anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dyfuzor na HVL-42AM

oldguest
Początkujący

Dyfuzor na HVL-42AM

Chcę nabyć dyfuzorek na lampkę, czy ktoś używał ew. może coś powiedzieć na temat takiego dyzfuzora: http://allegro.pl/item708706610_dyfuzor ... f42am.html

98 ODPOW. 98
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sklepy pełne są błędnych opisów, w rzeczywistości oni nie sprawdzają czy to pasuje na daną lampę, tylko kopiują błędy jakie popełnił ktoś przy produkcji (Chiny zapewne, bo oryginał kosztuje znacznie więcej niż w tym sklepie).

Skoro zmierzyłeś wymiary palnika, zamów taki dyfuzor, z którymi te wymiary się pokrywają.
Może być 1mm mniej bo ta guma się rozciąga, ewentualnie zawsze można lekko przyciąć wypustki w dyfuzorze. On ma siedzieć ciasno na lampie, żeby podczas manewrów nie spadł z lampy.

profile.country.en_GB.title
DZNornik
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

Sklepy pełne są błędnych opisów, w rzeczywistości oni nie sprawdzają czy to pasuje na daną lampę, tylko kopiują błędy jakie popełnił ktoś przy produkcji (Chiny zapewne).

Skoro zmierzyłeś wymiary palnika, zamów taki dyfuzor, z którymi te wymiary się pokrywają.
Może być 1mm mniej bo ta guma się rozciąga, ewentualnie zawsze można lekko przyciąć wypustki w dyfuzorze. On ma siedzieć ciasno na lampie, żeby podczas manewrów nie spadł z lampy.


Dzięki tyle że jak oglądałem w paru sklepach to wszędzie te dyfuzory są wymiarowo te same i wątpię aby coś mi dobrali bo z jednego sklepu dostałem odpowiedź "a może ta będzie pasować" i wymiary też inne podane.Czyli nie sądzę aby mi się udało kupić pasujący dyfuzor do mojej lampy - a szkoda - bo nauczyłem się z nią pracować w trybie manualnym i mam pewne schematy jak dobrać przysłonę i ISO aby zdjęcia wychodziły mi w miarę prawidłowo,a resztę obrabiam CS 5 gdyż i tak robię zdjęcia w RAW.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Witam :c37
Ciężko znaleźć było dyfuzor na Twoją lampę, ale wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem będzie mocowanie na rzep :smileyarrow: LINK
Innego sensownego wyjścia nie widzę. Chyba, że inni użytkownicy mogą coś jeszcze polecić.
Pozdrawiam :c22

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.en_GB.title
DZNornik
Poszukiwacz

Starosta napisał(a):

Witam :c37
Ciężko znaleźć było dyfuzor na Twoją lampę, ale wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem będzie mocowanie na rzep :smileyarrow: LINK
Innego sensownego wyjścia nie widzę. Chyba, że inni użytkownicy mogą coś jeszcze polecić.
Pozdrawiam :c22


Jak ja to przegapiłem ??? Dzięki sądzę że będzie OK !

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

DZNornik napisał(a):


Jak ja to przegapiłem ??? Dzięki sądzę że będzie OK !

Nie dziękuj, bo nie ma za co ;)
I daj znać jak dostaniesz czy pasuje :)

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.en_GB.title
DZNornik
Poszukiwacz

kris napisał(a):

jeśli chodzi o nakładkę, to używam jej tylko wtedy kiedy strzelam lampą na wprost, ewentualnie gdy sufit jest koloru okropnego, czyli innego niż biały.


Gdzie mogę znaleźć zdjęcia wykonane z dyfuzorem lightsphere,takie na wprost i w sufit ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tutaj masz filmy o Lightsphere. Oczywiście to oryginalny produkt Garego Fonga.

http://www.garyfongestore.com/featured-products/lightsphere-collapsible.html#.UCaMOJ3N8bA

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

Witam.przegladam aukcje na allegro i
nie wiem czy mi sie tylko wydaje ale w obu przypadkach zarowno clear czy cloud to dekielki sa mleczne i dyfuzory a roznia sie tylko korpusem bo chce kupic taki http://www.premier-ink.co.uk/photographic/flash-diffusers/inverted-dome-flash-diffuser-size-2-6468mm... niestety nie jest tu podane czy jest to clear czy cloud I jeszcze pytanko z innej beczki co sadzicie o takim softboxie http://www.wexphotographic.com/buy-lastolite-ezybox-speed-lite-softbox/p1521595 :question:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

popraw linki ponieważ nie działają.
W celu poprawnego wstawiania linków (zwłaszcza długich) należy umieszczać adres w znaczniku url:
tutaj wklej link

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer