anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DT 16 – 105 mm F3.5-5.6, SAL-16105 - pytanie

aniszek1
Początkujący

DT 16 – 105 mm F3.5-5.6, SAL-16105 - pytanie

Właśnie zakupiłem sobie obiektyw SAL-16105
lecz mam pytanie
ponieważ w moim obiektywie ciężko chodzi zoom tzn.:
2,5 raza ciężej się nim operuje niż kitowym, a w zakresie 70-105 to nawet 3.5 raza ciężej.
czy tak ma być???
dodam że przy zoomowaniu aparat trzymam poziomo.
innych spostrzeżeń na razie nie mam co do obiektywu, ostrzy ładnie...

4 ODPOW. 4
Ninnn-----
Początkujący

Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, ale teraz wzięłam go do ręki i faktycznie w zakresie 70-105 chodzi trochę ciężej, ale jakoś mi to nie przeszkadza. A porównania do kitowego nie mam. A sam obiektyw jest faajny ;)

ripride
Początkujący

to, że w całym zakresie nie jest tak luźny jak KIT to fakt. natomiast wcześniej nie zwróciłem uwagi na większy opór który stawia po 70tce - musiałem teraz sprawdzić - rzeczywiście, ale w minimalnym stopniu. nie zauważyli tego w teście także redaktorzy optyczne.pl stwierdzając że "chodzi płynnie, z takim samym oporem w całym zakresie."

Kerry-----
Początkujący

Witam.
Podepnę się pod temat, by nie zakładać nowego.
Czy w Waszych 16-105 też macie takie minimalne luzy (bezwładności) na pierścieniu ogniskowej i ostrości? U mnie są. Co prawda w niczym to nie przeszkadza, ale chciałbym wiedzieć, czy to normalne, czy tylko w moim obiektywie tak jest?

profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Mam luz na pierścieniu ostrości, ale to moim zdaniem wynika z natury "śrubokręta" przenoszącego napęd AF z korpusu do obiektywu. Natomiast na pierścieniu zmiany ogniskowej jest niewielki luz osiowy. Pierścień zmiany ogniskowej pracuje z mniej więcej stałym oporem w zakresie 16-70mm i nieznacznie acz zauważalnie "tężeje" po 70mm