anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

astrofotografia

bernard44-----
Początkujący

astrofotografia

Czy ktoś intereóje się astrofotografią

93 ODPOW. 93
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

mój aparat drze sie tak głośno że boje sie obudzic sąsiadów niemoge nic wyłapać na przeslonie f\11 i czasach 1\125 niemówiąc już nic o większych staram sie robić to na ISO 100 aby za dużo szumów niebyło może to błąd bo niewiem na jakim najlepiej robic ( 64 100 200 400 800 1600 ISO)

ryszard_nowy
Początkujący

Na moim pulpicie mam oto takie zdjęcie - zrobione na ogniskowej 200. Swoją drogą ksiezyć to świetna szkoła ustawień. Zanim wyszedł mi taki jak na zdjęciu miałem kilka świecących mniej czy bardziej rozmytych kul.

Ciekawe kiedy doczekamy kitowych obiektywów z ogniskowymi pozwalającymi fotografować układy planetarne innych gwiazd, albo chociaż wenusa czy marsa z takim zoomem jak ksiezyc na zdjęciu ;).

Ps, jak zrobić zdjęcie plam słonecznych hehehe. Wartość f na 4000, czas otwarcia na 1/1000000000, mega nano filtry???

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ciekawe kiedy doczekamy kitowych obiektywów z ogniskowymi pozwalającymi fotografować układy planetarne innych gwiazd, albo chociaż wenusa czy marsa z takim zoomem jak ksiezyc na zdjęciu ;).


Oczywiście, dodatkowo w zestawie będzie ogromna ciężarówka z siłownikami żeby go przewozić i ustawiać. :smileyhappy:

Do słońca stosuje się różne filtry a także folę Mylar. Pytanie tylko, ile można fotografować Słońce?
To trochę monotonne zdjęcia są zawsze.
Znacznie ciekawsze są zdjęcia modelek :smileymrgreen:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

Ciekawe kiedy doczekamy kitowych obiektywów z ogniskowymi pozwalającymi fotografować układy planetarne innych gwiazd, albo chociaż wenusa czy marsa z takim zoomem jak ksiezyc na zdjęciu ;).


Oczywiście, dodatkowo w zestawie będzie ogromna ciężarówka z siłownikami żeby go przewozić i ustawiać. :smileyhappy:

Do słońca stosuje się różne filtry a także folę Mylar. Pytanie tylko, ile można fotografować Słońce?
To trochę monotonne zdjęcia są zawsze.
Znacznie ciekawsze są zdjęcia modelek :smileymrgreen:


Zamiast ciężarówki, tu można coś znaleźć, jak Cię naprawdę interesuje astrofoto, Ryszardzie.

A modelki bywają ciekawsze, prawda. Nie tylko na zdjęciach :smileytwisted:

------------------------------
fotoamator
ryszard_nowy
Początkujący

Panowie, czy macie na myśli takie zdjęcia modelek? W sumie nie ukrywam, że poorbitował bym a może i układ (nie planetarny) bym z tą Panią stworzył :slight_smile:

Ajdaho
Początkujący

dzis trafilem na taka ciekawostke: http://www.allegro.pl/item496112969_now ... _gwar.html strzelal ktos z was czyms podobnym??? jak taki wynalazek sie sprawuje?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ajdaho napisał(a):

dzis trafilem na taka ciekawostke: http://www.allegro.pl/item496112969_now ... _gwar.html" target="_blank strzelal ktos z was czyms podobnym??? jak taki wynalazek sie sprawuje?


Dobre słowo - wynalazek :)

Chyba nikt normalny nie kupi takiego czegoś więc trudno o miarodajną opinię. Ale szału zapewne nie ma :smileyhappy:

Znajomy-----
Początkujący

Ciekawe jak on chodzi, wygląd kosmiczny, cena zdecydowanie za mała, a firma w ogóle nie znana. Nie wiem, czy zaryzykował bym... Raczej nie. Zaraz wyślę zapytanie do tego kolesia, żeby wysłał jakieś przykładowe zdjęcia zrobione tym szkiełkiem, z exifem, jak dostanę to wrzucę na forum.

krystian------
Początkujący

wracając do astrofotografii, to ustrzeliłem dzisiaj "pare" księżyców ;d
Dwa z nich:

Znajomy-----
Początkujący

Widzę, że udoiło Ci się zrobić zdjęcia, w nocy, gdzie księzyc jest najbliżej ziemi. W takiej odległości utrzymuje się tylko raz na 15 lat, więc gratuluje. Ja niestety nie miałem aparatu ze sobą, a żałuję, bo wyglądał niesamowicie..