anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

40HX850 vs 46HX820.?

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

40HX850 vs 46HX820.?

Przymierzam sie do zakupu drugiego TV w mieszkaniu do drugiego mniejszego pokoju (posiadam juz KDL-46Z4500) oczywiście jak zawsze wierny marce Sony :)

Mam dylemat z podjęciem decyzji miedzy większym starszym modelem 46HX820 a najnowszym wchodzącym powoli na rynek 40HX850, cena bardzo zbliżona.

TV ma być docelowo oglądany z kanapy w małym pokoju i odległość widza od ekranu to zaledwie ~150-160cm.
Czy jest sens iść w taki wymiar jak 46'' przy takiej odległości ?
Co bede oglądał głównie raczej telewizje "n" kanały w HD czyli sygnał 1080i, kanały SD raczej oglądam bardzo sporadycznie, jako drugie zródło filmy Blu-Ray, Blu-Ray 3D.

Bardzo dobrze znam specyfikacje obu modeli, nowy HX850 zapewne bedzie troszke lepiej sprawdzać sie pod kątem 3D ze względu na szybszą x4 matryce tak przynajmniej podaje Sony :) tylko x4 krotnie szybszą w odniesieniu do czego jakiegoś konkretnego modelu czy do serii zeszłorocznej ?
Tak czy siak zapewne będzie troszkę mniejszy crosstalk, migotanie ale tez nie wiadomo czy różnica bedzie sporo zauważalna do HX820.
Pomijając inne drobnostki i różnice miedzy nimi, brak podświetalnego logo Sony, czujnika obecności w HX850 inny pilot mniejszy tez bez podświetlenia, ale znowu fajnie ze jest Google TV ready, ma tez co ważne ponoć lepsze kąty.

Sam juz nie wiem :( takze bardzo sęrdecznie prosze o doradzenie, głównie w kwestii wielkosci ekranu, bo nie chce potem żałować ze 40'' np. do filmów 3D sie okaże troche przymaława nawet z tak niewielkiej odległości..

20 ODPOW. 20
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Odpowiem Ci zgodnie z moim doświadczeniem odnośnie doboru wielkości TV oraz ze wszelkimi prawidłami które krążą w sieci, mądrych książkach etc... taki rozmiar o którym piszesz czyli 40" w HX850 będzie u Ciebie wręcz podręcznikowy. Sygnał z "n" jest znakomity, do tego dołączysz TV który powoli zbiera coraz lepsze recenzje - nic tylko pozazdrościć :smileythumbsup:!

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Czasami jest tak, że dobrze jest kupić większy ekran, choć nie można oczywiście przesadzać. 1,5 metra to moim zdaniem odległość przy której z 40 cali będziesz w pełni zadowolony.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zwłaszcza że większy nie oznacza lepszy. Ogromny wpływ na końcową jakość obrazu ma jego źródło - w przypadku PeterMac jest to "n" jak wcześniej pisał. Dodatkowe 6" przekątnej trzeba czymś wypełnić, innymi słowy ten sam obraz trzeba jeszcze troszeczkę rozciągnąć co też rzutuje na jego jakość końcową, którą widzimy na ekranie.
Odległość, wielkość, jakość TV, jakość sygnału u Ciebie jest OK.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Panowie dziękuje bardzo za odpowiedzi i porady :c37 zdecydowałem sie na 46'' bo był tylko o 1000zł droższy od 40''.
Moze troszkę za duży jak na taką odległość do sygnału z satelity n-ki ale do sygnału z Blu-Ray, czy 3D raczej chyba nawet lepiej bo czytałem gdzies ze optymalna odległość do 3D to szerokość ekranu czyli w tym wypadku chyba coś około 101cm razy wartość x1.4, czyli wychodzi ok 145cm.
W sumie rożny artykuł inne obliczanie, odleglosci.

Zawsze moge taki TV przenieść do innego większego pokoju jakbym kiedyś potrzebował, moze mi odbije i sprzedam swojego 46Z4500 bo troche duzo zrzera energii nawet na podświetleniu matrycy na poziomie 2-3 choc nadal pieknie swieci i szkoda mi sie go pozbywać bo jest jak nowy, a kosztował nie mało.
Z kolei 40'' to juz tylko nadaje sie pod małe pomieszczenia i do salonu gdzie stoi kino domowe jest to juz za mały rozmiar tak uważam.

Tutaj moje pierwsze wrażenia - http://hdtvpolska.com/topic/28099-lcd-l ... -wrazenia/

Jestem zadowolony z jakości na kanałach HD, X-Reality Pro robi dobra robotę w polepszaniu obrazu widać to kiedy sie wyłączy np. "Tworzenie realizmu" i jeszcze inne opcje w Menu TV odpowiadające za ulepszanie.
Na kanałach SD jest jak wiadomo gorzej ale takiemu np. Discovery Channel SD nic nie pomoże :) co oni kurcze porobili ostatnio z proporcjami tego kanału - masakra.
Taka stacja np jak TVP1 gdzie nie grzeszy jakością jest całkiem ok do oglądania i nie razi az tak słabą jakością.

Blu-Ray'ow jeszcze nie odpalałem z komputera bo dopiero zamówiłem kabelek miniHDMI-HDMI do karty graf. :) przy prawdziwym materiale FullHD 1080p z Blu-Ray, Blu-ray3D czy grach dopiero pokaże zapewne co potrafi. (jeszcze na okulary czekam te nowe tytanowe BR750)
Szkoda ze Sony nie dodało żadnych w zestawie.
--
Przy okazji spytam bo moze jest to celowe, albo to bug w oprogramowaniu tego modelu, chodzi o odtwarzanie zdjęć po WiFi np. z routera z wpiętym pendrivem, dyskiem, czy tez telefonu. po DLNA.

Telewizor nie chce odtworzyć zdjęć które zostały zapisane przy pomocy Photoshopa.

Moze to zgłosić jakoś do Sony, albo osoby tutaj które mają z nimi kontakt niech im to przekażą ;) Dziękuje.

Moja wersja opr. PKG1.206EUA-0002

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

PeterMac napisał(a):

Telewizor nie chce odtworzyć zdjęć które zostały zapisane przy pomocy Photoshopa.


W jakim formacie zapisujesz zdjęcia z Fotoshopa? Z tego co pamiętam to Fotoshop ma automatycznie ustawiony inny format plików niż obsługiwany przez TV.

i-Manual głosi:
Przewijać można wyłącznie panoramiczne pliki JPEG w następujących rozmiarach poziomych/pionowych. Jeśli plik JPEG został poddany edycji na komputerze PC itd., przewijanie może nie być możliwe.
- Dla przewijania w poziomie: 4912/1080, 7152/1080, 3424/1920, 4912/1920, 12416/1856, 8192/1856, 5536/2160, 3872/2160, 10480/4096
- Dla przewijania w pionie: 4912/1080, 7152/1080, 3424/1920, 4912/1920, 12416/1856, 8192/1856, 5536/2160, 3872/2160, 10480/4096

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

normalnie w JPEG zapisuje, telewizor widzi obrazek bo jest nawet miniaturka, ale nie chce tego otworzyć na pełny ekran, wywala "Odtwarzanie niemożliwe"

Kombinowałem juz na wiele sposobów i nie wiem czemu nie potrafi odtworzyć fotek zrobionych/zapisanych w Photoshopie.
Fotki robiłem w 1920x1080 zapisane do tradycyjnego JPEG'a, robiłem plansze testowe Red Green Blue White, bo chciałem przetestować matryce czy nie ma martwych pikseli.

Musiałem zrobić w Paint :) i odtworzył bez problemu, choć wtedy nie widzi miniaturek, takze jakis bug w firmware.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ten "bug" ciągnie się od momentu wprowadzenia modeli z roku 2011, wcześniejsze odtwarzały ten sam plik bez problemu. Podobnie jest/było (dawno nie sprawdzałem) przy próbie odtworzenia albumów umieszczonych w Picasie - miniaturki się wyświetlały, duże zdjęcia nie.
Poradzono mi bym zdjęcia bym zdjęcia które chcę prezentować na TV zapisywał w Paincie. :c10

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Dziwna sprawa, może plik nie spełnia standardu DCF 2.0 lub Exif 2.21 gdy jest zapisywany w Fotoshopie, choć wydaje się to niemożliwe.
i-Manual:
Przeglądarka USB obsługuje systemy plików FAT12, FAT16, FAT32 i exFAT.
- JPEG (pliki formatu JPEG z rozszerzeniem „.jpg” oraz zgodne z DCF 2.0 lub Exif 2.21)
- RAW (pliki formatu ARW/ARW 2.0 z rozszerzeniem „.arw”) (Tylko podgląd.)
- MPO (pliki z rozszerzeniem „.mpo”)

Skoro TV widzi plik i ukazuje się miniaturka sądzę, że "drzewko" folderów mam poprawnie skonstruowane czyli (i-Manual):
Odtwarzanie zdjęć rozpoczyna się automatycznie w momencie podłączenia urządzenia USB po włączeniu telewizora, gdy lub jest wybrane w ustawieniach . Aby możliwe było automatyczne rozpoczęcie odtwarzania, pliki zdjęć muszą być zapisane w folderze znajdującym się w folderze DCIM. Nazwa folderu w folderze DCIM musi być również kombinacją 3 cyfr i 5 liter (może zawierać „_”), może to być na przykład 101MSDCF.

Chyba że łapiesz się na ostatni paragraf mówiący: Przy niektórych plikach odtwarzanie może nie być możliwe nawet przy obsługiwanych formatach. ??? Wydaje mi się, że musi być jakiś sposób w ustawieniach Fotoshopa aby TV widział te pliki.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Dziekuje Wam za odpowiedzi, uważam to definitywnie za bug w firmware TV tak jak pisze kolega sadam.

Spróbuje przeanalizować czym różnią sie zdjęcia zapisane w Paint a Photoshopie, juz nawet próbowałem wywalić info w metadanych obrazka z Photoshopa nic to nie daje.

a tu kolejny kwiatek ;) z klientem YT i obcinaniem listy subskrypcji.
http://youtu.be/4d96xX342kI

profile.country.PL.title
yiabol
Poszukiwacz

Aż musiałem sprawdzić u siebie :c20
Na 46hx820 nie ma tego problemu :thumbsup: