anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zła współpraca obiektywów Sigma z A33 i A55

oldguest
Początkujący

Zła współpraca obiektywów Sigma z A33 i A55

http://www.optyczne.pl/3276-nowo%C5%9B%C4%87-Z%C5%82a_wsp%C3%B3%C5%82praca_obiektyw%C3%B3w_Sigma_z_Sony_A33_i_A55.html

http://www.sigma-photo.co.jp/english/news/info_100910.htm

41 ODPOW. 41
pawelpp-----
Początkujący

Tommygun napisał(a):

Ja sobie do aps-c z braku systemowego odpowiednika dokupiłem sigmę 17-50/2.8 hsm (nie mylić z 18-50/2.8) i nie ma żadnych problemów z działaniem :thumbsup:


....przepraszam, że w tym temacie....
Tomku,
jesteś chyba jedną z pierwszych osób, które zakupiły Sigmę 17-50 F2.8 EX DC OS HSM , możesz podzielić się wrażeniami z użytkowania...jak sprawuje się OS razem z a55... jak oceniasz np. w stosunku do SAL 16-105...itp...nie mam żadnego szkła ze stabilizacją... i jak głośność tego HSM w filmach ...

Tommygun------
Początkujący

Przepraszam, że nie odpisałem, częściej bywam na KKM i jeżeli coś, to PW na KKM jest szybszy.

Przymierzam się do małej recenzji tego szkiełka.

Oczywiście wolałbym odpowiednik sony ale jak już będzie, to rozważę zmianę.

Wrażenia tak na szybko i bez większego ładu:
budowa - całkiem solidna, tubus się nie giba, ogólnie bez większych zastrzeżeń. Minusem i to sporym jest ruchomy pierścień ostrości, do tego nie można w trybie AF ustawić ręcznie ostrości (silnik hamuje) - to w niby profesjonalnej linii EX sigmy nie ma prawa mieć miejsca (o tym będzie dalej). Osobiście miałem szkiełka SSM i nie korzystałem z funkcji ustawiani AFa ale ruchomy pierścień ze dwa razy mi przeszkodził, bo za niego trzymałem. Wiedziałem o tym przed nabyciem, ale to dla mnie jednak sprawa małej wagi.
Acha, minus to również skok pierścienia ostrości, no mogłoby go nie być, obrót od krańca do krańca to może ze 45 stopni (tak z pamięci) i trudno dobrze ustawić ostrość ze względu na zbyt gwałtowne zmiany ostrości. Jednak same pierścienie chodzą b. dobrze.

Stabilizacja - działa i stabilizacji w body używam tylko ze stałkami. Z możliwością SLT w zakresie filmowania, to cóż powiedzieć - kamerę sprzedałem. Zestaw a55 ze szkiełkiem z cichym napędem spokojnie może zastąpić amatorską kamerę używaną do amatorskich celów przez amatora :c34 Przy czym w życiu sporo pofilmowałem, została tylko z sentymentu stara analogowa sony sprzed ok 13 lat, wciąż na chodzie :c7 Działa ciszej i podobnie co do zysku jak stabilizacja w 24-105L canona, którego m.in. miałem z canonem 7d.

Napęd hsm. Niby odpowiednik SSM ale SSM raz, że daje możliwość zmiany ręcznej autofocusa (all time focus, czy jak to się określa), ma sprzęgło i nie rusza pierścieniem w czasie ostrzenia, to moim zdaniem ten hsm nie jest jeszcze zbyt szybki, do tego jest głośniejszy niż SSM. No ale jest i tak dużo ciszej przy filmowaniu niż szkła na śrubokręt czy SAM. W użytku jednak nie zaprząta mi głowy, działa, trafia, nie słychać go w scenach filmowych, gdzie nie panuje cisza.

Optyka - minusy to łapanie blików. Na tym lista chyba się kończy :thumbsup:
- plusy, bardzo ostre szkiełko od pełnej dziury, po przymykaniu jest tylko lepiej i rogi z przymykaniem są co najmniej dobre. Całkiem dobrze przenosi kontrast, kolor itp, jak na taki zoom, to bokeh potrafi być przyzwoity, choć to oczywiście nie stałka. Abberacje itp - zdarzają się ale raczej tak średnio, lepiej niż 50/1.4 i 35/1.8.

Dałem za niego 2540 zł, najtańsza opcja na skąpcu (merlin, z odbiorem we wskazanej.... księgarni :slight_smile: ), szkiełko jest moim zdaniem trochę za drogie, tak do 2 tys powinno kosztować ale z rynkiem się nie dyskutuje.

Ogólnie - poza łapaniem blików, co w zoomach f2.8 jest czymś często spotykanym, oraz poza ww. brakiem sprzęgła pierścienia ostrości, to jest po prostu przyzwoity obiektyw.

Robiłem też testy AF-C a55 z tą sigmą i daje radę, przynajmniej w przypadku samochodów. Jeżeli uda im się to wszystko jakoś sklecić i poprzeć fotkami, to na KKM dam mały teścik praktyczny i jeżeli będzie zainteresowanie, to i tutaj wkleję.

W każdym razie jak pisałem - jeżeli będzie odpowiednik w sony, do tego z SSM, to mimo wszystko podliczę i być może kupię sony, najpierw jednak czekam na a77 lub używaną a850-kę.

Ta sigma na samplach dawała mi subiektywnie ciekawszy obrazek, w tym bokeh niż tańszy tamron 17-50/2.8 czy sigma 18-50/2.8, do tego przy filmowaniu korzystam z cichszego niż śrubokręt AFa a i stabilizacja oszczędza mi trochę grzania matrycy przy filmach. Ważne dla mnie było też, że filtry 77 mm, mam zestaw kilku filtrów, które lubię i one są z gwintem 77 (zostało po cz 24-70/2.8). Z różnych testów mi wyszło, że sigma jest też równiejsza optycznie i generalnie ostrzejsza, tamron lepszy pod światło, choć sigma poza blikami trzyma nawet dość przyzwoicie kontrast. Nie jak sigma 10-20 ze zmiennym ale to całkiem przyzwoite szkiełko, 3 lata gwarancji ale chyba nie będę przedłużał do 5-ciu.

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Krzysztof napisał(a):

To typowe dla Sigmy.



Nie.To typowe dla Sony,gdyż stara się jak tylko może, aby akcesoria firm niezależnych źle działały.Metoda jest prosta i od lat ta sama.Po prostu korpus wysyła błędne komunikaty do lampy czy obiektywu.W oryginalnym produkcie Sony mikroprocesor w obiektywie takie komunikaty będzie ignorował,w Sigmie trzeba wgrać aktualne oprogramowanie.Za jakiś niedługi czas również oryginalne obiektywy Sony będą miały problemy z BF/FF po podłączeniu do nowszych korpusów.
Ale SONY jest zainteresowane tymi którzy kupią,a nie tymi którzy kupili...
Problem jest szczególnie uciążliwy w związku z formatem RAW,który Sony również koduje,zmuszając użytkowników do korzystania z oprogramowania Sony a nie np. Adobe.
Adobe (Lightroom,Photoshop CS5) radzi sobie z tym różnie...
Więcej na:www.openraw.org
Zachęcam aby podpisać się pod petycją dotyczącą tych praktyk: www.rawformat.com
Dodam że sam jestem użytkownikiem systemu Sony,gdyż kiedyś wszedłem w system MINOLTA.
Pozdrawiam ;)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

photomusic napisał(a):


Nie.To typowe dla Sony,gdyż stara się jak tylko może, aby akcesoria firm niezależnych źle działały.


Jeżeli tak źle CI z Sony (post powyżej jak i w dziale TV) to może zmień sprzęt na inny i będzie Ci lepiej.
Co do typowych działań Sony to od czterech lat używam obiektywów Tamrona i nie zauważyłem żadnych oznak złej współpracy. Wielokrotnie podpinałem również Sigmy. Dodatkowo dziwnie brzmią Twe słowa gdy się przeczyta informację o udostępnieniu przez Sony danych technicznych bagnetu E (tego w Nexach) producentom niezależnym.
Co do formatu RAW niech się wypowiedzą Ci co z niego korzystają stale (kris chyba w ogóle nie używa jpg) i pracują w LR3 lub CS5.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

photomusic napisał(a):

Krzysztof napisał(a):

To typowe dla Sigmy.



Nie.To typowe dla Sony,gdyż stara się jak tylko może, aby akcesoria firm niezależnych źle działały.



No to chyba nie wiesz nic lub prawie nic o innych systemach. Obiektywy Sigmy również miały - a może i mają - problemy z korpusami z innych systemów.
Jeszcze za czasów analogowych największe kłopoty z obiektywami Sigmy miał Canon. W tamtych czasach popularny był pogląd, że Sigma nie wykupuje specyfikacji transmisji od firmy produkującej sprzęt tylko "podsłuchuje" komunikaty i na tej podstawie programuje swoje obiektywy. Inne systemy jakoś działały ale też zdarzały się problemy. Teraz sytuacja się powtarza tylko z innym producentem (bo prawdopodobnie ten producent zmienił system komunikacji body - obiektyw np. ze względu na wprowadzenie powiększenia w momencie ostrzenia ręcznego) a Sigma prawdopodobnie nie ma pełnego kodu komunikacji (jak w przypadku Canona wcześniej).
Co do formatu RAW to nikt, ale to absolutnie nikt z niezależnych producentów oprogramowania nie wie co i kiedy jaka firma produkująca aparaty wypuści, nie wie, jak będą wyglądały RAW-y więc dopiero po premierze poszczególnych modeli aparatów (niezależnie jakiego producenta) pisany jest odpowiedni fragment programu pozwalający "odrawiać" pliki z nowych puszek i udostępniany użytkownikom jako upgrade lub nowa wersja programu (prześledź historię zmian i wspieranych aparatów w oprogramowaniu, które wymieniasz a zobaczysz jak dodawane są w kolejnych wersjach kolejne modele).
Nie jest więc domeną Sony szkodzenie firmom niezależnym. Ale firmy produkujące aparaty nie mogą pozwolić sobie na to, aby najpierw pojawił się soft do jakiegoś modelu a potem sam model więc chwilę to trwa zanim firmy niezależne wprowadzą upgrade do swoich programów.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Piotruso święte słowa. Szkoda, że niektórym nerwy puszczają.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

photomusic napisał(a):

Nie.To typowe dla Sony,gdyż stara się jak tylko może, aby akcesoria firm niezależnych źle działały.Metoda jest prosta i od lat ta sama.Po prostu korpus wysyła błędne komunikaty do lampy czy obiektywu.


Czy to wpływ słuchania wypowiedzi polityków w telewizji? 8-)
Pomyśl. Stary korpus Sony stwierdza, że obiektyw to nowa Sigma (przewidywanie przyszłości?) i wysyła impulsy śmierci?
Przecież to kompletna bzdura. Znacznie prostsze jest wyjaśnienie, które zostało powyżej opisane. Problemy Sigmy z kompatybilnością optyki trwają już kilkanaście lat i to ze wszystkimi producentami korpusów.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

A ja już myślałem, że dzisiaj po tym jak zbyt długo 'moczyłem' stodwudziestkę w koreksie w efekcie czego film został przewołany, dzień nie nabierze barw - a jednak stało się inaczej, dzięki nowatorskim twierdzeniom użytkownika photomusic. Zawsze to coś wesołego w smutnym dla mnie dniu... :slight_smile:

Tommygun------
Początkujący

photomusic napisał(a):

Krzysztof napisał(a):

To typowe dla Sigmy.



Nie.To typowe dla Sony,gdyż stara się jak tylko może, aby akcesoria firm niezależnych źle działały.Metoda jest prosta i od lat ta sama.Po prostu korpus wysyła błędne komunikaty do lampy czy obiektywu.W oryginalnym produkcie Sony mikroprocesor w obiektywie takie komunikaty będzie ignorował,w Sigmie trzeba wgrać aktualne oprogramowanie.Za jakiś niedługi czas również oryginalne obiektywy Sony będą miały problemy z BF/FF po podłączeniu do nowszych korpusów.
Ale SONY jest zainteresowane tymi którzy kupią,a nie tymi którzy kupili...
Problem jest szczególnie uciążliwy w związku z formatem RAW,który Sony również koduje,zmuszając użytkowników do korzystania z oprogramowania Sony a nie np. Adobe.
Adobe (Lightroom,Photoshop CS5) radzi sobie z tym różnie...
Więcej na:www.openraw.org
Zachęcam aby podpisać się pod petycją dotyczącą tych praktyk: www.rawformat.com
Dodam że sam jestem użytkownikiem systemu Sony,gdyż kiedyś wszedłem w system MINOLTA.
Pozdrawiam ;)

Dziwne rzeczy piszesz. Nigdy nie miałem żadnych problemów sony z sigmami, tamronami czy metzami.
To samo dotyczy rawów, dodatkowo te z a900 sprzedawałem znajomej firmie reklamowej i graficy chwalili tak matrycę, jak i do rawów nie mieli żadnych zastrzeżeń. Dzięki tej współpracy mam m.in. za free LR3 i PS CS5 i nie mam ani nie miałem żadnych problemów z rawami (podobnie jak z canonowymi). Jedyny minus, to mała ilość profili obiektywów w LR3 ale rozumiem, że producenci zaspokajają w pierwszej kolejności najpopularniejsze marki i niedługo powinni zabrać się za sony.
Miałem też canona i używałem wielu canonów - współpraca i wsparcie dla rawów jest tu i tu takie samo ale z sigmą canony to już loteryjnie współpracują. Przepraszam, nie miałem możliwości otwarcia rawów z canona 7d na poiomie windowsa, bo nie było jeszcze 3 miesięcy temu "canonraw" i chyba do 7d nadal nie ma a do sony, w tym a55 to jest.
Zresztą Piotruso opisał na czym to wszystko polega :c4

profile.country.pl_PL.title
Jasiek2510
Początkujący

czy ja wiem czy jest taka zła współpraca obiektywów Sigma.. otóż w Digital Camera stwierdzono iż obiektyw SIGMA 18-250 MM F/3,5 - 6,3 DC OS HSM jest jednym z najlepszych obiektywów dla lustrzanek firmy Sony :)