anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

ripride
Początkujący

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

http://www.optyczne.pl/1853-nowo%C5%9B% ... odnia.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

wszystko wygląda dość wiarygodnie zwłaszcza w kontekście poprzednich informacji o nowych aparatach sony. szkoda tylko, ze brak słowa o parametrach, ale przynajmniej zaprezentowany wyświetlacz prezentuje się atrakcyjnie.

238 ODPOW. 238
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Alcazar napisał(a):

kopara mi opadła :shock: one mają inny rodzaj akumulatora , kto to wymyśla...


jak już zaznaczył Starosta - to nie są nowe aku.
Oprócz wspomnianych kamer, baterie stosowane są również w SONY HX1.
Poza tym Alcazar marudzisz bo kupujesz, czy tak dla zasady :c7

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

Kris - młodzieńcze na razie nie grożą Ci starcze anomalie , ale za jakiś czas przyznasz mi racje , rodzina się rozrośnie , dojdzie żonka , dzieci - i pęk ładowarek z dodatkowymi akumulatorami pakowanych w oddzielna walizkę na każdy wyjazd , na każdy urlop – i po pierwsze zrozumiesz o co chodzi , a po drugie zaczniesz tak samo marudzić jak ja :c10

a powiedz mi jeszcze na groma jest w tym akumulatorze od Alfy ten rowek na środku? zewzgledów estetycznych? bezpieczeństwa? powiększa pojemność? może jako prowadnica?

nie wiesz to ja ci podpowiem ten rowek jest po to żebym nie mógł do Alfy włozyć swoich 3 ORYGINALNYCH akumulatorów od 828 (są identyczne tylko bez rowka) - można się lekko wku.... :c5

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

chyba nie myślisz, że SONY do końca świata będzie na jednym aku swoje DSLRy robić :shock:
ja rozumiem, że nas SONY troszkę rozbestwiło, dając do wielu swoich lustrzanek ten same aku - ale bez przesadyzmów.....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

przepraszam kris - ale piłeś jakiś nektar z rana , może był nieświeży :c3 - to była odpowiedz na mój wpis czy co? – o czym ty piszesz? - mogę to zrozumieć tylko jeśli pracujesz dla marketingu Sony.

przyznaj chociaż raz że coś ci się nie podoba, a nie cały czas ripostujesz posty z negatywnym wydźwiękiem :c11

dla mnie osobiście zaczyna być to nudne, żenujące, a przede wszystkim podważa Twój autorytet – podstawowe hasło każdego dnia „Wszystko co SONY jest super” :thumbsup:

są kwestie które mogliby usprawnić lub chociaż ograniczyć i nie każdemu musi się podobać to co się dzieje dookoła.

to co Twoim zdaniem jest super dla innego jest totalnym debilizmem, bzdurą i niepotrzebnym wywalaniem kasy.

PS: jak chcesz dalej kontynuować ten temat , to może przenieś to do oddzielnego wątku, opisze ci w punktach milion debilnych technologii i zagadnień które są tylko po to by wyciągać od nas pieniądze.
:nerd:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie pracuję dla marketingu SONY.
po prostu inaczej patrzymy na pewne sprawy.
Ja np. mam setunię i jej aku nie pasuje do reszty aparatów. Nie robiłem z tego jakiegoś halo. Właśnie dlatego, że patrzę na to zupełnie inaczej ;)


zaś jeśli chodzi o samą bateryjkę - jak rozumiem sprawdziłeś również elektronikę :rolling_eyes:
z tego co pamiętam firmy C i N zrobiły podobnie. Niestety, nie zawsze się da dopasować wstecz wszystkie akcesoria ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Alcazar napisał(a):

opisze ci w punktach milion debilnych technologii i zagadnień które są tylko po to by wyciągać od nas pieniądze.
:nerd:


A ja na o odpowiem - ZAKUPY RÓBMY ŚWIADOMIE!
Jeśli kupujesz coś tylko dla faktu posiadania tej rzeczy to później nie ma się co dziwić, że przychodzi taki czynnik jak rozczarowanie.

Może dlatego Krisowi trudno zrozumieć kogoś, kto sobie kupuje sprzęt, a potem na niego narzeka. Żyjemy w czasach gdzie można iść do sklepu, wziąć do ręki, przekonać się czy warto coś kupić.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Alcazar napisał(a):

opisze ci w punktach milion debilnych technologii i zagadnień które są tylko po to by wyciągać od nas pieniądze.
:nerd:

Może nie pisz na forum tylko wydaj książkę :smileyhappy:

http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif Alcazar, ale według mnie czepiasz się szczegółów.
Jeżeli wybrałeś system Sony i Ci się nie podoba, to zmień na "lepszy" N lub C i zobaczymy czy te systemy są bez wad :smileytwisted:

Lajam napisał(a):

A ja na o odpowiem - ZAKUPY RÓBMY ŚWIADOMIE!

I lepiej tego nie można skomentować :smileythumbsup:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

:c4 jesteście moimi faworytami :c4

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Alcazar napisał(a):

:c4 jesteście moimi faworytami :c4


:smileythumbsup:

Chcesz autograf? :smileyhappy:

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

"Stety czy nie" - Alcazar ma rację. Najprościej ujmując chodzi o takie pojęcie jak globalizacja, która "zmusza" nas do konsumpcji. Cudzysłów użyłem świadomie, bo każdemu się przecież wydaje, że może robić co mu się podoba i nikt nie każe mu inwestować właśnie w taki a nie inny sprzęt.
Inna bateria w nowych modelach to nic innego jak odcięcie się od starego - od starszych modeli Alfa. Idzie nowe i teraz należy inwestować w nowe, bo to jest przyszłość, więc każdy potencjalny kupiec nowego modelu jednocześnie posiadający model stary, nie będzie mógł skorzystać ze starego akumulatora - kupi więc nową baterię tym samym padnie ofiarą globalizacji...

I jeszcze jedno na koniec - nowy model baterii może mieć inny układ elektroniki, ale nie musi. I ten prawdopodobnie będzie dokładnie taki sam jak jego starszy 'brat' - obstawiam co najwyżej inny układ kodu elektroniki - infolitum aby zamienniki jak najdłużej nie były dostępne...
Dział R&D potrzebuje około roku czasu na cały projekt od momentu pomysłu do wyprodukowania fizycznego wyrobu - nawet w takiej pierdółce jak akumulatorek.