anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HX720-HX820

profile.country.pl_PL.title
son24-----
Początkujący

HX720-HX820

witam czy moglby mi ktos przyblizyc cos wiecej na temat telewizora KDL46HX720 oraz KDL46HX820 ktory jest lepszy oraz jak to wyglada z obrazem w 3D oraz z grami na psx3 tutaj tez mi chodzi o obraz trojwymiarowy czy ladne sa efekty i ktory telewizor warto kupic

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zacznę może od różnic
HX820 ma panel OptiContrast i wbudowaną sieć Wi-Fi, czego HX720 niema (można dokupić adapter do Wi-Fi UWA-BR100). 820-ka ma do tego świetnie zaprojektowaną linię w wzornictwie Monolithic Design - piękna sprawa jak postawi się taki sprzęt w domu. W różnicach jeszcze możesz zauważyć trochę lepszy czujnik obecności - na korzyść HX820.

Co do generowania obrazów 3D mają te same procesowy graficzne (bardzo dobre) i filmy w 3D wyświetlane na nich będą wyglądały bardzo podobnie. Okulary do 3D masz te same w HX720 jak i HX820.

Jeśli widziałeś na żywo taką 820kę z podstawą Monolithic Design to chyba nie mam już o czym pisać :nauseated_face:

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
son24-----
Początkujący

a powiedz mi jeszcze co myslisz o KDL46NX720 bo miedzy tymi trzema telewizorami mam taki dylemat ze to jest masakra i jak tutaj wyglada obraz w 3D???i prosze o fachową pomoc ktory z tych 3 telewizorow wybrac dzieki za pomoc

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

W porównaniu do tych dwóch o których pisałeś wcześniej, NX720 ma inny procesor obrazu (X-Reality a tamte mają X-Reality PRO= nowszy procesor dający odczuwalnie lepszy obraz).
Ma Motionflow XR200, seria HX ma Motionflow XR 400 (efekt wizualny jakbyś miał wyświetlane odpowiednio 200 lub 400 klatek na sekundę).
Ma sieć Wi-Fi wbudowaną (HX720 niema, HX820 ma taką sieć).
Porządny czujnik obecności taki sam jak w 820-ce
Brak czujnika oświetlenia, ale za to ma czujnik jasności (nie wpływa na obraz 3D bądź co bądź)
Również możesz dokupić podstawkę z serii Monolithic Design.

Tyle chyba takiej statystyki. Najlepszy (na moje oko) obraz wyświetli Ci 46HX820.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
son24-----
Początkujący

dzieki za pomoc mam zamiar w marcu zakupic wiec napewno sie pochwale:)hehehehe

MARCUS68-----
Początkujący

Pozostaje jeszcze sprawa szyby w HX-820.Ja osobiście uważam,że ten Tv nie nadaje się do oglądania w jasnych pomieszczeniach w których na dodatek widać gdzieś okna lub drzwi ,które mamy z tyłu za plecami.Oglądanie w takich pomieszczeniach w dzień filmu który ma dużo ciemnych scen jak np.ostatnia część Harrego Potera to masochizm.Jeśli chodzi o wzornictwo to jak dla mnie najładniejszy TV z obecnie sprzedawanych.Jeśli ktoś mało lub wcale tak jak ja nie ogląda Tv w dzień i ma w miarę przyciemnione pomieszczenie to zdecydowanie polecam.Ja widząc o tym dokonałem świadomego wyboru ale radzę każdemu wziąć ten aspekt pod uwagę.HX-720 jakby trochę lepiej świeci,tzn mocniej pewnie dlatego,że niema szyby -filtra.
Jeśli zaś chodzi o efekty 3D to tutaj jak dla mnie ten TV jest super.Porównywałem z Samsungiem D7000 i plazmą Panasonica VT30 i jak dla mnie Sony wypadło najlepiej.Miałem te 3 telewizory w domu + jeszcze LG 55LW5500 .
Ogólnie wybór był bardzo ciężki i powiem szczerze,że ostatecznie wygrał Sony HX-820 głównie za sprawą wyglądu,bo różnice w samym obrazie były nieduże,poza oczywiście 3D które najbardziej podobało mi się w Soniaku.Drugie miejsce zdecydowanie Panasonic ale odstraszyła mnie poświata jaka po 3 tygodniach użytkowania utrwaliła się w prawym górnym rogu.Pozostaje jeszcze sprawa ceny tutaj LG 55"czy Panasonic coprawda o 5" mniejszy ale kosztowały 2 tyś zł mniej.Samsung to ten sam pułap cenowy.
To wszystko są ,zaznaczam odczucia subiektywne zarówno moje jak i moich znajomych,których telewizory porównywaliśmy.

MARCUS68-----
Początkujący

Jeśli zaś chodzi o funkcję Motionflow XR 400 to ja uważam ,że w wiekszości przypadków to ta funkcja wręcz pogarsza obraz i ja osobiście to mam ją wyłączoną.
Podświetlenie muszę powiedziec jak na EDGE Led jest OK i tutaj 820 wydaje mi się znacznie lepsza od 720.Niewiem czy 720 ma też dynamiczne sterowanie podświetleniem jak w 820.
Największą jednak wadą 820-tki są słabe kąty.Mówię o modelu 55".Siedząc 3,5metra od telewizora idealnie na wprost gdy przesuniemy się w bok o 1metr to już widać delikatne odbarwienia kolorów.Wszystkie osoby które u mnie były na prezentacji to potwierdziły.Dla mnie to nieistotne bo siedzę idealnie na wprost ale dla niektórych to może być istotny problem.Uważam ,że EX-720 wypada w tym aspekcie zdecydowanie lepiej.Niewiem co jest tego powodem .

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

HX820 ma Dynamic EDGE LED
HX720 ma Dynamic EDGE LED
NX720 ma Dynamic EDGE LED (od rozmiaru 46" w górę)

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
son24-----
Początkujący

stubb a powiedz mi ten HX820 ma wbudowany przetwornik z 2D na 3D i za sprawa magicznego guzika z 2D przechodze w magiczny obraz w 3D hehhe:)czy trzeba cos tam dokupic?dzieki wielkie za pomoc

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wszystkie modele BRAVIA 3D posiadają "magiczną" :D funkcję konwersji obrazu 2D do 3D. Jednak najlepsze efekty 3D otrzymamy w filmach produkowanych w technologii 3D. W takich produkcjach nawet sceny są dostosowywane do trójwymiarowych efektów.

Jeszcze jedna, dosyć istotna różnica między wymienionymi modelami. HX820 posiada Opticontrast panel i pokrycie matrycy Gorilla Glass. Te technologie optymalizują jakość obrazu, a Gorilla Glass daje dodatkową wytrzymałość na zarysowania, pęknięcia itp. Jeśli w domu są dzieci, rewelacyjne rozwiązanie. Poniżej dokładne porównanie:
http://www.sony.pl/comparison/kdl46hx720baep/kdl46hx820baep/kdl46nx720baep