matówka M w połączeniu z jasnym szkłem powoduje, że różnica przy manualnym ustawianiu ostrości jest dostrzegalna właściwie dla każdego. To, że wizjer jest mniejszy nic nie ma do rzeczy. :)

Generalnie jeśli ktoś lubi makro to M-ka naprawdę się przydaje.
Zdecydowanie odradzam zmianę matówki na M posiadaczom ciemniejszych szkieł - obraz w wizjerze ciemnieje.

oldguest
Początkujący

Jeżeli chodzi o wizjer powiększający to polecam Pentaxa O-ME53. Pasuje do Sony A200/300/350 bez przeróbek. Powiększenie 1.2, brak zniekształceń.



Jesteś pewien że pasuje? Kosztuje połowe mniej niż FDA-M1AM, czy ktoś inny takie połączenie testował?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

franek4always napisał(a):

Jesteś pewien że pasuje? Kosztuje połowe mniej niż FDA-M1AM, czy ktoś inny takie połączenie testował?


Tak ten Pentaxowy pasuje, jest bardzo fajny, nic nie obcina z wizjera. Szczerze rozważam jego zakup do A700. :)

1_Mariusz_1
Początkujący

Jesteś pewien że pasuje? Kosztuje połowe mniej niż FDA-M1AM, czy ktoś inny takie połączenie testował?


Jestem pewien bo mam w A300 :D
Po zamontowaniu wizjer jest widocznie większy.
Coś pomiędzy A200< A300 =

1_Mariusz_1
Początkujący

A300 to nie jest aparat do ostrzenia manualnego.


A300 + M42 = 85% zdjęć nieostrych - generalnie porażka.
A300 + M42 + wizjer O-ME53 =50% zdjęć nieostrych.
A300 + M42 + wizjer O-ME53+ Matówka M= 10% nieostrych.

Jeżeli ktoś chce robić zdjęcia A300 z M42 powinien zainwestować w wizjer od Pentaxa + Matówka M lub adapter z potwierdzeniem ostrości inaczej taka kombinacja nie ma sensu. Matówka kosztuje 26 zł, adapter z potwierdzeniem 170 zł.

Generalnie jeśli ktoś lubi makro to M-ka naprawdę się przydaje.
Zdecydowanie odradzam zmianę matówki na M posiadaczom ciemniejszych szkieł - obraz w wizjerze ciemnieje.



To prawda powyżej 5,6 już jest dosyć ciemno, na tyle że ostrzenie jest bardzo trudne.