anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

WaldekR - zaćmienie Słońca 04.01.2011r.

profile.country.pl_PL.title
WaldekR.
Poszukiwacz

WaldekR - zaćmienie Słońca 04.01.2011r.

:c37

Z pewną nieśmiałością w końcu zdecydowałem pokazać małe conieco z moich prób przedstawienia rzeczywistości taką jak ją widzę przez wizjer mojej :c56 .

Na początek garstka wiosennych kwiatków.
Zapraszam

20 ODPOW. 20
profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Prawie kazdy zaczyna od kwiatkow... :c7

Numer 3 :c4

profile.country.pl_PL.title
WaldekR.
Poszukiwacz

Od czegoś trzeba, a że kwiatki bezpieczne to i odwagi wielkiej nie trzeba. :D
Obiecuję, że nie tylko kwiatki będą.

Cieszę się, że z tych właśnie niezapominajkowa łączka zasłużyła na pierwszą pochwałę. :c22

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Kwiatki kwiatkami, ale do nich też trzeba mieć podejście. Mi się podobają wszystkie (a niezbyt często mi się takie foty po prostu podobają). Fajny początek. Zachęcam do kolejnych prezentacji

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj Waldemarze :c22
Cieszę się, że zdecydowałeś się założyć Galerię. I zacząłeś ładnie - od wiosennego kwiecia :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
WaldekR.
Poszukiwacz

Mamo kuby, Tadeuszu :c57

Bardzo miłe Wasze przyjęcie moich pstryków.

Na dobranoc pozwolę sobie jeszcze jedno.
Zdecydowanie nie kwiatowe, rzec można z zupełnie innej beczki.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zacny kasztanek ze strzałką :thumbsup:
Ten rzymski "setnik" już mniej ważny ;) Gdzieś to takiego ustrzelił?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
WaldekR.
Poszukiwacz

Moje tempo i częstotliwość odwiedzin jeszcze gorsza niż moje fotki. :c46

Ten kasztanek Tadeuszu ustrzelony na intronizacji Króla Kurkowego w Kaliszu. Była parada z karetą i rydwanami.

Dziś pokażę przedwczorajsze zaćmienie Słońca. Przegapiłem wcześniej informację o tej atrakcji astronomicznej i nie byłem przygotowany na takie fotografowanie. Filtra szarego nie mam żadnego, nawet najsłabszego.
Trzeba sobie jakoś radzić więc pozostało szybkie rękodzieło. Jako oprawka filtr UV, do tego część dyskietki 5,25 cala, do tego część dyskietki 3,5 cala.
Poskładałem i zatkałem tym wlot mojej Sigmy. Wylot Sigmy wzbogaciłem o konwerter x2 i całość podłączyłem do mojej Alfy. Spojrzałem na cobądź - nic nie widać, spojrzałem w kierunku Słońca - coś widać. Zadałem całość na statyw i zdążyłem przed kulminacją.
Ostrzenie to pestka w porównaniu z celowaniem ale w końcu znalazłem i zacząłem pstrykać w różnych konfiguracjach ogniskowej i przysłony. Od 140 do 600 i od 10 do 64. Paluszki zmarzły więc na odchodne pstryknąłem jeszcze Słońce bez Księżyca i dla porównania to samo po zdjęciu filtra. Byłem ciekaw jak bardzo szary jest ten brązowy filtr.
Po powrocie do domu okazało się, że filtr wcale nie brązowy tylko czerwony a szarość jego reprezentuje liczba ... a może ktoś zgadnie?

Najbliższe kulminacji zafarbowane przez filtr wyszło tak:
626.1.jpg

Próby wywołania RAWa z doprowadzeniem balansu bieli do czegoś zbliżonego do rzeczywistości spełzły na niczym i ostatecznie doprowadziły do wersji B&W
626.3.jpg

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wszelki duch, Waldku!!!

Ładnie to zjawisko ustrzeliłeś. Ponadto księżyc nie wygląda jak :c66 tylko widać jego fakturę powierzchni (pomimo chmurek).
:thumbsup: :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
Misiek025
Początkujący

Bardzo przyjemne ostatnie zdjęcie ... Ja spojrzałem na niebo pełne chmur i machnąłem ręką... a jednak szło :)