anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moonsee - pierwsze kroki

Moonsee
Początkujący

Moonsee - pierwsze kroki

:c37 Dzień doberek :c20 Takie moje nieśmiałe początki... wciąż się uczę. :c20

75 ODPOW. 75
Moonsee
Początkujący

Dziękuję bardzo :c22

oldguest
Początkujący

41 - okej ;) ciekawie to wygląda
z tym że w 42, przeszkadza mi to drzewo które weszło w kadr

Moonsee
Początkujący

tak to jest z tymi włażącymi w kadr obiektami. Ścisłe centrum, budynek na budynku, a do tego wujek pogania, żebym już wreszcie przestała robić zdjęcia i przeszła kolejne 100m :nauseated_face:

Moonsee
Początkujący

Chyba wszyscy wiedzą, gdzie to jest :c37

Moonsee
Początkujący

Surykatka :c8

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Moonsee napisał(a):

sadam napisał(a):

Ostatnia wrzutka fajna, tylko... przed odlotem trzeba było matrycę wyczyścić :c9



Chyba raczej okno w samolocie powinnam wyczyścić... :nauseated_face:


A jednak... matryca - na późniejszych zdjęciach, też widać :c20 (na zabrudzenia nie mamy wpływu i czasem nie ma jak, ani kiedy wyczyścić matrycę, jednak można, już na kompie wystemplować te śmieci z obrazka).
Zdjęcia fajne, choć 32 i 34 niemal identyczne... a surykatka lepiej by wyglądała na tle np drzew, niż muru ;)
38 i 40 - przydałby się opis gdzie to - jak widokówka, to z opisem :)

------------------------------
fotoamator
Moonsee
Początkujący

Racja, to była matryca :smileyredface: już jest wyczyszczona. Po długiej nieobecności wracam i zapewniam, że selekcja zdjęć będzie zaostrzona, żeby nie było powtórek :nauseated_face:
38 i 40 to Kanada, Calgary - widok na Downtown. A jeśli chodzi o surykatkę... no cóż :c18 w Gdańskim ZOO surykatki umieszczone są na wybiegu i drzew nie mają, także wyboru nie było, ale postaram się o ciekawsze zdjęcia. :rolling_eyes:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Moonsee napisał(a):

38 i 40 to Kanada, Calgary - widok na Downtown.

Dzięki :c22 - teraz wiem, co oglądam :smileythumbsup:

Moonsee napisał(a):

...w Gdańskim ZOO...

Wiadomo, że w ogrodach zoologicznych warunki są, jakie są, ale zawsze warto poszukać takiego kadru, by jak najmniej tej niewoli było na zdjęciu, np. tak; to ta sama surykatka ;)
Co do samego zdjęcia - ob. 28-80 cudów nie zrobisz, ale: można było się trochę w prawo przesunąć? - jasna część murku bardzo odciąga wzrok, a zwierzak w cieniu - i wykadrować zwierzaka z kopczykiem, może tym kijem w tle i szarym murem - byłoby ciekawiej, pomimo muru :D

------------------------------
fotoamator
Moonsee
Początkujący

Dziękuję, to dobra rada. Faktycznie jak patrzę na zdjęcie, to osłoneczniona część muru odwraca uwagę od samej surykatki. Może w takim razie tak jak poniżej - troszkę rozjaśniłam przy okazji. Mam jeszcze jedno zdjęcie, ale ciut mniej wyraźne.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dużo lepiej... byłoby, gdyby surykatka patrzyła w drugą stronę. Teraz ma krawędź zdjęcia tuż przy mordce, a to nie wygląda dobrze. Czyli - dobry kadr (teraz), ale wystarczyło poczekać, aż odwróci głowę.
Niestety, tak już jest, że zdjęcie powstaje (powinno powstać) w... głowie, przed naciśnięciem spustu migawki. Wówczas nie trzeba później kombinować, jak poprawić źle skadrowane, czasem z bałaganem w tle, zdjęcie.

Ale kombinuj, próbuj, pokazuj - z czasem przyjdzie doświadczenie :thumbsup:

------------------------------
fotoamator