anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kilka moich zdjęć. Pavelo.

pavelormn
Początkujący

Kilka moich zdjęć. Pavelo.

Witam wszystkich. Tak jak w temacie :)
Wszystkie zdjęcia wykonane Sony Alpha 200 ze standardowym obiektywem.
Więcej na : http://www.ice-lens.com

Pozdrawiam :)

39 ODPOW. 39
pavelormn
Początkujący

To wg mnie jest dość ciekawe. Proszę o ocenę.

Creatoor
Początkujący

pavelormn napisał(a):

Czyli raczej nie należy łamać tej zasady ? Myślałem, że przechylenie kadru doda troche spontaniczności do zdjęcia, takiej pozytywnej spontaniczności :)


W sumie masz rację. Przekątna to świetny sposób na wprowadzenie ruchu i płynności do statycznych zdjęć PORTRETOWYCH. Ale żeby móc ja stosować, trzeba bardzo dobrze nauczyć się trzymać zasad, aby potem je łamać w umiejętny sposób.
Pytanie - Czy zdjęcia 4 i 5 były statyczne, że wymagały zastosowania przekątnej? No właśnie. Zresztą dominował tam krajobraz z tak wyraźną linią horyzontu, że ten skos aż drażni.
Co do 7-ki. Byłoby świetne zdjęcie gdyby nie ten dym zasłaniający twarz.
Pozdrawiam

pavelormn
Początkujący

ok dzieki wielkie ;)

pavelormn
Początkujący
Creatoor
Początkujący

No cóż... podejrzewam, że przy takiej modelce niełatwo skupić się na stronie technicznej, ale nie ma że boli. Trzeba. To od Ciebie zależy czy oglądając fotki będziemy patrzeć tylko na modelkę czy na całe zdjęcie.
Gdybym musiał wybierać z tej trójki to postawił bym na ... no właśnie jak to jest ponumerowane... 18.jpg (ostatnie). Ale po kolei.
Na dwóch pierwszych masz dziwną tendencję odwracać modelkę tyłem do ujęcia reszty perspektywy. Najbardziej gryzie to w 20.jpg
Jeśli chodzi o całokształt 20.jpg - ustawiłeś dziewczynę na tle z którym się niemal zlewa. Co prawda rozmyłeś je lekko ale to nic nie zmieniło. Kompozycyjnie pozostawia wiele do życzenia.
17.jpg jest pod tym względem o niebo lepsze. Tylko na co te wielkie okulary, po co zakrywać tak piękne oczy?
18.jpg ta sama historia z tłem. Za ostre światło powoduje efekt spłaszczenia. Ale ogólnie najlepsze z trójki.
Pozdrawiam

pavelormn
Początkujący

Jako że poprzednie zdjęcia zostały już ocenione, pozwolę sobie numerować je od początku (od pierwszego). Numery zdjęć oczywiście w Komentarzach. Nie sugerujcie się nazwami plików. Coś z innej beczki :

pavelormn
Początkujący

2 zdjęcia zrobione na bazarze Kołobrzeskim. Czekam na oceny i serdecznie dziękuję za poprzednie słowa krytyki.

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Sugerowałbym jednak ciągnąć dalej numerki... jakby ktoś chciał wrócić do starszych zdjęć ;)
z nowej serii 1 i 3 na tak
4 - ruszona jeśli dobrze widzę...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Sugerowałbym jednak ciągnąć dalej numerki...


no właśnie.
jakby ktoś chciał wrócić do starszych zdjęć ;)


Np. ja i wiele innych osób, które jeszcze do Ciebie nie zajrzały ;)


1-lepiej by było gdyby model utrzymywał kontakt wzrokowy z Tobą
2-ptak rozprasza, a i ta podniesiona dłoń nie pomaga tej fotce
3-kto im robił zdjęcie ? Ty czy ktoś jeszcze ?
4-rzadko, które tak krzywe (specjalnie ;) ) zdjęcie mi się podoba. i to należy niestety do nich.
5-jw.
6-twarz powinna być jaśniejsza - doświetlona czymś, bo jest zbyt ciemna (o balansie bieli nie wspomnę :? ). Zaś o dodatkach graficznych powiem tylko tyle, że nie pomagają tej fotce :smileyrolleyes:
7-co zrobiłeś z dymem ? no i krzywo
z serii 8/9/10 najlepsze 9 - chociaż bez rajstop byłoby lepiej ;)

1 - nic ciekawego na tym zdjęciu nie ma. no i konwersja do BW niespecjalnie wyszła, bo zdjęcie jest szaro-szare(lub szaro-czarne), a nie czarno-białe
2-długo by się domyślać o co chodzi....jeśli o tego faceta wskazującego kijem, to warto byłoby inaczej skadrować to zdjęcie, bo teraz to jedna wielka zagadka
3-poruszone i nie ma w niej nic ciekawego
4- a o co chodzi ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Creatoor
Początkujący

kris napisał(a):

z serii 8/9/10 najlepsze 9 - chociaż bez rajstop byłoby lepiej ;)


http://klubkm.pl/forum/images/smilies/super2.gif