anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Alfa 350 Pod słońce

kamil1114
Początkujący

Alfa 350 Pod słońce

Czy można robić alfą 350 zdjęcia słońca ?

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zdjęcie pod słońce, czy zdjęcie słońca (astrofoto), bo to dwie różne sprawy.
Ze zdjęciem słońca to nie bardzo, bez specjalistycznego sprzętu i najczęściej fotografuje się obraz rzutowany np przez teleskop. Ale to nie tutaj raczej :). Można też bezpośrednio, ale potrzeba bardzo gęstyc filtrów, żeby nie uszkodzić elektroniki aparatu, wzroku, no i żeby coś wyszło. Słońce jest jednak dość jasne ;)
Natomiast zdjęcia pod słońce jak najbardziej, chociaż nie jest łatwo.
Po pierwsze tracimy na kontraście, po drugie pojawiają się odbicia od soczewek wewnątrz obiektywu tzw bliki i flary. Ale można. Nie każdy obiektyw się do tego nadaje, choć... nawet kitem się da :)
No i jeszcze sprawa pomiaru światła - jak sfotografujesz kogoś pod słońce, to albo on będzie naświetlony poprawnie a krajobraz prześwietlony, albo okolica OK, a model - czarny. Można wtedy wspomóc się lampa błyskowa dla rozjaśnienia cieni na obliczu. I tu pojawia się problem z krótkimi czasami i synchronizacji z błyskiem - najlepsza zewnętrzna lampa i HSS.

To tak w skrócie ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

teoretycznie tak
praktycznie - lepiej zaopatrz się w coś co kiepsko prześwituje światło

poniżej masz zdjęcie słońca jak się tego nie zrobi ;-)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tu, taki przykładzik zdjecia pod słońce, ze słońcem w kadrze: download/file.php?id=1281&mode=view" target="_blank" target="_blank
I, żeby nie było - to zdjęcie robione 18-75/3,5-5,6 czyli kitem, tyle, że starym, minoltowym, Made in China.
Gnembon, coś Ci się chyba pomyliło i wstawiłeś zdjęcie białej kartki zamiast przykładu :P

------------------------------
fotoamator
kamil1114
Początkujący

Ok , dziękuje za odpowiedź.
Chodziło mi o zdjęcie pod słońce.

@ Tadeusz
Trochę się rozpisałeś :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kamil1114 napisał(a):


@ Tadeusz
Trochę się rozpisałeś :)


Wolałbyś krócej?
Proszę uprzejmie: "Alfą 300 można robić zdjęcia pod słońce. Ale trza umić ;) "
Tak lepiej?

------------------------------
fotoamator
kamil1114
Początkujący

Nie , ja bardzo jestem zadowolony , że Ty tak mi to napisałeś , że ja zrozumiałem.

Mam jeszcze takie pytanie nie na temat , ale chyba nie opłaca się zakładać nowego tematu.
Tylko się nie śmiejcie !

Zrobiłem zdjęcie kwiatka w domu , które mi się trochę spodobało , ale nie wiem jak je zrobiłem , tzn. robiłem je na trybie auto i aparat sam ustawił czułość , czas migawki i przysłonę. Co sądzicie o tym zdjęciu , jak na warunki domowe ? Bo nie wiem czy podkręcić kontrast w ustawieniach.
Zdjęcie w załączniku.

http://www.speedyshare.com/272862207.html

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tu nie o kontrast chodzi! To nie jest zdjęcie kwiatka, to jest jeden wielki bałagan! A głównym motywem jest liść! I do tego nieostry!
A jak je zrobiłeś? Proszę bardzo:
t=1/125s
f/6,3
ISO=400
f=70mm
+lampa błyskowa z redukcją czerwonych oczu (co by się kfiatkowi nie świeciły :slight_smile: )
O kompozycji trochę poczytaj.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Gnembon, coś Ci się chyba pomyliło i wstawiłeś zdjęcie białej kartki zamiast przykładu :P


I pomyliło mi się, i nie
rzeczywiście - zdjęcie wygenerowane w paintbrushu, ale taki sam efekt sie dostanie jak się przyzoomuje na słońce. No - może bardziej zaszumione http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif

kamil1114
Początkujący

Ok , a jest różnica jak zrobię zdjęcie z redukcją czerwonych oczu przyrodzie ?