anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wolak - burzowo :) komentarze mile widziane :)

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

wolak - burzowo :) komentarze mile widziane :)

Moje pierwsze fotki moim nowym NEX'EM :)

106 ODPOW. 106
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Wróbelek całkiem nieudany moim zdaniem, nie wiem czy za mocny crop czy co ale cieniutko
3 - szeroki kąt przy portrecie :c9 przerysowana twarz jest, poza tym straszny bałagan w tle jest no i kadrowanie centralne bardzo

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Witam
Wszystkie trzy zdjęcia :c9

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

3 - szeroki kąt przy portrecie :c9


Nie zgadzam się. Umiejętnie wykorzystany daje świetne efekty i to bez specjalnych przerysowań!

Co do zdjęć - jedynka jest fatalnej jakości - nie wiem czy to kwestia nieumiejętnego zmniejszania czy też zbytniego wykadrowania zdjęcia. W każdym razie wygląda to słabo, jak z komórki.

Dwójka jest trochę legitymacyjna, ale poprawnie wykonana.

Trójka - razi bałagan w tle, to "coś" w prawym dolnym rogu skutecznie odwraca uwagę. Modelka pierwsza klasa i warto z nią popracować.

Czekam na kolejny wrzut. :)

oldguest
Początkujący

yhym, wróbelek na całkowite nie, straszna wręcz jakość, nieostre na dodatek + zbyt duży bałagan i centralnie kadrowane :c9

dwójeczka - za lajamem. może trochę tu kontrast podkręcić? bo w gruncie rzeczy nie jest złe, ale trochę nudne.

trójeczka - także nie mam nic do portretów robionych szerokim kątem, ale jak już wiesz masz tu kilka niedopatrzeń w tle ;) reszta ze zdjęciem okej.

pozdrawiam ;)

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

Czesc
no z foteczkami to juz koledzy powiedzieeli
aha posluchaj Lajama i pocwicz na modelce-ma potencjal :c34

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Co do 1 to zgadzam się ;) jest za mocno wykadrowane ale to było jedno z pierwszych zdjęć na próbę i po pierwszym foto wróbelek odleciał :( a ja bardzo lubię wróbelki :P

Co do 2 tak samo bawiłem się i bodajże było one robione funkcją HDR

Co do 3 Modelką jest moja dziewczyna :) jest bardzo fotogeniczna ale jest jeden warunek - mianowicie nie można robić jej zdjęć z kątu 0' ! Wychodzą bardzo źle ! A zrobiona w B&W bo modelka tydzień temu wróciła z Maroko i trochę skóra z twarzy schodzi jej a w B&W mniej jest to widoczne ;)A bałagan - hmm na tak wyszło postaram się następnym razem bez bałaganu :)

Zdjęcia tej jakości bo coś mi PS źle zmontował :(

Co to są te przerysowania jakby ktoś mógłby mi wytłumaczyć ? :)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

wolak napisał(a):

Co to są te przerysowania jakby ktoś mógłby mi wytłumaczyć ?


Michałowi chodziło o to że portret wykonany obiektywem szerokokątnym ze zbyt małej odległości powoduje zniekształcenia twarzy
taki przykładzik
DSC07411.JPG Grześ owszem ma duży brzuszek ale tu jest pokazane jak by brzuch stanowił 70% jego ciała

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

aha ale te fotki były zwykłym obiektywem :P no ale oki :)

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

Moim skromnym zdaniem, większe objaśnienie.
Portrety najlepiej wychodzić będą w Twoim wypadku na 2 obiektywie 18-55 z ogniskową 55.
Staraj się kadrować 1:3 a nie środkowo, w kadrze poziomym.
Wejdź na http://lustrzanka.sony.pl/indexc.php?qu" target="_blank ... #/szkolka/" target="_blank i fotografia portretowa. Można się sporo dowiedzieć na tym filmiku o podstawach robienia portretów. :)
Wstawiam to Twoje zdjęcie (mam nadzieje, że sie nie obrazisz, ale masz naprawdę ładną dziewczynę i nie mogłem się powstrzymać :D), wykadrowane mniej więcej na 1:3 (trójpodział) choć powinna być przesunięta jeszcze bardziej w lewo. Oczywiście tło na zdjeciu do bani.
Co do reszty wstawionych zdjęć, za kolegami, niestety. :c9
Chłopie nie ma co siedzieć w PSiaku nad takimi zdjęciami jak narazie :nauseated_face: