anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Tygrysek
Początkujący

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Witam
To mój pierwszy post mam nadzieję że nie będzie za długi ale od miesiąca gryzę się z tym który aparat wybrać leciałem po Canonach Nikonach itp itd..., ale ze względu na to że 3/4 domu to Sony postanowiłem kupić tą markę na każdym forum jadą po soniaku że szkoda tego słuchać. Przeleciałem dzisiaj z 500 postów tu na forum i nadal nie jestem pewny proszę o poradę z góry dzięki za odpowiedzi.
Krótka charakterystyka mnie jako przyszłego amatora z zacięciem :):
Do tej pory nigdy nie miałem do czynienia z lustrzankami miałem Minolte z3 ale to nie to mam T-300 ale szukam czegoś więcej dlatego postanowiłem kupić lustrzankę.
Mam do wydania od 3000 do 4000 tysięcy.
Myślałem nad zakupem A350 w zestawie z Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6 już miałem kupować
bo ta opcja wydała mi się interesująca po czym na różnych forach zacząłem czytać o A700 i tu się zaczął maksymalny dylemat co teraz. Postanowiłem podzielić to na 4 opcję i mam prośbę o radę którą z nich wybrać:
1. Kupić A350 Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6
czy też inny zestaw i jak tak to który?
2. Kupić A350 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?
3. Kupić A700 z obiektywem 18-70 czy też inny zestaw i jak tak to który?
4. Kupić A700 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?

Znam już różnice pomiędzy tymi aparatami chcę opcjonalnie kupić jak najlepszy zestaw zostało mi 2 tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji i zakup oraz późniejsze cieszenie się z nowego nabytku wiem że z oby dwóch będę zadowolony jestem startującym amatorem i w pierwszym miesiącu nie będę wymagał zbyt wiele od siebie ale już w drugim ... :))))
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam

85 ODPOW. 85
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ja też stanę w obronie A350, według mnie (i nie tylko) bardzo dobry aparat i warto dopłacić, więc szczerze polecam.


Ależ Alfa350 nie wymaga obrony. To jest bardzo dobry aparat (choć nieco innej klasy niż A700). Ale mając ograniczone fundusze i wybór A350 z kitem lub A300 z kitem + dodatkowy np 55-200/75-300, względnie A300+16-105, bez wahania wskażę A300.

------------------------------
fotoamator
dynaxx7
Początkujący

:D ...następny ,,popieracz,, 350, z tym że ,,jadę z nią,, na analogowych /jak na razie/ obiektywach...mnie osobiście rajcuje liczba pixeli...jak robię coś bardziej ambitnego to sięgam nadal do analoga, ale wybór modelu pozostawiam zainteresowanemu... 8-)

profile.country.PL.title
krzys1977
Poszukiwacz

Witam.
Ja jak na razie jestem posiadaczem a200.
Nie potrzebowałem LV bo wcześniej miałem lustrzankę analogową.
Jak bym wybierał między a300, a a350 wybór padłby na a300.
A tobie polecę a700 +sal16105 bo naprawdę warto.
Sam odkładam teraz na ten sprzęt.

A 700 & VG-C70AM | SONY 100/2.8 macro | TAMRON 17-50/2.8 | SIGMA 70-200/2.8 EX APO DG II HSM | SONY HVL-F58AM | SONY HVL-F42AM | Velbon Sherpa 600
norbertus20
Początkujący

Ja osobiscie dysponujac taka kasa, wziałbym względnie A300+16-105, bez wahania wskażę A300.


+ jeszcze jakies szkiełko :D

Mnie by to wystarczylo w zupelnosci :)

Tygrysek
Początkujący

Witam
Panowie czy kupując w UK będę miał poskie menu czy tylko w sprzęcie sprzedawanym w polsce jest polskie menu bo trafiłem na według mnie superoferte http://www.wootechworld.com/items.php?id=1003526 wychodzi za a700 z obiektywem 16-105 cena 2600zł słyszeliście może o tym sklepie ?

LoseR-----
Początkujący

kupując w UK będziesz miał PL menu wiem bo mieszkam w UK i mam PL menu w A350 ale o tym sklepie nic nie słyszałem a i cena trochę dziwna jak na UK dla porównania podaje ci 2 linki za sklepów które znam http://www.jessops.com/online.store/categories/Digital%20SLRs/products/Sony/Alpha%20A700%20%20DT16-1... i http://www.warehouseexpress.com/product/default.aspx?sku=1023021

edit
nie wiem może jestem podejrzliwy ale troszkę mi te ceny w tym sklepie nie pasują niby bez TAX (podatku) sprzedają ale i tak są mocno zaniżone

Tygrysek
Początkujący

Raczej to jakiś wałek bo na forum polskim canona tez o tym jest http://canon-board.info/showthread.php?p=648406
hehe szkoda w terms pisze że to nie jest ostateczna oferta i może ulec zmianie.
Widzę że masz zestaw jeden z 2 które mnie interesują co możesz powiedzieć na temat tego zestawu i czy masz jakąś galerię z tego aparaciku i tych obiektywów.
pozdrawiam

LoseR-----
Początkujący

viewtopic.php?f=32&t=1651 to moja galeria a jeśli chcesz kopic za granicą to lepiej żebyś miał sprawdzone przez kogoś sklepy

Tygrysek
Początkujący

Witam
To znowu ja tym razem mam pytanie z innej beczki chciałbym się dowiedzieć jakie wydawnictwo polecali byście na początek jakieś ABC fotografii w której zawarte były by podstawy poruszania się z lustrzanką oraz jakieś szersze informacje z tego zakresu?

Przy okazji mam pytanie o pogłoski na temat nowych aparatów sony ile w tym prawdy i jeżeli już to kiedy się spodziewacie pytam dlatego że zawsze jak coś kupię to jest najgorszy moment bo po 1 lub 2 wchodzi nowy model?
Pozdrawiam

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

viewtopic.php?f=33&t=2263
Cały wątek na temat nowych modeli ;)