anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czemol-mile widziane komentarze

profile.country.pl_PL.title
czemol
Początkujący

Czemol-mile widziane komentarze

:c37 witam. W końcu się odważyłem na pokazanie moich fotek. Liczę na uwagi, co robię żle i nad czym jeszcze popracować.
Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem sony a230+ kit 18-55+ jakaś tam exakta 70-210 którą dostałem za free z uszkodzonym AF (który udało mi się naprawić).

49 ODPOW. 49
profile.country.pl_PL.title
czemol
Początkujący

No przejrzałem galerie Mamy Kuby, rzeczywiście oryginalne fotki, bardzo mi się podobają :c22 .
Mam tylko jedno pytanie, nie wydaje się wam, że na moich zdjęciach śnieg przybiera nieco niebieskawy kolor? próbuje z tym walczyć bawiąc się balansem bieli ale nie specjalnie mi to wychodzi.
Próbuje lekko prześwietlać foty, jakieś 0,7-1,1 EV i ten efekt jakby się trochę zmniejszał ale nadal występuje, Chyba że tak ma być a mnie ogarnia już jakaś paranoja.

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

czemol napisał(a):

No przejrzałem galerie Mamy Kuby, rzeczywiście oryginalne fotki, bardzo mi się podobają :c22 .


Dziękuję :c22
Ja mam podobny problem ze śniegiem. Jakbym nie robiła zawsze mam jakiś dziwny. Kris polecił podbić ekspozycję, ale i tak nie bardzo mi się widzą efekty. Jak pochmurno - śnieg niebieski (nawet balansem bieli nie jestem w stanie uratować, bo jakiś dziwny wychodzi), jak słonecznie - przepalony...
Chyba dam sobie spokój z fotami do wiosny...

profile.country.pl_PL.title
czemol
Początkujący

Nie no, nie rób tego!!!! SUper galeria :thumbsup: i do wiosny to ja się nie doczekam Twoich fotek.(muszę przecież od kogoś podglądać jak robić zdjęcia mojemu synkowi, hehe).
Pozdrawiam.

malczak
Początkujący

Moje ulubione zdjęcia 17 i 18 super!!

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca


Ja mam podobny problem ze śniegiem. Jakbym nie robiła zawsze mam jakiś dziwny. Kris polecił podbić ekspozycję, ale i tak nie bardzo mi się widzą efekty. Jak pochmurno - śnieg niebieski


Dziwnie - zazwyczaj, śnieg wychodzi niebiesko w cieniu w słoneczny dzień, a w pochmurny - jednakowo - biało... przynajmniej na Śląsku :c20

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):


Dziwnie (...) biało... przynajmniej na Śląsku :c20


No właśnie to jest najdziwniejsze :c7
:smileymrgreen:

Niestety śnieg zawsze będzie płatał figle - pomijając już fakt, że często "łapie" jakiś zafarb - aparat zawsze będzie próbował sprowadzić zdjęcie do neutralnej szarości... Albo trzeba eksperymentować z korekcją ekspozycji, albo... próbować robić w RAW i "wyprowadzać" kolorki w obróbce...

profile.country.pl_PL.title
czemol
Początkujący
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

29 - bocianie gniazdo na tle księżyca... bardzo dramatycznie, ale... podoba mi się :thumbsup:
30 - warto coś pokombinować z suwaczkami - w bieli gubią się zupełnie szczegóły, a czerni jakby nie było
31 - zdecydowanie najlepsze moim zdaniem :c4
32 - rodzinna fotka... i nic poza tym

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

zgadzam się z Tadeuszem, z tych ostatnich najlepsze zdjęcie nr 31 :c20
32, foto tak sobie dla rodziny ;)

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

29 mogło by być jeszcze lepsze gdyby tę lampę (sodową chyba?) wcześniej z procy potraktować :c20 Ale jest dobrze :thumbsup:
30 i 31 w porządku ale najbardziej intryguje mnie 32... Pierwszy raz widzę, żeby sanki pchać sznurkiem :shock: :shock:
:slight_smile:

A poważnie - faktycznie albumowe to ostatnie (choć pies w oddali też mnie zaintrygował). Niezła zimowa seria :D