anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcie kropli wody? Jak wykonać?

Znajomy-----
Początkujący

Zdjęcie kropli wody? Jak wykonać?

Kolejny sprawa o którą chciałbym się dopytać bardziej doświadczonych użytkowników, to zrobienie zdjęcia spadającej, lub rozpryskującej się kropli wody. Ten efekt wygląda niesamowicie, zawsze podobał mi się. Tylko ciągle jest dla mnie tajemnicą, jak jest możliwe wykonanie takiego zdjęcia?? Trzeba mieć jakiś specjalny sprzęt? Próbowałem zwykłym obiektywem, i nie mam pojęcia jak można to zrobić, a ponad godzinę siedziałem nad miską i kranem. Nie wiem, czy na początki fotografowania nie daje sobie zbyt trudnych zadań..

130 ODPOW. 130
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

alpol6 napisał(a):

po krótkiej zabawie wyszło mi coś takiego


Ładnie, tylko ciągle widać ten niedomyty zlewozmywak, co psuje odbiór. Poza tym coraz lepiej.
Pozostaje tylko ćwiczyć. Wlej więcej wody, połóż coś na dno i coś jako tło - będzie lepiej.

------------------------------
fotoamator
gnegon-----
Początkujący

Mimo iż przepalone. Bez statywu, wykonane zwykłym kompaktem.

http://s10.photoblog.pl/photos/D1/F9/17640296.jpg


http://gnegon.digart.pl

bambolina-----
Początkujący

Niezłe.Ja właśnie prubowałam zroic zdiecie w tym stylu ale narazie efekty mnie nie zachwycaja udało mi sie zrobic tylo zdięcia kropli efekty sa wyzej.Ale poć wicze to moze sie uda .A twoje fajne

Znajomy-----
Początkujący

:shock:
Bo kompaktem to łatwiej ;) :D Bierzesz na auto i cyk....
Zartuję, ale ślicznie Ci wyszło. Ja tyle się męczę, jakoś tak dobrze nie wychodzi..... Trzeba będzie więcej czasu poświęcić na próby.

JJP2-----
Początkujący

Zdjęcie dodane tylko z powodu takiego a nie innego toru poruszania się kropelek wody. Duże zbliżenie. Muszę powalczyć z tematem jak znów zaczną działać podlewaczki trawników. Fajnie "latają" te kropelki. ;)

JJP

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

jak dla mnie zdjęcie nieostre rozmyte (Ale jestem dopiero początkujący może sie myle)

JJP2-----
Początkujący

JJP2 napisał(a):

Zdjęcie dodane tylko z powodu takiego a nie innego toru poruszania się kropelek wody....



alpol6 jedyny powód dołączenia zdjęcia to tor przemieszczania się kropli wody.

JJP2

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

przepraszam niedoczytałem

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

A fotka byłaby fajna, gdyby chociaż, np. krzaczki były ostre...

------------------------------
fotoamator
3104-----
Początkujący

Ja też zrobiłam kilka zdjęc spadających kropli wody, może nie są najlepszej jakości jestem laikiem w fotografii, to moja pierwsza próba, ale nie ostatnia :)