anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 40L4000 - 2 tygodnie po zakupie i zly pixel

profile.country.pl_PL.title
bebico
Nowicjusz

KDL 40L4000 - 2 tygodnie po zakupie i zly pixel

Witam ! Tak jak w opisie - nie minely jeszcze 2 tygodnie od zakupu , a juz mam jakis trefny pixel. Dokladnie pod lupa to widac ze brakuje zielonego koloru. Widoczne jest to tylko na jasnym i nieruchomym tle. Nie jest to cos strasznego , ale nie po to wywalalem 3 tys na tv zeby takie numery sie pojawialy po tak krótkim czasie. Co teraz ? do reklamacji czy czekac az sie wiecej tego narobi ?

4 ODPOW. 4
cadamsky
Początkujący

Nie czytałem dokładnie warunków gwarancji (brak czasu) ale chyba jeden subpiksel nie kwalifikuje tv do naprawy/wymiany. Trzeba się zorientować jakie wady wyświetlacza (ilość uszkodzonych pixeli lub subpixeli) kwalifikują tv do wymiany w ramach gwarancji. Znając życie to nie będzie różowo :(
Pozdrawiam
cadamsky

SZREK-----
Początkujący

Dwa tygodnie to już tylko gwarancja - ale z tego co wiem to troszkę za mało do reklamacji ale jest z tego wyjście - ja w swoim monitorze komputerowym miałem ich ze 4 sztuki i strasznie mnie denerwowało jak świeciło jakimś dziwnymi kolorami i zastosowałem starą technikę - zauważyłem jakiego koloru brakuje i uzupełniłem ten kolor transparentowym lakierem do paznokci. Było dość dobrze a kiedy strzelił kolejny to nie chcą się z tym bawić to szpilką postawiłem czarną kropeczkę w wypalonym pikslu :D było nawet OK.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

szrek - to nie jest forum dla kret..ów- wez to pod uwagę pisząc kolejne równie "mądre" posty
A najlepiej- zmien forum

SZREK-----
Początkujący

mobor - ja kupuję w Media Markt :slight_smile:
Każdy sposób jest dobry na rozwiązanie problemu - ja tylko podpowiedziałem jak można rozwiązać problem - w domowy sposób - z dwoma subpiksel. Sony nie będzie przyjmowało do reklamacji - jeśli by wcześniej była wykryta ta usterka to udajesz się do sprzedawcy i wymieniasz sprzęt na nowy. Kiedy będzie więcej badów to zmywa się kropeczki i do reklamacji.
Czytając twoje posty niczego nie dostrzegłem mądrego - to tak na przyszłość - na zastanowienie się nad własną psychiką. Jak sam zauważyłeś to jest forum a nie prywatne imperium MOBOR-a :shock:
Jeśli znasz lepsze rozwiązanie to się nim podziel - jak umiesz :slight_smile:
Pozdrawiam