anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

ripride
Początkujący

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

http://www.optyczne.pl/1853-nowo%C5%9B% ... odnia.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

wszystko wygląda dość wiarygodnie zwłaszcza w kontekście poprzednich informacji o nowych aparatach sony. szkoda tylko, ze brak słowa o parametrach, ale przynajmniej zaprezentowany wyświetlacz prezentuje się atrakcyjnie.

238 ODPOW. 238
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Co sugerujesz Lajamie? Za ile będzie można wyjąć takie lustro jak @380? Po mojemu jakieś 30% przeszalałe są te ceny :)

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz


jesli ceny sie potwierdza to jak dla mnie poplyneli bo za cene a380 bedzie mozna kupic a700




już wiedzę świeżo upieczonych kierowców kupujących duże samochody.
to, że Ty byś dokonał takiego wyboru nie znaczy, że inni go dokonają, nie każdy potrzebuje "kobyły" wielkości A700, nie każdy jest od razu ach i och, żeby mierzyć w wyższą półkę.
Zaczynający przygodę z fotografia wybiorą korpus bardziej przyjazny, nie przerażający ich swoimi możliwościami, napaleńcy, którzy zaczynają swoja zabawę z foto od drogich wypasionych korpusów najczęściej dochodzą do poziomu totalnych onanistów sprzętowych a ich pstrykactwo z fotografia ma tylko wspólne co narzędzie, którym utrwalają (tylko) obraz.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tomek69N napisał(a):

Co sugerujesz Lajamie?


Nic nie sugeruję - proszę tylko żeby porównywać tzw. "ceny sugerowane" przez producenta.

Tomek69N napisał(a):

Za ile będzie można wyjąć takie lustro jak @380? Po mojemu jakieś 30% przeszalałe są te ceny :)


Nie mam zielonego pojęcia za ile....w życiu nie powiedziałbym, że A200 będzie kosztować poniżej 800 zł a jednak takie czasy nastały i jeszcze niedawno można było korzystać z tak wyśmienitej okazji. Nie należę do ludzi, którzy napalają się na nieistniejący sprzęt i nie lubię spekulacji cenowych. Lubię rozmawiać o konkretach więc proponuję poczekajmy do premiery i wtedy będzie można konkretnie porozmawiać. :)

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Lajam napisał(a):

gdybyś odnosił porównanie do cen sugerowanych



prawo europejskie zabranie instytucji ceny sugerowanej, to co widzisz w cenniku na stronie Sony to ceny referencyjne - subtelna ale zasadnicza różnica.


Tomek69N napisał(a):

Za ile będzie można wyjąć takie lustro jak @380? Po mojemu jakieś 30% przeszalałe są te ceny :)



Niestety o to skutki znacznego spadku wartości złotówki na przełomie roku, gdyby tego spadku nie było ceny korpusów by jeszcze spadły, tak niestety musiały wzrosnąć - całe szczęście nieproporcjonalnie do spadku wartości złotego.
Złoty stracił prawie 50%, czy o tyle podrożały korpusy? Nie.
Jeżeli nowe korpusy będą miały cenę referencyjną bliską tej w jakiej startowały A200/300/350 to znaczy, że relatywnie są tańsze od tamtych modeli.

I jeszcze jedna sprawa, nie warto, w prostej linii (po oficjalnym kursie) przeliczać ceny z innych krajów europejskich, polski oddział sony zawsze czynił starania aby ceny w Polsce były niższe jak w Europie - i im sie to zawsze udawało, dlatego pozostaje w nadziei, że tym razem nie będzie inaczej :)
Pomijam, że w sklepach będzie można kupić sprzęt 15-20% taniej.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

tompac napisał(a):

prawo europejskie zabranie instytucji ceny sugerowanej, to co widzisz w cenniku na stronie Sony to ceny referencyjne - subtelna ale zasadnicza różnica.


Oczywiście - masz rację, użyłem chyba zbyt potocznego wyrażenia (z rozpędu). ;)

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Lajam napisał(a):

tompac napisał(a):

prawo europejskie zabranie instytucji ceny sugerowanej, to co widzisz w cenniku na stronie Sony to ceny referencyjne - subtelna ale zasadnicza różnica.


Oczywiście - masz rację, użyłem chyba zbyt potocznego wyrażenia (z rozpędu). ;)



Spoko, tez się czasami mylę z tym, ale w pewnych miejscach... ;)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

poza tym w porównianiu bierzesz zły punkt odniesienia. Porówniaj ceny korespondujących zestawów ze strony, a zauważysz, że wzrost cen jest o ok. 100 Eur, tylko. Oczywiście cena za kilogram wzrośnie znacznie :-), bo alfetki poza tym, że nic się z nimi nie stanie (stracą pewnie starą baterię na rzecz nowej - pewnie lżejszej i mniejszej, stracą CF, zyskają HDMI i stylowe wykończenie, no i grip jakiś znajomy :-), widać, ze nie wszystkich z minolty zwolnili http://images.google.pl/images?q=dynax+40 ) to zmniejszą istotnie swoją wagę (A380 poniżej 500g)

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

na 19 maja Sony (Taiwan) zapowiedzialo konferencje prasowa gdzie oficjalnie ma przedstawic nowe alfy

ripride
Początkujący

tak sobie pomyślałem, ze wprowadzając aż trzy odświeżone wersje starych produktów mogliby zorganizować jakaś akcję wymiany za sensowną dopłatą. ostatnio chyba było coś takiego w przypadku modelu a100.

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Taka akcja teraz też jest ale tylko w fotojokerze i to do końca maja i podejrzewam, że nowych może to już nie objąć niestety...