anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Awaria Sigmy 70-300 mm APO DG Macro

profile.country.pl_PL.title
teo-----
Początkujący

Awaria Sigmy 70-300 mm APO DG Macro

Posiadam obiektyw Sigmy 70-300 Apo DG MAcro. Obiektyw zaczął bardzo głośno chodzić i się zacinać w ogóle nie ostrzył. (używany z Alphą 350)
Po naprawie serwisowej powiedziano mi, że wymienili pierścień odległości. w rozmowie tel. powiedzieli tylko że wymieniają na oryginalną część od producenta. Naprawa była przeprowadzona teraz w sierpniu 2010 r.
W sklepie gdzie kupowałem obiektyw przy jego odbiorze po naprawie gwarancyjnej udzielono mi informacji , iż producent wie o tej awaryjności i wkłada jakieś lepsze części po naprawie. Teraz już sam nie wiem, czy wymienili na jakąś lepszą czy też na taką zębatkę jaka była pierwotnie.
Czy macie jakieś wiadomości na ten temat, czy po naprawie gwarancyjnej wkładają jakieś lepsze części czy po prostu wymieniają na takie same. Z tego co słyszałem jest problem z sigmą bo podobno alphy mają za mocny silnik autofokusa i "zjada" on zębatki w obiektywie.
pozdrawiam :)

16 ODPOW. 16
armalite
Początkujący

a u mnie pracowało ciężej. A potem po przełączeniau na MF czasem w ogóle blokowało ustawienie ostrości, albo pracowało tylko w jakimś wąskim zakresie. A potem znów wszystko działało, ale jakoś wolniej. W końcu zaczęło buczeć podczas włączania i wyłączania aparatu, co ciekawe, MF pracował już normalnie, AF zresztą też (poza tym buczeniem). Poszedł do naprawy, jak wróci to zobaczę, czy chodzi lżej czy nie

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

armalite napisał(a):

po przełączeniau na MF czasem w ogóle blokowało ustawienie ostrości, albo pracowało tylko w jakimś wąskim zakresie.


zębatki są smarowane więc jeśli ten ostatni ząbek się urwał to przykleił się do zębatki i dlatego był opór
przerabiałem to trzykrotnie
po powrocie z serwisu zawsze pracuje ciężej bo wymieniają uszczelniacze w postaci oringów

profile.country.en_GB.title
slipknot1-----
Początkujący

Potwierdzam "awaryjność" tej Sigmy. Kupiłem w maju tego roku, a w lipcu była juz w serwisie z tego samego powodu co u Was. Wydaje mi się że chodzi teraz lepiej niż w momencie wyjmowania jej 1 raz z pudełka.

BTW: Ciekawe ile taka naprawa kosztuje poza gwarancją?

armalite
Początkujący

około 600 zł według rozmowy telefonicznej z Sigma Polska

oldguest
Początkujący

Pozwólcie, że "podepnę" się pod temat. Mam również ten obiektyw i już dwa razy wystąpiła u mnie ta sama awaria ( fakt, że po intensywnej eksloatacji). Mam do Was pytanie, czy ta awaria występuje tylko w tych obiektywach (70-300), czy we wszystkich SIGMACH? Mam na myśli szczególnie tele, ponieważ ostatnio roważam kupno http://www.sigma-sklep.pl/sigma-150-500 ... 431,p.html.

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

Sabb1 napisał(a):

Pozwólcie, że "podepnę" się pod temat. Mam również ten obiektyw i już dwa razy wystąpiła u mnie ta sama awaria ( fakt, że po intensywnej eksloatacji). Mam do Was pytanie, czy ta awaria występuje tylko w tych obiektywach (70-300), czy we wszystkich SIGMACH? Mam na myśli szczególnie tele, ponieważ ostatnio roważam kupno http://www.sigma-sklep.pl/sigma-150-500 ... 431,p.html" target="_blank.


:c37 Jak już wspomniałeś awaria dotyczy Sigmy 70-300 ,a co do szkiełka które podlinkowałeś ,to tu nie ma tego problemu ponieważ jest to obiektyw z napędem HSM ( Hyper Sonic Motor ) ,a tu zębatek AFa nie ma

oldguest
Początkujący

No rozwiałeś moje wszystkie moje wątpliwości. Serdecznie dziękuję tobie i wszystkim pozostałym.