anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dyfuzor na HVL-42AM

oldguest
Początkujący

Dyfuzor na HVL-42AM

Chcę nabyć dyfuzorek na lampkę, czy ktoś używał ew. może coś powiedzieć na temat takiego dyzfuzora: http://allegro.pl/item708706610_dyfuzor ... f42am.html

98 ODPOW. 98
profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Zakup dokonany, teraz czekać na przesyłkę i na efekt robienia zdjęć :c20

profile.country.pl_PL.title
PriQso
Początkujący

:c37
też mam taki :thumbsup:
polecony od kris'a :c20

profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Już kiedyś miałem zamiar dokonać takiego zakupu, ale jakoś tak człowiek nie był pewien, dopiero krisa słowa mnie upewniły, no i że byłem teraz na weselu siostry i widziałem foty zrobione właśnie z takim dyfuzorem(tyle, że Cloud) i zdjęcia naprawdę fajnie doświetlone.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

cloud pożera więcej światła, co w przypadku 42ki może mieć bolesne skutki ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

A ja mam pytanie na jakich ustawieniach ogniskowych lampy robicie foty z tym dyfuzorem w pomieszczeniach mieszkalnych. Ja kombinowałem różnie, ale najlepsze efekty uzyskiwałem przy szerokim kącie ze spuszczoną szybką, do tego palnik na sufit i dyfuzor bez dekla. A co wy polecacie?

profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Dyfuzor dotarł ale jest jedno wielkie.Za cholery nie mogę go zamontować na lampie, z opisu wynikało jasno, że pasuję do 42-ki a tu dupa.Różnica w szerokości to aż 8 mm. :c9

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kiedyś też miałem za mały dyfuzor, ale dało radę go naciągnąć...było to strasznie irytując :c9
jeśli uważasz, że nie da się włożyć dyfuzora na lampę, kontaktuj się ze sprzedawcą. No i zgodnie z aktualnym prawem to on ponosi koszty przesyłki (tej poprzedniej).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Tak na szybko strzelone foto lampy z dyfuzorem.Bardzo ciężko się wciska i nie dochodzi do końca.

oldguest
Początkujący

stanley76rsko napisał(a):

Tak na szybko strzelone foto lampy z dyfuzorem.Bardzo ciężko się wciska i nie dochodzi do końca.



Zmierz czy ma wymiary zgodne z zamówieniem, jak nie to próbuj zwrotu. Zostaw go na lampie na parę dni, może się trochę rozciągnie, chociaż na fotach wygląda na duuuużo za mały.

madzi------
Poszukiwacz

stasiek2002 napisał(a):

stanley76rsko napisał(a):

Tak na szybko strzelone foto lampy z dyfuzorem.Bardzo ciężko się wciska i nie dochodzi do końca.



Zmierz czy ma wymiary zgodne z zamówieniem, jak nie to próbuj zwrotu. Zostaw go na lampie na parę dni, może się trochę rozciągnie, chociaż na fotach wygląda na duuuużo za mały.




Też przymierzam się do zakupu, chociaż nie widziałem jak to działa, poza tym myślałem że wart uwagi jest tylko ten od pewnego Pana z Ameryki :c20 za dużo wyższą cenę :c18 :c3

Więc, typ P1 jest za mały na HVL-42?? Wymieniłeś u tego sprzedawcy..., który typ jest odpowiedni - tak jak pisał Lajam P2??