anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tamron 70-200 f2.8 vs Sony 70-300 G SSM

profile.country.pl_PL.title
frankohlanko
Początkujący

Tamron 70-200 f2.8 vs Sony 70-300 G SSM

Witam wszystkich użytkowników tego forum. Śledzę to forum już długi czas, lecz to będzie mój pierwszy post. Jestem fotoamatorem, który ma duże ambicje i łatwo się nie zniechęca. Ostatnio długi czas rozmyślałem nad tym za jaką dziedzinę fotografii wziąć się na poważnie. Ostatecznie padło na sport. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to najtańsza (:P) opcja ale to jest to co mnie 'kręci'. Chciałbym kupić sobie teleobiektyw do zdjęć meczów piłki ręcznej, nożnej, boksu i innych tego typu wydarzeń. Nie wiem, który z obiektywów będzie do tego celu lepszy, Soniak 70-300g ssm czy tamron 70-200 f2,8. Za tamronem przemawia oczywiście światło i generalnie optyka, za soniakiem zakres i ssm - nie wiem tylko czy jest on szybszy od śrubokręta czy poprostu cichszy - nie wiem także jak jest z ostrością i odwzorowaniem kolorów tego obiektywu.

Co wy o tym sądzicie moi drodzy?

Chciałbym się zamknąć w 3000PLN, w opcje wchodzi kupno obiektywu używanego, w tym także na ebay'u itp.

Maja puszka to skromna a200. :)

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

dziwne porównanie bo szkła zupełnie inne...tamron podobno ma wolny af
a tu kilka fotek z obu szkieł http://www.dyxum.com/dforum/topic36384.html
http://www.dyxum.com/dforum/topic31553.html

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

frankohlanko napisał(a):

Witam wszystkich użytkowników tego forum. Śledzę to forum już długi czas, lecz to będzie mój pierwszy post. Jestem fotoamatorem, który ma duże ambicje i łatwo się nie zniechęca. Ostatnio długi czas rozmyślałem nad tym za jaką dziedzinę fotografii wziąć się na poważnie. Ostatecznie padło na sport. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to najtańsza (:P) opcja ale to jest to co mnie 'kręci'. Chciałbym kupić sobie teleobiektyw do zdjęć meczów piłki ręcznej, nożnej, boksu i innych tego typu wydarzeń. Nie wiem, który z obiektywów będzie do tego celu lepszy, Soniak 70-300g ssm czy tamron 70-200 f2,8. Za tamronem przemawia oczywiście światło i generalnie optyka, za soniakiem zakres i ssm - nie wiem tylko czy jest on szybszy od śrubokręta czy poprostu cichszy - nie wiem także jak jest z ostrością i odwzorowaniem kolorów tego obiektywu.

Co wy o tym sądzicie moi drodzy?

Chciałbym się zamknąć w 3000PLN, w opcje wchodzi kupno obiektywu używanego, w tym także na ebay'u itp.

Maja puszka to skromna a200. :)



Ciężko odpowiedzieć na to pytanie bo:
po pierwsze primo nie miałem tamrona (mam sigmę o tym samym zakresie i świetle) a 70-300 G SSM bawiłem się tylko krótką chwilę na Targach w Łodzi
po drugie primo wydaje mi się, że puszka w Twoim wypadku będzie stanowiła największą przeszkodę (dość stary układ AF no i niezbyt używalne wyższe czułości)
po trzecie primo wybrałbym chyba jaśniejszy obiektyw mimo, że wolniejszy AF (a różnica 200 a 300 mm nie jest jakaś powalająca). Jak nie ucieknie Ci AF na drugi koniec zakresu to jakoś sobie poradzisz a będziesz mógł użyć krótszych czasów do zamrożenia ruchu zawodników.

profile.country.pl_PL.title
frankohlanko
Początkujący

Dzięki wam ze odpowiedzi.
Po 1 przejrzałem te sample i zdjęcia z tamrona wydają mi się ładniejsze, ale może to tylko moje subiektywne odczucia. Mają jakby lepsze kolory.
Po 2 mam świadomość, że w mojej a200 iso400 to naprawdę ostateczna czułość, lecz niestety ze względu na brak pieniędzy nie mogę w tej chwili zmienić puszki. Myślę, że w przyszłości uda mi się dorwać następce a700 lub a500/a550. Mam dopiero 17 lat więc nie mam zamiaru zarabiać tymi zdjęciami sportowymi, po prostu chcę się podszkolić aby móc to robić w przyszłości.
Myślę, że zdecyduję się na tamrona, chyba, że macie jakieś inne propozycje w tej cenie (2500-3000PLN), np. coś minolty lub sigmy.

PS. Piotruso czy mógłbyś mi powiedzieć jak sprawuje sięTwoja sigma 70-200 f2.8?
Jak jest z ostrością i AF?

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

frankohlanko napisał(a):


Po 2 mam świadomość, że w mojej a200 iso400 to naprawdę ostateczna czułość, lecz niestety ze względu na brak pieniędzy nie mogę w tej chwili zmienić puszki.


ja bym jednak powiedział że 800 to górna granica, przynajmniej w moim A200 :D ale to kwestia gustu
Pytanko - masz już jakieś tele ? bo może jednak warto by tą kasę zainwestować w body
Co do obiektywów w tym stylu można jeszcze rozważyć Sigmę 70-200

profile.country.pl_PL.title
frankohlanko
Początkujący

Pytanko - masz już jakieś tele ?


Nie. Mam tylko kitowy 18-70, ponieważ tak jak w 1 poście napisałem długo rozważałem kupno drugiego obiektywu, ponieważ nie zarabiam (patrz post wyżej :P ) i nie stać mnie na kupowanie dużej ilości szkieł. Wielokrotnie byłem już zdecydowany na jakiś obiektyw, lecz zawsze zmieniałem zdanie, bo dochodziłem do wniosku, że 'to nie to' czego szukam. Mimo wszystko myślę, że jeszcze nie wykorzystuje mojej a200 w pełni i na razie chce inwestować w szkła, a z czasem tak jak już napisałem zmienię puszkę na następcę a700 lub coś tego poziomu.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

frankohlanko napisał(a):


PS. Piotruso czy mógłbyś mi powiedzieć jak sprawuje sięTwoja sigma 70-200 f2.8?
Jak jest z ostrością i AF?



Moja Sigma to 70-210/2,8 APO. Jest to jeden ze starszych obiektywów Sigmy z tym światłem i o tym zoomie. Optycznie przy 2,8 jest słaby, przy 4 zyskuje bardzo (wiem, że Tamron jest dużo lepszy optycznie od Sigmy jak również późniejsze wersje Sigmy - wersje EX). Jeżeli chodzi o AF to fotografowałem tym obiektywem pokazy lotnicze w Góraszce i Płocku, rajdy samochodowe (nie miałem możliwości fotografować nim w hali) i gdy tylko AF nie uciekł na drugi koniec skali to dawał radę. Gdy uciekł to trzeba było złapać coś kontrastowego w kadr w zbliżonej odległości od obiektu, doostrzyć i znowu można było pracować w obrębie tej z góry określonej odległości aż do kolejnego błędu AF.

profile.country.pl_PL.title
frankohlanko
Początkujący

Dzięki za odpowiedź.
Jestem prawie pewien kupna tego tamrona ze względu na optykę, jeżeli nic mi się nie 'odwidzi' to na wiosnę/lato będę go miał. :)

PS.

piotruso napisał(a):

Jeżeli chodzi o AF to fotografowałem tym obiektywem pokazy lotnicze w Góraszce i Płocku



Jak miło, jestem Płocczaninem i pewnie fotografowaliśmy ten sam pokaz. :tongue_winking:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

frankohlanko napisał(a):


Jak miło, jestem Płocczaninem i pewnie fotografowaliśmy ten sam pokaz. :tongue_winking:



Szkoda, że wcześniej nie zaglądałeś na forum, nie odzywałeś się. Było nas tam kilku w grupie (z Warszawy i z Torunia) :) .
A jak jesteś z Płocka to może będzie można jakiś lokalny plenerek/spęd kiedyś zorganizować. Ja w cieplejsze miesiące często (gdy mam tylko wolne od pracy) przesiaduję w Kępie Polskiej, to tylko 22 km. do Płocka (choć PKS jeździ tam 3 razy na dobę :( ).

profile.country.pl_PL.title
frankohlanko
Początkujący

Ano szkoda, szkoda.
Jeżeli tylko będę miał czas i sposobność to chętnie wezmę udział we wspólnym plenerku. :)

PS. Odpisuję dopiero teraz, ponieważ wcześniej nie miałem czasu ze względu na szkołę.