anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

podłączenie kdl v4500 do komputera.

tammet-----
Początkujący

podłączenie kdl v4500 do komputera.

Witam
Posiadam model sony bravia kdl 26 v4500, i chcialbym sie dowiedziec jakim kablem mogę go polaczyc z komputerem ( chcialbym ogladac filmy z komputera na ekranie telewizora) posiadam karte graficzna geforce 9800GT. Jaki kabel bedzie odpowiedni? Jaka cena?

Pozdrawiam!

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Telewizor ten posiada złącze PC ( czyli SVGA), więc najlepszy przewód to będzie SVGA-SVGA chyba, że karta graficzna nie posiada tego złącza, a posiada złącze DVI, więc będzie potrzebna przejściówka albo przewód SVGA-DVI. Powiedz jakie dokładnie złącze posiada karta graficzna ( różne wersje kart od różnych producentów maja inne zestawy złącz). Cena takiego przewodu to ok 30zł, przy długości chyba 3 metrów.

tammet-----
Początkujący

Dziękuję za odpowiedź! karta ma złącze dvi dual link, mam w zestawie 2 przejsciowki jedna z hdmi ( w TV tez jest wejsie hdmi z komputera z tego co sie orietnuje) i druga z wejsciem takim jak ma monitor (nie znam jego nazwy). Zastanawiam sie tez jaki powinien byc ten kabel zeby poza obrazem przesylal takze dzwiek, bo jest obok dvi taka wejscie do ktorego mam przelaczke jak do głośnikow...?

Pozdrawiam!

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jest szansa że przewód DVI-HDMI będzie przesyłał dźwięk, choć nie jest to pewne ( niestandardowe wykorzystanie niektórych pinów w DVI pozwala na to). Moim zdaniem lepszym wyjście będzie wykorzystanie przejściówki DVI-SVGA i dodatkowo puszczenie dźwięku optykiem, gdyż uważam, że SVGA ( analogowe ) lepiej sprawdza się do wyświetlania obrazu z PC.

tammet-----
Początkujący

a moglbys mi podac linka, jak powinien ten kabel wygladac? czy on ma miec z jednej strony 2 wejscia a z drugiej jedno?

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Tak powinien wyglądać przewód DVI-D - HDMI:

http://sklep.rms.pl/galerie/k/kabel-cyfrowy-hdmi-dvi-d_1657.jpg

Sporo jednak zależy od karty graficznej czy prześle przez to dźwięk, bo sprawa wygląda tak, że standard DVI nie pozwala na przesyłanie dźwięku ( jak wspomniałem wyżej poprzez niestandardowe wykorzystanie pinów jest to możliwe, ale nie zawsze działa).

tammet-----
Początkujący

okej dzieki wielkie ! :)

tammet-----
Początkujący

podbijam temat

kupilem kabel vga -vga i obraz jest na telewizorze, ale nie mam dzwieku, kupilem kabel jack 2 rca, i dalej glucho co zrobic?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

tammet napisał(a):

podbijam temat

kupilem kabel vga -vga i obraz jest na telewizorze, ale nie mam dzwieku, kupilem kabel jack 2 rca, i dalej glucho co zrobic?



Dźwięk, z tego co widzę na panelu tylnym w sekcji PC IN, powinien wejść poprzez wtyczkę jack 3,5mm czyli kabel musi być kabel jack 3,5mm stereo - jack 3,5mm stereo. :c20 Tuż pod wtyczką D-Sub

http://img1.digitalversus.com/produits/16/4051/V4500-prises.jpg

tammet-----
Początkujący

to kupilem zly kabel... 😕 no nic trudno, dziekuje za informacje!