anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Helios-44M-4 do A500 czy watro?

profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

Helios-44M-4 do A500 czy watro?

Witam, ostatnio napotkalem sie na pewna strone http://alphacorner.eu/index.php/porady/tani-obiektyw-staloogniskowy
I zastanawiam sie czy nie zakupic takowego (Helios-44M-4) obiektywu.
Oczywiscie potrzebny byl by adapter bagnetowy.
I tu rodza sie pytania:
Czy to bedzie dobre rozwiazanie?
Czy adapter z allegro dobrze bedzie sie sprawdzal?
Czy warto jest taki zestaw kupic i czy bedzie on godny swojej ceny? Chodzi mi tu o stosunek jakosci do ceny - sa one bardzo tanie, ale czy dobre?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

33 ODPOW. 33
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Tadeusz napisał(a):

Ech, ta dzisiejsza, młodzież... :c20


no ja akurat przez bardzo długi czas używałem tylko sonnara 135 i jupitera 300 i dawałem radę na a300 bez wymienionej matówki ale przy ruchomych obiektach albo przy słabym świetle na 4 fotki jedna miała ostrość tam gdzie trzeba ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

pawelszymanski6 napisał(a):

przy słabym świetle na 4 fotki jedna miała ostrość tam gdzie trzeba ;)


To masz celność lepszą od niejednego autofokusa :smileyhappy:

kuraq napisał(a):

Ale ostatnio wydrukowałem calkiem nieźle zaszumione zdjęcie. W dodatku troszkę poruszone. I na papierze nie było tego widać.

No właśnie. I to pomimo tego, że na ekranie zdjęcia mają rodzielczość 72dpi a na papierze z reguły 300dpi. Ciągle powtarzam - zdjęcia powinno oglądać się na papierze. I jak tam będzie schrzanione - można narzekać.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
bartYNP
Nowicjusz

I na czym stanęło grzesQ?
Kupiłeś tę przejściówkę i testowałeś? Sam się do niej przymierzam bo ostał mi się stary ZENIT właśnie z HELIOSem i zastanawiam się czy wydać tę kasę na ten adapter czy może na cosik innego... :c18 Pifo na przykład :slight_smile:

profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

bartYNP napisał(a):

I na czym stanęło grzesQ?
Kupiłeś tę przejściówkę i testowałeś? Sam się do niej przymierzam bo ostał mi się stary ZENIT właśnie z HELIOSem i zastanawiam się czy wydać tę kasę na ten adapter czy może na cosik innego... :c18 Pifo na przykład :slight_smile:



Na razie nic nie kupilem. Ale mam kupic tego Heliosa, adapter i pewnie Raynox'a DCR-250.
Jak juz zakupie to dam znac, dolacze jakies zdjecia :)
A tak pozatym to pragne zaprosic do tego (http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=33&t=5891&st=0&sk=t&sd=a&start=20) tematu, gdzie optrzebuje pomocy wlasnie w sprawie Heliosa i Lampy od Zenita.
Zapraszam :smileythumbsup:

Zajc3w
Początkujący

grzesQ napisał(a):



Na razie nic nie kupilem. Ale mam kupic tego Heliosa, adapter i pewnie Raynox'a DCR-250.
Jak juz zakupie to dam znac, dolacze jakies zdjecia :)



Raynox'a na heliosa zakładać to zbrodnia niemalże. Pierścienie makro do M42 dadzą lepszy efekt a wydatek nawet 10x mniejszy. No chyba, że raynox'a na inne szkła też zakładać chcesz...

profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

Zajc3w napisał(a):

grzesQ napisał(a):



Na razie nic nie kupilem. Ale mam kupic tego Heliosa, adapter i pewnie Raynox'a DCR-250.
Jak juz zakupie to dam znac, dolacze jakies zdjecia :)



Raynox'a na heliosa zakładać to zbrodnia niemalże. Pierścienie makro do M42 dadzą lepszy efekt a wydatek nawet 10x mniejszy. No chyba, że raynox'a na inne szkła też zakładać chcesz...


A czy moglbys podac linki do pierscieni makro do tego Heliosa?
Co prawda Raynox'a chcialem do KIT'a przypinac, no a do Heliosa to tak przy okacji.
Jezeli te pierscienie z Heliosem beda dawaly dobry efekt to za pieniadze z Raynox'a zakupie zobie cos innego, moze jakis obiektyw (ok 200zl) pod M42 np. tak z 200mm moze wiecej, moze mniej. Slyszalem tez o jakims dobrym szkle tez pod M42, bodajze 50/1.8 (albo 50/1.4) nie pamietam dokladnie.
Jeszcze raz zapraszam tutaj (http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=33&t=5891&st=0&sk=t&sd=a&start=20)

Zajc3w
Początkujący
profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

Zajc3w napisał(a):

Proszę, wyszukane na szybko:
http://allegro.pl/item1067737027_piersc ... ebrne.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank
http://allegro.pl/item1067667322_m42_pi ... tacon.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank



Dzieki bardzo :c22
Ale jak i z czym to sie je? :D
Czy jest moze na forum ktos kto uzywa takiego zestawienia?
Rozumiem, ze zaklada sie je pomiedzy obiektyw a body (w moim przypadku jeszcze poprzez adapter M42/ :c56 ).
Czy ma ktos moze zdjecie aparatu z takimi pierscieniami? Jezeli tak to poprosze :c34
Z gory dzieki :c22

Zajc3w
Początkujący

grzesQ napisał(a):



Dzieki bardzo :c22
Ale jak i z czym to sie je? :D
Czy jest moze na forum ktos kto uzywa takiego zestawienia?
Rozumiem, ze zaklada sie je pomiedzy obiektyw a body (w moim przypadku jeszcze poprzez adapter M42/ :c56 ).
Czy ma ktos moze zdjecie aparatu z takimi pierscieniami? Jezeli tak to poprosze :c34
Z gory dzieki :c22



Dobrze kombinujesz.
Kadr ma w naturze 30 mm w linii ostrego końca scalaczka. 40mm pierścieni makro 2 modele heliosów w użyciu na dwóch przysłonach.

profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

Zajc3w napisał(a):


Dobrze kombinujesz.
Kadr ma w naturze 30 mm w linii ostrego końca scalaczka. 40mm pierścieni makro 2 modele heliosów w użyciu na dwóch przysłonach.


Mozna troszeczke jasniej? :smileyredface: