anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografowanie na ślubie/weselu

Skoczek
Początkujący

Fotografowanie na ślubie/weselu

Za 2 miesiące mam być gościem na ślubie i weselu bliskiego kolegi i będę tam szalał jako "drugi fotograf";). Tzn. oprócz wynajętego fotografa ja sam chcę zrobić kilka dobrych ujęć. W książce Scotta Kelby'ego pt. Sekrety Mistrza fotografii cyfrowej jest cały rozdział na ten temat i w wolnych chwilach go studiuje, jednak mam prośbę do znawców tematu o udzielenie mi (i innym forumowiczom) kilku bezcennych wskazówek czy trików, które mogą być przydatne. Wiem, że Kris zajmuję się fotografią ślubów/wesel dlatego mam nadzieję, że się tu odezwie. Sprzęt jakim w tej chwili dysponuję jest w stopce i proszę brać to pod uwagę przy udzielaniu rad:).
Zdaję sobie sprawę, że to bardzo obszerny temat, ale proszę o garść wskazówek, o których należy pamiętać, może "przepisów" na ciekawe ujęcia:). Niemal każdy fotograf tym się zajmujący ma jakieś swoje drobiazgi i idee, które warto naśladować. Gdyby powstał tu taki mały poradnik na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny:).

157 ODPOW. 157
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

W kwestii ślubnych fotek , odezwii się do Kris-a

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

JaM2 jeśli się uparłeś na ten szeroki kąt to rozglądnij się za Sony DT 16-105 mm f/3.5-f/5.6
Masz szeroki kąt i jednocześnie krótkie tele.
W SAL-50 F1,8 zoomować musisz nogami ( ;) ), i na pewno uzyskasz efekty takie jakie będziesz potrzebował. No i światło 1.8 na pewno się przyda ;)

JaM2-----
Początkujący

no tak ale zależy mi na czymś jaśniejszym niż f3.5 :)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

może ja dorzucę swoje 5 groszy
żaden obiektyw nawet ten z f1.1 nie pomoże w ciemnych pomieszczeniach zwłaszcza przy fotkach dynamicznych
myślę że inwestycja w lampę(HVL 56-58 ) będzie bardziej trafiona

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Jeżeli to mają być fotki typowo jako 2 fotograf to polecam 50 :) powinna się sprawdzić a dodatkowo będziesz miał świetne szkiełko jako uzupełnienie kita i będziesz mógł się pobawić małą głębią ostrości :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
siekacz
Początkujący

IMHO stałka się średnio nadajeja, kiedyś próbowałem ogarnąć wesele portretówką i nie byłem zadowolony. Takie rozwiązanie jest po prostu niewygodne. Zmieniając obiektywy straciłem kilka fajnych ujęć :(. Lepiej używać zooma nawet kitowego + lampa.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

siekacz napisał(a):

IMHO stałka się średnio nadajeja, kiedyś próbowałem ogarnąć wesele portretówką i nie byłem zadowolony. Takie rozwiązanie jest po prostu niewygodne.


lepiej jest mieć szeroką stałkę (albo fiszkę) na jednym body, a 50tkę/85tkę na drugim - ale co kto lubi ;)

odpowiem odnośnie 50tki - lepszy rydz niż nic. Przyda się na pewno. Lampa też się przyda, zwłaszcza, że mało kto inwestuje w systemy oświetleń na weselu, więc skazani jesteśmy na półmrok. Reasumując hvl42+50 1.8 :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

siekacz napisał(a):

IMHO stałka się średnio nadajeja, kiedyś próbowałem ogarnąć wesele portretówką i nie byłem zadowolony. Takie rozwiązanie jest po prostu niewygodne. Zmieniając obiektywy straciłem kilka fajnych ujęć :(. Lepiej używać zooma nawet kitowego + lampa.


Swój pierwszy ślub i wesele fotografowałem stałką 40mm. Była umocowana do... smieny 8, a przyświecał FIL11. Młodzi byli bardzo zadowoleni ze zdjęć.
Potem był zenit z heliosem 58/2, a potem jeszcze pentaconem 29/2,8. Nic mi nie uciekało ;)
Ale teraz wymagania pewnie są wyższe :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
siekacz
Początkujący

pewnie tak :P

profile.country.PL.title
Rafhart
Nowicjusz

Co do fotografii ślubnej to zezwolenie się przydaje, po za tym Proboszcz na parafii jest równy Papierzowi więc to on rządzi i może nawet nie zezwolić na wykonywanie zdjęć i nic mu nie zrobisz. Jeśli ktoś poważnie podchodzi do tego co robi to powinien mieć dwa kompletne zestawy fotograficzne. Jeśli ktoś robi fotki jako 2 fotograf , to można z jednym zestawem.