anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jak poprawnie przenieść nagrania z karty SDHC do komputera

kenny2012
Początkujący

jak poprawnie przenieść nagrania z karty SDHC do komputera

Witam!

Dostałem od znajomego kartę SDHC z nagranymi filmami kamerą Sony HDR-XR150.
Chciałem te filmy skopiować z karty SDHC do komputera na dysk.

Ale widzę, że nie są to pliki w głównym katalogu (tak jak np. zdjęcia i filmiki ze zwykłego aparatu), tylko jakaś specjalna struktura folderów:
AVF_INFO
-- AVIN0001.BNP
-- AVIN0001.INP
-- AVIN0001.INT
PRIVATE
-- AVCHD
---- BDMV
------ CLIPINF
-------- 00000.CPI
-------- 00001.CPI
-------- 00002.CPI
-------- ...
-------- 00046.CPI
-------- 00047.CPI
------ PLAYLIST
-------- 00000.MPL
------ STREAM
-------- 00000.MTS
-------- 00001.MTS
-------- 00002.MTS
-------- ...
-------- 00046.MTS
-------- 00047.MTS
------ INDEX.BDM
------ MOVIEOBJ.BDM

Czy te pliki *.MTS należy tak po prostu skopiować, czy może należy na dysk twardy skopiować wszystko (tzn. całą strukturę folderów tak jak jest teraz na karcie SDHC) ?

Czy pliki z folderu CLIPINF są mi do czegoś potrzebne, czy tylko siedzą tam informacje z której korzysta wyłącznie kamera?

Właściwie to po co na karcie te wszystkie foldery i pozostałe pliki (nie będące nagranymi filmami) ?

Czy jest jakiś program od Sony, którego należy używać do przeniesienia nagrań z karty SDHC do komputera?
Ściągnąłem i przeczytałem całą instrukcję do kamery, ale nie znajduję w niej żadnych zaleceń dotyczących przenoszenia nagranych filmików.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

kenny2012 napisał(a):

Witam!

Dostałem od znajomego kartę SDHC z nagranymi filmami kamerą Sony HDR-XR150.
Chciałem te filmy skopiować z karty SDHC do komputera na dysk.

Ale widzę, że nie są to pliki w głównym katalogu (tak jak np. zdjęcia i filmiki ze zwykłego aparatu), tylko jakaś specjalna struktura folderów:

Czy te pliki *.MTS należy tak po prostu skopiować, czy może należy na dysk twardy skopiować wszystko (tzn. całą strukturę folderów tak jak jest teraz na karcie SDHC) ?

Czy pliki z folderu CLIPINF są mi do czegoś potrzebne, czy tylko siedzą tam informacje z której korzysta wyłącznie kamera?

Właściwie to po co na karcie te wszystkie foldery i pozostałe pliki (nie będące nagranymi filmami) ?

Czy jest jakiś program od Sony, którego należy używać do przeniesienia nagrań z karty SDHC do komputera?
Ściągnąłem i przeczytałem całą instrukcję do kamery, ale nie znajduję w niej żadnych zaleceń dotyczących przenoszenia nagranych filmików.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!



Skopiuj pliki *.mts, to są pliki filmowe. Pozostałe tak naprawdę nie wiem po co są. Jest program sonowski, który służy do katalogowania filmów i zdjęć, wtedy program ten korzysta z informacji zapisanych w EXIF-ie, metadanych lub właśnie w tych katalogach. Program ten to PMB (Picture Motion Browser) zastąpiony obecnie przez PlayMemories Home. Ale oczywiście nie ma obowiązku korzystania z tego oprogramowania. Można dowolnie kopiować pliki programami dostępnymi w naszych komputerach i katalogować według naszych przyzwyczajeń i naszymi zainstalowanymi już programami.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Dokładnie tak jak napisał piotruso, pliki z rozszerzeniem .mts zawierają materiał filmowy, a cała struktura folderów jest tworzona na karcie w celach pomocniczych (indeks, dodatkowe dane o plikach, listy odtwarzania). Wystarczy więc skopiować same pliki z katalogu STREAM.

kenny2012
Początkujący

Dziękuję!