anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

40HX850 vs 46HX820.?

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

40HX850 vs 46HX820.?

Przymierzam sie do zakupu drugiego TV w mieszkaniu do drugiego mniejszego pokoju (posiadam juz KDL-46Z4500) oczywiście jak zawsze wierny marce Sony :)

Mam dylemat z podjęciem decyzji miedzy większym starszym modelem 46HX820 a najnowszym wchodzącym powoli na rynek 40HX850, cena bardzo zbliżona.

TV ma być docelowo oglądany z kanapy w małym pokoju i odległość widza od ekranu to zaledwie ~150-160cm.
Czy jest sens iść w taki wymiar jak 46'' przy takiej odległości ?
Co bede oglądał głównie raczej telewizje "n" kanały w HD czyli sygnał 1080i, kanały SD raczej oglądam bardzo sporadycznie, jako drugie zródło filmy Blu-Ray, Blu-Ray 3D.

Bardzo dobrze znam specyfikacje obu modeli, nowy HX850 zapewne bedzie troszke lepiej sprawdzać sie pod kątem 3D ze względu na szybszą x4 matryce tak przynajmniej podaje Sony :) tylko x4 krotnie szybszą w odniesieniu do czego jakiegoś konkretnego modelu czy do serii zeszłorocznej ?
Tak czy siak zapewne będzie troszkę mniejszy crosstalk, migotanie ale tez nie wiadomo czy różnica bedzie sporo zauważalna do HX820.
Pomijając inne drobnostki i różnice miedzy nimi, brak podświetalnego logo Sony, czujnika obecności w HX850 inny pilot mniejszy tez bez podświetlenia, ale znowu fajnie ze jest Google TV ready, ma tez co ważne ponoć lepsze kąty.

Sam juz nie wiem :( takze bardzo sęrdecznie prosze o doradzenie, głównie w kwestii wielkosci ekranu, bo nie chce potem żałować ze 40'' np. do filmów 3D sie okaże troche przymaława nawet z tak niewielkiej odległości..

20 ODPOW. 20
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Crosstalku praktycznie nie ma już w HX750 o czym napisał Gmeru w swoim teście na http://hdtvpolska.com/index. Dodatkowo HX850 zdaje się mieć troszkę inny typ podświetlenia, który z tego co czytałem, zapewnia lepszą czerń.

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

HX750 to model 2012 z szybszą matrycą, tak samo jak HX850, także o ten model sie nie boje :c20 pytałbym o HX820 jak w nim w tej kwestii.

HX820 z tego co słyszałem podświetlany jest pionowo, HX850 poziomo.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Moim zdaniem w takim przypadku powinieneś zwrócić uwagę na rzeczy, które są/mogą być dla Ciebie najistotniejsze. Pisałeś o:

1. Odległości
Jest to bardzo subiektywna ocena. Są osoby lubiące większe ekrany, i te lubiące mniejsze. Teoretycznie na odległość 1.5 - 1.6m pasuje model 40". Osobiście na taką odległość zdecydowałbym się właśnie na 40". Spokojnie zaspokoiłby moje potrzeby.

http://img100.imageshack.us/img100/7093/odlegoscisony.jpg

2. Funkcje multimedialne.
Nowy model w porównaniu do poprzednich jest duuużo bardziej rozbudowany pod tym kątem. Osobiście korzystam z takich funkcji i gdybym to ja miał wybierać - wybrałbym właśnie HX850. Jedną z najbardziej interesujących mnie funkcjonalności to współpraca z platforma Google TV i odtwarzaczem NSZ-GS7, Opera TV Store (w praktyce może okazać się bardzo użyteczną aplikacją - duży plus :thumbsup: ). Nie wspominając o innych zmianach, moim zdaniem dla tych funkcji warto przesiąść się na nowy model :D

3. Obraz 3D i co za tym idzie jakość 2D
Według informacji jakie można znaleźć w Internecie, zmiany technologiczne dotyczą nie tylko szybszego panelu, ale również ulepszono technologię Motionflow i silniki. Według testów mają wpływ na jakość obrazu i komfort oglądania 3D. Sam nie miałem jeszcze możliwości testować HX850, nie powiem jak to się odnosi do realnych efektów.


Podsumowując - gdybym był na Twoim miejscu - wybrałbym HX850. Z tego co wyczytałem, głównym pytaniem na które musisz odpowiedzieć - to kwestia rozmiaru.

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

dziękuje Zimny bardzo za odpowiedz :c37 chyba tak tez zrobię i nie bede kombinować i wezmę 40HX850 jak tylko pojawi sie w sklepach.
Przeglądając różne poradniki te polskie jak i na zagranicznych stronach odnośnie wyboru optymalnej wielkości wychodzi prawie wszędzie ze do 46'' minimalna odległość od ekranu to 180cm.
Nie chce żałować ze będzie za mały ale tez nie chce żeby był przytłaczający w niewielkim wąskim pokoju.

Na bieżąco czytam opinie o HX850 użytkowników na AVForum :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ja po przeprowadzce mam 40" na ok 2m. Na obraz HD jest to dużo za mało, na SD wystarczająca. Wczoraj z czystej ciekawości oglądałem HD z ok 1.6m. Moim zdaniem wystarczająca odległość. Widzisz wszystkie szczegóły, nie kręcisz szyją żeby zobaczyć przeciwległy róg ekranu (jak to bywa w za dużych rozmiarach). Spróbuj jeszcze u siebie oglądać przez dłuższy czas na swoim 46Z4500 z odległości 1.6m. Z drugiej strony zawsze możesz spróbować dogadać się ze sprzedawcą na wymianę telewizora na większy, jeśli 40" będzie za małe.

PeterMac napisał(a):


Na bieżąco czytam opinie o HX850 użytkowników na AVForum :)


Ostatnio nie śledziłem tego wątku. Coś ciekawego piszą?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zimny napisał(a):

Ja po przeprowadzce mam 40" na ok 2m. Na obraz HD jest to dużo za mało, na SD wystarczająca.



Słuszna uwaga! Trzeba brać pod uwagę jeszcze rodzaj sygnału jakim dysponujemy. Przykładowo u mnie 42" z odległości 2,5m z sygnałem SD wydaje się OK, choć po pewnym czasie użytkowania TV "kurczy się" i jesteśmy w stanie bardzo szybko przywyknąć do większego rozmiaru. Jakbym na dzień dzisiejszy miał kupować TV i również oglądać filmy z tej odległości, kupiłbym 46".
Przy HD 42" z w/w odległości nie dają tego efektu - nie jestem w stanie dostrzec wszystkich szczegółów zawartych w materiale. Wczoraj tak jak Zimny dla testów przysunąłem się do TV na jakieś 160-180cm i obraz "ożywał" szczegółami w filmach HD.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Zimny napisał(a):


PeterMac napisał(a):


Na bieżąco czytam opinie o HX850 użytkowników na AVForum :)


Ostatnio nie śledziłem tego wątku. Coś ciekawego piszą?


http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre ... 64&page=77

Jedna osoba zmieniła 55HX820 na 55HX850 i po pierwszych paru godzinach użytkowania zauważyła ze są lepsze kąty w 850, jakość obrazu czerń praktycznie na poziomie 820, w 3D tez ponoć podobny poziom.
Z wad to gorszy mniejszy nie podświetlany pilot, nie podświetlane logo Sony, brak czujnika obecności.
W podsumowaniu napisała ze nie było warto wymiany dopłaty 300$.

U mnie zródłem jest telewizja n i głównie kanały HD oglądam, SD nie trawie bo kanały typu Discovery Channel SD powodują u mnie wymioty :) az dziw bierze czemu ta stacja ma tak słabą jakość.
Jako inne źródło będzie komputer podłączony do TV z czytnikiem Blu-Ray, i bedą filmy BD, BD3D.

Nadal nie mogą podjąć decyzji :c3

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ciekawe.. Poczekaj na oficjalne testy i wtedy podejmiesz bardziej świadomą decyzję. Też opiniami paru osób nie należy się sugerować. Biorąc pod uwagę, że ocena obrazu jest często subiektywną opinią i zależy od danej osoby...
Jeszcze jest jedna fajna opcja w nowych modelach - kompatybilność z nową usługą HbbTV, która już jest testowana w Polsce.

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Odpuściłem sobie 46HX820 zupelnie, bo za troszkę więcej jego ceny mogę zamówić 46HX850 a jednak ma sporo usprawnień i nowych funkcji w porównaniu do modeli z 2011, myślę nie ma co sie cofac ze starszymi modelami.
3D doszlifowali w tym roku i będzie nadawać sie zapewne na dłuższe seanse, w recenzji HX750 Gmeru z HDPolska o tym wspomniał i w sumie to mnie przekonuje.
Szkoda tylko ze napis Sony nie jest juz podświetlany, ale moze i dobrze bo tylko parę W prądu zjadał :) i ten czujnik obecności ale pewnie mało przydatna funkcja i pewnie bym ją i tak wyłączył.

Mam juz zamówionego 40HX850, ale kusi mnie opcja zeby wziąć 46HX850, bo jest tylko 1000zł różnicy w cenie, ale trochę sie obawiam ze będzie jednak zbyt duży na 150-160cm, dodam ze jest wtedy taka odległość jak sie opieram na kanapie, jak np normalnie siedze to bedzie ze 140cm od ekranu.
Niestety nie mam możliwości odsunięcia juz dalej kanapy, pokój wąska kiszka.