anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Helios-44M-4 do A500 czy watro?

profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

Helios-44M-4 do A500 czy watro?

Witam, ostatnio napotkalem sie na pewna strone http://alphacorner.eu/index.php/porady/tani-obiektyw-staloogniskowy
I zastanawiam sie czy nie zakupic takowego (Helios-44M-4) obiektywu.
Oczywiscie potrzebny byl by adapter bagnetowy.
I tu rodza sie pytania:
Czy to bedzie dobre rozwiazanie?
Czy adapter z allegro dobrze bedzie sie sprawdzal?
Czy warto jest taki zestaw kupic i czy bedzie on godny swojej ceny? Chodzi mi tu o stosunek jakosci do ceny - sa one bardzo tanie, ale czy dobre?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

33 ODPOW. 33
Zajc3w
Początkujący

Dobrze kombinujesz - do :c56 podpinasz adapter, w adapter wkręcasz pierścienie, w pierścienie obiektyw.

Kadr ma w naturze 30 mm w linii ostrego końca układu scalonego - na zdjęciach, które wrzuciłem. Tak dla wyobrażenia skali.

Zdjęcia robiłem 2 Heliosami podpiętymi za pośrednictwem pierścieni o długości 40 mm. Pierwsze jest z Heliosa 44m-7 dwa pozostałe z Heliosa 44m.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Zajc3w napisał(a):


Kadr ma w naturze 30 mm w linii ostrego końca układu scalonego - na zdjęciach, które wrzuciłem. Tak dla wyobrażenia skali.



Wydaje mi się, że zabrakło tutaj jednego ważnego sformułowania - to są pełne kadry. Bo rozumiem, że są? Jeżeli tak to mamy pełną informację o skali.

Zajc3w
Początkujący

pełne.

docentstopczyk
Początkujący

AdiQa napisał(a):

Sama wyczytałam kiedyś, że najlepsze wersje to z powłokami MC i z jak najwyższą cyferką po myślniku (czyli przykładowo Helios MC 44M-6 lub najlepiej MC 44M-7).



najlepszy helios jakiego miałem to był helios MC 44M-3. bez bolca, z pierścieniem preselekcji przysłony i głęboko osadzoną soczewką. wiele osób uważa, że to jeden z najlepszych. za to siódemka, której się pozbyłem niedawno była beznadziejna. heliosy były produkowane masowo (nadal sąw sumie ale na mniejszą skalę) i stąd olbrzymie różnice w jakości, szczególnie tych późniejszych.

AdiQa napisał(a):

Ja osobiście polecam obiektywy M42 do cyfry, ale tak jak pisali koledzy to zabawa dla cierpliwych (no i lubiących się tak bawić :c34 ). Za to efekty mogą być czasem naprawdę fajne :thumbsup:



efekty są często rewelacyjne. w szczytowym momencie miałem siedem 50-siątek i każde z tych szkieł było inne, indywidualne. to jest fantastyczne. :P