anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

ripride
Początkujący

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

http://www.optyczne.pl/1853-nowo%C5%9B% ... odnia.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

wszystko wygląda dość wiarygodnie zwłaszcza w kontekście poprzednich informacji o nowych aparatach sony. szkoda tylko, ze brak słowa o parametrach, ale przynajmniej zaprezentowany wyświetlacz prezentuje się atrakcyjnie.

238 ODPOW. 238
profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

ja bardzo jestem ciekaw czego mozna sie spodziewac po tym nowym obiektywie 18-55 bo narazie z tych jak to nazwales "spacerniakow" jest glownie bardzo przyzwoity 16-105 (o kitach Sony nie mowie bo sa po prostu kiepskie)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

o kitach Sony nie mowie bo sa po prostu kiepskie


Przypomnę Ci, że Zeiss 16-80 też był w niektórych zestawach więc równie dobrze można nazwać do kitem ;)

A te opinie o kiepskości kitów to wynikają z Twojego doświadczenia czy tylko naczytałeś się opinii w sieci?

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

Lajam napisał(a):

Przypomnę Ci, że Zeiss 16-80 też był w niektórych zestawach więc równie dobrze można nazwać do kitem ;)

A te opinie o kiepskości kitów to wynikają z Twojego doświadczenia czy tylko naczytałeś się opinii w sieci?



jak dla mnie kit to obiektyw ktory maksymalnie kosztuje 2000PLN a z tego co sie orientuje to ten Zeiss kosztuje cos kolo 3 tys

co do kitow sony uzywalem przez okolo 2 moze 3 tygodni A200 z 18-70 i musze przyznac ze w porownaniu chocby z 18-55 N prezentuje sie bardzo przecietnie zeby nie napisac ze kiepsko

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

co do kitow sony uzywalem przez okolo 2 moze 3 tygodni A200 z 18-70 i musze przyznac ze w porownaniu chocby z 18-55 N prezentuje sie bardzo przecietnie zeby nie napisac ze kiepsko


Możesz napisać jakie są te słabości? Ostrość? Dystorsja? Aberracje? Praca AF? Stwierdzenie kiepski to pójście na łatwiznę wg mnie.

Kitem zwykło się nazywać obiektyw dodawany do aparatu w pudełku. Ponieważ nie da się ukryć, iż istniał zestaw A700Z można w konsekwencji nazwać Zeissa kitem. Cena nie ma tu najmniejszego znaczenia. ;)

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Tu się nie sposób nie zgodzić z Lajamem. Kit to obiektyw w komplecie - nieistotna cena. Fakt, że nie ma co porównywać jakości produktów z Jeny z kitami pospolitymi ale dla mnie, przeciętnego połykacza bułek styknie taka zwykła jakość i myślę, że nie odróżniłbym fotek od siebie.

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

Lajam napisał(a):

Możesz napisać jakie są te słabości? Ostrość? Dystorsja? Aberracje? Praca AF? Stwierdzenie kiepski to pójście na łatwiznę wg mnie.

Kitem zwykło się nazywać obiektyw dodawany do aparatu w pudełku. Ponieważ nie da się ukryć, iż istniał zestaw A700Z można w konsekwencji nazwać Zeissa kitem. Cena nie ma tu najmniejszego znaczenia. ;)



no skoro sie upierasz ale jak dla mnie to jest troche takie naciaganie na wlasne potrzeby poza tym jesli sie nie myle rozmawiamy tu o EL a A700 tak srednio mi do tego pasuje

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


no skoro sie upierasz ale jak dla mnie to jest troche takie naciaganie na wlasne potrzeby poza tym jesli sie nie myle rozmawiamy tu o EL a A700 tak srednio mi do tego pasuje


nic nie jest naciągane...chodzi mi o wskazanie słabości 18-70

Kwestia nazewnictwa to osobna sprawa :)
chodzi mi o to że kitem można nazwać wiele szkieł.

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

Tomek69N napisał(a):

Tu się nie sposób nie zgodzić z Lajamem. Kit to obiektyw w komplecie - nieistotna cena. Fakt, że nie ma co porównywać jakości produktów z Jeny z kitami pospolitymi ale dla mnie, przeciętnego połykacza bułek styknie taka zwykła jakość i myślę, że nie odróżniłbym fotek od siebie.



bylem przekoanny ze rozmawiamy o EL tak jak w temacie

czytalem wlasnie specyfikacje A380 i musze przyznac ze jesli chodzi o EL to jest to lutro ktoremu naprawde nic nie brakuje i z niecierpilwoscia czekam na to zeby zobaczyc jakie robi zdjecia w polaczeniu z 18-55

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Model
Tremin
Orientacyjna cena*

A380Y
lipiec br.
4200 PLN

A380L
lipiec br.
3300 PLN

A380
lipiec br.
3100 PLN

A330Y
czerwiec br
3500 PLN

A330L
czerwiec br
2600 PLN

A330
czerwiec br
2400 PLN

A230Y
czerwiec br
3300 PLN

A230L
czerwiec br
2300 PLN

A230
czerwiec br
2200 PLN

zestaw L
obiektyw 18-55

zestaw Y
obiektyw 18-55 i 55-200

* Wartość nie ma charakteru wiążącego.



teraz zdejmijcie 10-15% (myślę, że i 20 nie będzie przesadą) i otrzymacie ceny w sklepach internetowych - oczywiście nie wszystkich ale...


a no i jeszcze ceny (za body):

a380 ~ 750 Euro (okolo 3360PLN)
a330 ~ 600 Euro (okolo 2700PLN)



jak widać powyżej, przeszacowałeś ceny prawie 10% w górę.

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

tompac napisał(a):


a no i jeszcze ceny (za body):

a380 ~ 750 Euro (okolo 3360PLN)
a330 ~ 600 Euro (okolo 2700PLN)



jak widać powyżej, przeszacowałeś ceny prawie 10% w górę.



przeliczylem tylko po kursie euro z dnia premiery