anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

uszkodzona matryca

kamil.wydra
Początkujący

uszkodzona matryca

HEJ :c7 Zarejestrowałem się na forum ponieważ mam problem z modelem KDL-32U2530. Otóż z prawej strony ekranu idzie ok 1,5 cm pasek z samej góry na dól, cala reszta ekranu wyświetla się normalnie. Problem wystąpił z powodu uderzenia przez mojego synka. Jak myślicie da się wymienić sam ekran czy muszę inwestować w nowy telewizor??

20 ODPOW. 20
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Dać się da, pytanie brzmi - czy to się opłaci?
Zadzwoń na infolinię i zapytaj, bo odpowiedź będzie znał tylko serwis.

Co do sytuacji to obecnie Sony wprowadziło ciekawą opcję Serwis Extra Plus - jest to przedłużenie gwarancji do 5 lat i jednocześnie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.

Ravi-----
Początkujący

Przy modelu i to w dodatku już trochę starszym wymiana matrycy jest generalnie mało opłacalna, dać oczywiście się da pytanie tylko czy warto... Przy następnym telewizorze można pomyśleć nad szybą ochronną na ekran, ewentualnie jak wspomniał przedmówca rozszerzoną gwarancje...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jak myślicie da się wymienić sam ekran czy muszę inwestować w nowy telewizor??


Moim zdaniem nie opłaca się naprawiać. Wymiana matrycy może być tańsza niż zakup nowego modelu. Jednak ja patrzę na to z tej strony. Naprawiając LCD będziesz miał określony czas gwarancji na wymienioną część. Dokładając niewiele więcej, będziesz miał nowy model z gwarancją min. 24 miesiące. Do tego masz model z nową technologią, z dużo lepszą jakością obrazu. Ceny telewizorów nie są już tak wysokie jak kiedyś, za niższą cenę otrzymujemy dużo lepsze modele.

kamil.wydra
Początkujący

Tak też myślałem, że za naprawę mogę mięć zupełnie nowy telewizor.... W takim razie muszę się za czymś rozejrzeć :|

sadam napisał(a):

Co do sytuacji to obecnie Sony wprowadziło ciekawą opcję Serwis Extra Plus - jest to przedłużenie gwarancji do 5 lat i jednocześnie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.

Dobra rzecz z tym ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków, bo różnie to bywa w życiu.

Ravi-----
Początkujący

Jeśli linia jakoś bardzo nie rozprasza, to można po korzystać jeszcze z telewizora, a w między czasie odkładać na następny... Dodatkowa gwarancja trochę kosztuje, ale przynajmniej zabezpieczy w pewnym stopniu przed takimi zdarzeniami. Jakbyś szukał telewizora to zapraszamy na forum :)

kamil.wydra
Początkujący

Nie mam innego wyjścia, trochę musimy się przemęczyć na uszkodzonym telewizorze a przy okazji tak jak mówi Ravi oszczędzać na nowy. Co prawda planowaliśmy kupno nowego ale dopiero w przyszłym roku, ale w takim przypadku będzie to konieczne jeszcze w tym. A może coś zasugerujecie skoro już tu jestem?

Ravi-----
Początkujący

Dużo zależy od tego kiedy mniej więcej chcesz kupować telewizor, bo jeśli dopiero w przyszłym roku to oferta będzie się zapewne sporo różniło od tej w chwili obecnej. Druga sprawa to przekątna jaka Ciebie interesuje i kwota jaką chcesz przeznaczyć na odbiornik. Bez podstawowych informacji ciężko coś doradzić, dla mnie najlepszy stosunek cena/jakość obrazu z aktualnych modeli Sony ma ex500 (wersja 40 calowa oscyluje w granicach 3000zł).

kamil.wydra
Początkujący

Chyba nie doczytałeś bo pisałem, że planowaliśmy w przyszłym ale w takiej sytuacji będzie musiało to nastąpić dużo wcześniej czyli za około miesiąc, może dwa. I zamierzamy zrezygnować z telewizora w sypialni na rzecz dużo większego i bardziej przestronnego salonu. Takim to sposobem będziemy mogli kupić coś większego. Pokój ma wymiary 5x5,5m. Jeśli chodzi o kwotę to tak 3.000 czy nawet 3.500 złotych.

Ravi-----
Początkujący

To utrzymuje swoją poprzednią propozycje czyli ex500 w tej cenie ciężko znaleźć co lepszego, ewentualnie kosztem obróbki SD można pójść w większą przekątną wtedy w założonej kwocie mieści się wersja 46 calowa ex402, ale jak wspomniałem spisze się gorzej przy słabszych źródłach sygnału.