anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dyfuzor na HVL-42AM

oldguest
Początkujący

Dyfuzor na HVL-42AM

Chcę nabyć dyfuzorek na lampkę, czy ktoś używał ew. może coś powiedzieć na temat takiego dyzfuzora: http://allegro.pl/item708706610_dyfuzor ... f42am.html

98 ODPOW. 98
profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

madzi właśnie dostałem info od sprzedawcy, że dziękują za zwrócenie uwagi na błąd w opisie i proszą o odesłanie dyfuzora

Lajam napisał(a):

http://allegro.pl/listing.php/search?string=lightsphere&from_showcat=1&category=0&from_showcat=1&change_view=1" target="_blank

Do wyboru, do koloru.

Tylko zmierzyć obwód i kupić.

P1/C1 62-65 39-42
P2/C2 64-68 35-38
P3/C3 68-72 46-49
P4/C4 73-77 46-49

Wydaje mi sie, że do 42-ki odpowiedni będzie rozmiar "2"



i to powinno być, zmylił mnie opis i wziąłem P1 :cry:
a co do działania to widziałem foto za pomocą tego robione i oczywiście spróbowałem tym pstryknąć i widać różnicę, ale to powinni się wypowiedzieć ludzie którzy większe mają doświadczenie z dyfuzorami tego typu ;)
na pewno więcej Ci podpowiedzą

profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Mając suwmiarkę w ręku wymiary lampy Sony HVL-F42AM to 69 x 43 mm.
I tu dałem ciała, że nie zmierzyłem wcześniej, ale człowiek uczy się na błędach i teraz jest ciut bogatszy w wiedzę.

madzi------
Poszukiwacz

kris napisał(a):

kris nie wie http://klubkm.pl/forum/images/smilies/tongue1.gif
bo kris używa mlecznej lub bez i jest mu bardzo dobrze z tym :nauseated_face:



W których momentach nakładka jest potrzebna (warto mieć), a w których nie? Kris wie :c34 :c18

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jeśli chodzi o nakładkę, to używam jej tylko wtedy kiedy strzelam lampą na wprost, ewentualnie gdy sufit jest koloru okropnego, czyli innego niż biały.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

Ja dekla używam przy fotach na wprost, w plenerze, oraz tam gdzie sufitu nie ma lub jest bardzo wysoko (kościół). Krisu, na jakich ustawieniach ogniskowych lampy robisz foty z dyfuzorem w pionie?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

wide (wyjmuję plastik)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

kris napisał(a):

wide (wyjmuję plastik)



:smileythumbsup: cieszę się, że pokrywa się to z moimi skromnymi doświadczeniami

madzi------
Poszukiwacz

stanley76rsko napisał(a):

Mając suwmiarkę w ręku wymiary lampy Sony HVL-F42AM to 69 x 43 mm.
I tu dałem ciała, że nie zmierzyłem wcześniej, ale człowiek uczy się na błędach i teraz jest ciut bogatszy w wiedzę.



Dzisiaj sprzedawca u którego zakupiłeś dyfuzor napisał mi (pytałem o HVL-42)
"...Witam,
według informacji, jakie posiadamy do tego modelu lampy pasuje model Lightsphere clear P1, a nie P2. P2 pasuje do HVL36am." U innych sprzedających informacja jest identyczna :c18 , ale jak widać na Twoim przykładzie to nie do końca prawda? hmm, a może otrzymałeś nie właściwy model :c18 (nie ten który zamówiłeś) . Jest jeszcze ktoś kto zakupił dyfuzor do HVL-42?

profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Oto treść wiadomości od sprzedawcy
"Witam serdecznie,
dziękuję za wiadomość.

Uprzejma prośba o odesłanie dyfuzora. Najprawdopodobniej mamy błąd w opisie aukcji. Oczywiście wstrzymaliśmy aukcję.

Przepraszam za zaistniałą sytuację


pozdrawiam,
Daniel Gawiński "

profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

I jeszcze jedno, zmierzyłem ten ich dyfuzor P1 i szerokość wewnętrzna to 61 mm.Więc różnica duża między dyfuzorem a lampą.Więc tak jak lajam pisał, że P2 powinno lepiej pasować, bo wiadomo musi być z lekkim oporem żeby dobrze trzymało się wszystko.