anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcie kropli wody? Jak wykonać?

Znajomy-----
Początkujący

Zdjęcie kropli wody? Jak wykonać?

Kolejny sprawa o którą chciałbym się dopytać bardziej doświadczonych użytkowników, to zrobienie zdjęcia spadającej, lub rozpryskującej się kropli wody. Ten efekt wygląda niesamowicie, zawsze podobał mi się. Tylko ciągle jest dla mnie tajemnicą, jak jest możliwe wykonanie takiego zdjęcia?? Trzeba mieć jakiś specjalny sprzęt? Próbowałem zwykłym obiektywem, i nie mam pojęcia jak można to zrobić, a ponad godzinę siedziałem nad miską i kranem. Nie wiem, czy na początki fotografowania nie daje sobie zbyt trudnych zadań..

130 ODPOW. 130
profile.country.pl_PL.title
Jacky-----
Nowicjusz

Azis! Light!
Jakby to powiedział jeden słynny archeolog z XIX wieku. 😆
Jeżeli masz możliwość użyj więcej światła. Dużo więcej. Wtedy nawet 1/200s jest wystarczająca.

bambolina-----
Początkujący

Byłoby fajnie gdyby tej miski nie było tak straszne widać ale drugie nawet nawet zgadzam sie wiecej śwuiatła:D I dalej prubój

profile.country.pl_PL.title
jery007
Początkujący

do wykonania zdjęć kropli wody - min.potrzebny nam jest aparat z bardzo szybką migawką nap.1/ 4000 - lampa błyskowa, jasne otoczenie i podłoże + dużo cierpliwości

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

ja krople robiłem na czasie 1/1000 przesłonie f13.6 plus lampa (pare postów wczesniej są moje fotki) a niektóre zdjęcia których niewystawiłem wychodziły nawet na czasie 1/500

profile.country.pl_PL.title
jery007
Początkujący

nadmienię że parę kolorowych dodatków podczas wykonywania zdjęć
będzie miał też wpływ na kolorystykę zdjęcia kropli

RobakG
Początkujący

no to i ja dołożę swoją kropelkę

Znajomy-----
Początkujący

Jestem pod wrażeniem efektów Waszej pracy. Mi aż tak ładnie nie udaje się, a Wam to ślicznie.
Pytanie do RobakG, z jakiego szkiełeka i ustawień korzystałeś? Nie ma informacji w EXIFie.
A jery007, z hybrydy też super wyszło, fajne zdjęcie.

RobakG
Początkujący

czas 1/20 s- przesłona f 16 -ogniskowa 80+3 pierścienie makro- ISO 200-wspomagałem się lampą odbijając błysk od sufitu za tło posłużył mi stary polar

RobakG
Początkujący

była chwila czasu więc pobawiłem sie w wannie!
oto wyniki

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

jak dla mnie zdjęcia są dobre tylko czy mógł byś wystawiac w troche mniejszym rozmiarze bo niewygodnie sie ogląda