anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A200 warto? Kilka pytan

FlaQ-----
Początkujący

A200 warto? Kilka pytan

Wiec tak jestem młodym fascynatą lustrzankami. Miałem okazje działas lustrznka analogowa firmy minolty zostały mi po niej kilka obiektywów. Pierwsze pytanie czy mogłbym je dopasowac..? Nie wiem jeszcze jaka lustrznke kupic niestety budzet mam ograniczony A100, A200, A300 ?? a moze w moim wypadku bedzie lepszy aparat z rodziny H..? Takie pytania sie rodza:( Czytałem troche w internecie co nie co o aparatach i technicznie wolał bym A300 a finansowo A200. Moze ktos mogł bym przedstawic rozne wady i zalezty tych sprzetów. Martwi mnie tez ze sa zasilane bateria NP-FM500H jednak wolał bym zwykłe akumulatorki AA.
zastanawi mnie tez funkcja Live view na czym ona naprawde polega i czy to znaczy ze w alfie nie mozna bedzie ogladac zdjec po ich zrobieniu?? Tak takich kilka pytan prosze o pomoc i wsparcie w dobrym wyborze
z gory dzieki

30 ODPOW. 30
ripride
Początkujący

mam jeszcze jedno pytanie przed zakupem obiektywu, o którym wcześniej była mowa. w zasadzie do Tadeusza, ale każdy głos jest mile widziany. poniżej zdjęcie wykonane kitem.

http://img219.imageshack.us/img219/2954/dsc00120p.jpg" target="_blank

a 7,1; s 125; ISO 100

czy to jest właśnie jakość jaka może zaoferować kit? czy może kombinacja ustawień pozwoli uzyskać z niego coś więcej? (mnie się nie udało, przynajmniej jeśli chodzi o krajobraz/architekturę). czy w takim wypadku SAL16-105 jest w stanie zaoferować znacznie wyższa jakość?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jako właściciel obu szkiełek (18-70 i 16-105) stwierdzam jasno: kita (18-70) nie używam już w ogóle ponieważ 16-105:
-jest ostrzejszy
-ma znacznie lepszy zakres
-jest szybszy
-"nie kręci mordką" dzięki czemu można było zastosować osłonę tulipan i dzięki czemu możemy NORMALNIE korzystać z filtra polaryzacyjnego! W kicie najpierw trzeba było wyostrzyć, przyblokować AF, dopiero wtedy kręcić wg. uznania filtrem. Teraz nie mam problemu- przy ewentualnym korzystaniu z polarki - z blokowaniem AF etc ;)

jeśli chcesz to jak wrócę z targów w Łodzi, zrobię fotki z kita i 16-105 :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ripride
Początkujący

kris napisał(a):

jak wrócę



czyli dokładnie kiedy? :slight_smile:

PS. dziś bym już miał ten obiektyw gdyby nie to, że w fotojokerze został ostatni - ten z wystawy. jakoś nie byłem przekonany za 1888 PLN. w necie śmigają taniej tyle, że zależało by mi na odbiorze osobistym a sklepy w okolicy z taka możliwością mają w ofercie to szkło po ok. 2000 PLN. chyba, że kiepsko szukam.

zastanawiam się jeszcze jak jego gabaryty wpłyną na pojawianie się cienia obiektywu. w przypadku kitu z odkręconym pierścieniem to zjawisko marginalne...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ripride napisał(a):

czyli dokładnie kiedy? :)


rozumiem, że Ci zależy - ale spokojnie ;)
postaram się na Poniedziałek, najpóźniej Wtorek

ripride napisał(a):


na pojawianie się cienia obiektywu


czy masz na myśli cienie, przy korzystaniu z wbudowanej lampy ?
ja jej nie używam - nie po to kupiłem hvl42 by używać wbudowanej ;)

ripride napisał(a):

odkręconym pierścieniem


masz na myśli osłonę przeciwsłoneczną ?

warto pisać konkretniej - łatwiej i szybciej można odpowiedzieć :)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ripride
Początkujący


no tak, ale na wyjazd lampy nie mam zamiaru taszczyć nawet gdybym ja miał :tongue:


nie, ten który ma ułatwiać ustawienia ostrości w kicie 1870

ripride
Początkujący

no cóż, kupiłem, na fotoplanet za 1500. cena wyjątkowo niska ze aż podejrzana a sklepu wcześniej nie znalem wiec przewertowałem opinie - wygląda ok. odbiór i płatność osobiście więc zabezpieczyłem się na wszystkie sposoby.

zobaczymy.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jakby co - porównanie 18-70 i 16-105

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ripride
Początkujący

dzięki kris za fatygę :slight_smile:

obejrzałem je przed odbiorem i bylem pewny co do słuszności wyboru. po skręceniu całości tylko się utwierdziłem w przekonaniu. choć chyba jeszcze większe wrażenie zrobiła na mnie prędkość działania AF - niebo a ziemia w zestawieniu z kitem.

idę dalej testować

pzdr.

wratislavian
Początkujący

na allegro jak odpowiednio przykampisz to mozna dostac ten obiektyw za niewiele ponad 1000zl

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

wratislavian napisał(a):

na allegro jak odpowiednio przykampisz to mozna dostac ten obiektyw za niewiele ponad 1000zl


Przy obecnych cenach nowych szkieł te 1000 zł to raczej w sferze marzeń :|
Chyba, że trafi się na używkę z zestawu A700P, to może jeszcze około 1200 zł będzie do wyjęcia za 16-105 - ale szczerze? Nie jestem takim optymistą :(