anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcie kropli wody? Jak wykonać?

Znajomy-----
Początkujący

Zdjęcie kropli wody? Jak wykonać?

Kolejny sprawa o którą chciałbym się dopytać bardziej doświadczonych użytkowników, to zrobienie zdjęcia spadającej, lub rozpryskującej się kropli wody. Ten efekt wygląda niesamowicie, zawsze podobał mi się. Tylko ciągle jest dla mnie tajemnicą, jak jest możliwe wykonanie takiego zdjęcia?? Trzeba mieć jakiś specjalny sprzęt? Próbowałem zwykłym obiektywem, i nie mam pojęcia jak można to zrobić, a ponad godzinę siedziałem nad miską i kranem. Nie wiem, czy na początki fotografowania nie daje sobie zbyt trudnych zadań..

130 ODPOW. 130
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

nieźle ci wyszło. całkiem fajnie wyglądają te kropelki z soczewkami powiększającymi :) Podoba mi się 4 za ten bąbelek powietrza w środku i 6 :)

profile.country.en_GB.title
none-----
Początkujący

karolca napisał(a):

nieźle ci wyszło. całkiem fajnie wyglądają te kropelki z soczewkami powiększającymi :) Podoba mi się 4 za ten bąbelek powietrza w środku i 6 :)


dzieki bardzo mi osobiscie najbardziej sie podoba 5 i 6

PS.soczeka tylko jedna 4+ ;)

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

witam. ja mam ciągle problemy z krótkimi czasami migawki. mam 1/1000 błysk bezprzewodowy i migawka jest za szybka, zdjecie kompletnie ciemne wychodzi, iso 800. inne błyski powodują, że czas się zmienia na 1/160. oczywiście próbowałem różne ustawienia przesłony. co robić?

dodam, że mam A300 z kitowym 18-70

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

moim zdaniem powinienes dać bliżej klampe ja na ustawieniach 1/1000s przesłonie f13,6 i z lampą błyskową oraz iso 64 zdjęcia wychodziły mi delikatnie prześwielone. DAJ BLIŻEJ LAMPE

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

to nie jest odpowiedź na moje pytanie, bardziej mnie interesuje czemu lampa błyskowa jest aż tak spóźniona i wogóle nie naświetla?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

qcukv62 napisał(a):

to nie jest odpowiedź na moje pytanie, bardziej mnie interesuje czemu lampa błyskowa jest aż tak spóźniona i wogóle nie naświetla?


a robisz na M ?
drugie info - ja jak robiłem takie fotki, to z tego co pamiętam czas zupełnie nie miał znaczenia http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif
liczył się tylko mój refleks - lampa zamrażała krople......



alpol6 napisał(a):

moim zdaniem powinienes dać bliżej klampe ja na ustawieniach 1/1000s przesłonie f13,6 i z lampą błyskową oraz iso 64 zdjęcia wychodziły mi delikatnie prześwielone. DAJ BLIŻEJ LAMPE


mam prośbę - nie podawaj swoich wartości aparatu - masz hybrydkę, a qcukv ma lustrzankę ;)
(np. nie ma czegoś takiego jak iso 64 w dslr)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

qcukv62 napisał(a):

witam. ja mam ciągle problemy z krótkimi czasami migawki. mam 1/1000 błysk bezprzewodowy i migawka jest za szybka, zdjecie kompletnie ciemne wychodzi, iso 800. inne błyski powodują, że czas się zmienia na 1/160. oczywiście próbowałem różne ustawienia przesłony. co robić?

dodam, że mam A300 z kitowym 18-70


Czy Ty masz oprócz tej A300+ kit, lampę zewnętrzną? Bo jakoś nie wynika mi z Twojej wypowiedzi, abyś taką lampę posiadał...a to diametralnie zmienia postać rzeczy

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

mam tylko wbudowaną, gdybym miał zewnętrzoną to bym sobie z tym jakoś poradził :P

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

qcukv62 napisał(a):

mam tylko wbudowaną, gdybym miał zewnętrzoną to bym sobie z tym jakoś poradził :P


No właśnie tak myślałem.... to jakim cudem wymagasz od wbudowanej lampy pracy przy czasie 1/1000 sekundy :shock:

Czytałeś w ogóle instrukcję? tematy synchronizacja błysku i błysk bezprzewodowy?

Przecież wireless działa wyłącznie z lampą zewnętrzną, a lampa wbudowana jest wówczas tylko wyzwalaczem...z wbudowaną nie wyjdziesz poza 1/160 sekundy :smileytwisted:

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

no wiem, ale miałem nadzieje, że da sie to jakoś obejsc :D i wykombinować, żeby szybciej błyskało :D