anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z A300

profile.country.pl_PL.title
arkan2
Początkujący

Problem z A300

Witam !
I proszę o poradę :
Pomimo włączonej opcji sygnały audio przy potwierdzeniu ostrości nie pojawia się żaden dżwięk jedynie zapala się zielona kropka w wizjerze .
Po zresetowaniu i powrocie do ustawień fabrycznych czsami pojawi się jakieś tam pisknięcie , ale bardzo ciche .
Gdy przestawię jakiekolwiek ustawienia dżwięk zanika .
Co może na to wskazywać ?
Pozdrawiam arkan

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

arkan2 napisał(a):

Witam !
I proszę o poradę :
Pomimo włączonej opcji sygnały audio przy potwierdzeniu ostrości nie pojawia się żaden dżwięk jedynie zapala się zielona kropka w wizjerze .
Po zresetowaniu i powrocie do ustawień fabrycznych czsami pojawi się jakieś tam pisknięcie , ale bardzo ciche .
Gdy przestawię jakiekolwiek ustawienia dżwięk zanika .
Co może na to wskazywać ?
Pozdrawiam arkan


Powinno pikać za każdym razem kiedy aparat potwierdzi ostrość. Jeśli przy włączonych sygnałach dźwiękowych nic nie słychać, to chyba serwis.. :|

profile.country.pl_PL.title
arkan2
Początkujący

Lajam napisał(a):


Powinno pikać za każdym razem kiedy aparat potwierdzi ostrość. Jeśli przy włączonych sygnałach dźwiękowych nic nie słychać, to chyba serwis.. :|
Dzięki Lajam ;)
Mam nadzieję że brak tego pikania nie ma żadnego wpływu na potwierdzenie ostrości ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a ja się domyślam 'dlaczemu' nie pika - też tak miałem w a200, jak ktoś mi przez przypadek (nie wiem jak można przez przypadek chodzić i zatwierdzać w menu :rolling_eyes: ) przełączył tryb AF, z "normalnego" na "ciągły"

sprawdź czy to nie jest problem (mam nadzieję, że tak;) )

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
kropka33
Początkujący

zgadza się na AF-C nic nie pika. Miałam ostatnio włączone i się sama zdziwiłam że nie ma dźwięków, za to jest to co napisał arkan2:

arkan2 napisał(a):

jedynie zapala się zielona kropka w wizjerze .

profile.country.pl_PL.title
arkan2
Początkujący

Kropka , kris - dzięki za zainteresowanie ... , ale na żadnym AF-A , AF-C , AF-S , " bydle " milczy :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
kropka33
Początkujący

no to klops... pewnie serwis mu "buzię otworzy" :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
arkan2
Początkujący

kropka33 napisał(a):

no to klops... pewnie serwis mu "buzię otworzy" :slight_smile:


Eeee tam ! jeżeli to nie ma wpływu na ustawienie ostrości to sobie odpuszczę...... ( w końcu sam mogę zapiszczeć :P )

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

wystarczająco głośno klapie lustro i migawka strasząc zwierzęta i drażniąc postronnych ludzi
a już nie daj boże robić fotki w filharmonii zaraz wszyscy spoglądają na ciebie
a jeszcze włączyć jakieś dodatkowe dźwięki to już lekkie przegięcie

profile.country.pl_PL.title
smoku215
Początkujący

Co by nie zakładać nowego tematu to podepnę się pod ten. A więc, pewnego razu przy kolejnym wypadzie w góry, po zrobieniu większej ilości zdjęć zauważyłem coś takiego: biorę aparat do ręki chcąc zrobić zdjęcie i zanim cokolwiek zdążyłem nacisnąć on sam nastawił ostrość, słychać piknięcie AF a co najgorsze to to, że w tym momencie się zawiesił. Nie reagował na żadne przyciski, nawet nie dało sie wyzwolić migawki, a w wizjerze widać wszystkie nastawienia, czyli migawka, przysłona itp. Pomogło dopiero wyłączenie i ponowne włączenie. Taka sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy na tym wypadzie. Od tego czasu jest spokój tylko że wtedy było to po zrobieniu ponad 200-stu zdjęć. Nie wiem czy gnać od razu do serwisu, czy po prostu takie coś może czasem się zdarzyć w urządzeniu bądź co bądź naszpikowanym elektroniką.
Jakby ktoś byłby w stanie pomóc to będę wdzięczny. Pozdrawiam.... :)

PS: To się działo w trybie AUTO - gdyby to było istotne....