anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jaki obiektyw wybrac?

katia20
Początkujący

jaki obiektyw wybrac?

witam.obecnie mam sony alfa 330 z kitem.ktory jednak nie spelnia moich oczekiwan.chcialabym obiektyw ktory umozliwialby mi robienie zdjec w wiekszym zblizeniu.np na slubach czy dziecka biegajacego na spacerze,(niestety z kitem jest to niemozliwe),ale tez taki zeby mozna bylo czasem pstryknac cos z malej odleglosci.czy jest mozliwe posiadanie jednego obiektywu ktory b spelnial te warunki?myslalam np o tarmonie 18-200 ale nie slyszalam zadnej pozytywnej opini.myslalam tez o jakims obiektywie 70-200 ale czy takim obiektyewm mozna robic zdjecia z niewielkich odleglosci?a jesli obiektyw o tawkich parametrach to moze ktos mi podpowie jakis konkretny model.

12 ODPOW. 12
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Tak się zastanawiam po co Ci ta niewielka odległość skoro chcesz mnie duże przybliżenie :c18
a co do szkła - Sigma 70-300 APO albo SONY 55-200, ewentualnie SONY 18-250 albo 18-200

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

kasiunia napisał(a):

witam.obecnie mam sony alfa 330 z kitem.ktory jednak nie spelnia moich oczekiwan.chcialabym obiektyw ktory umozliwialby mi robienie zdjec w wiekszym zblizeniu.np na slubach czy dziecka biegajacego na spacerze,(niestety z kitem jest to niemozliwe),ale tez taki zeby mozna bylo czasem pstryknac cos z malej odleglosci.czy jest mozliwe posiadanie jednego obiektywu ktory b spelnial te warunki?



Witaj.
Wedlug mojej skromnej wiedzy nie jest mozliwe to, co sobie wymyslilas. Bardzo trudno (jezeli nie niemozliwe) jest skonstruowanie obiektywu poprawnie skorygowanego i pracujacego dobrze w tak szerokim zakresie ogniskowych. A do tego makro. Taki obiektyw musialby kosztowac duuuuzo. Wlasnie obiektyw 18-200 lub 18-250 (i nie wazne czy produkcji Sony, czy Tamrona, czy Sigmy) zakresem ogniskowych by Tobie odpowiadal ale np. do slubow slabo raczej sie nadaje, podobnie do fotografowania szybko poruszajacych sie obiektow. Na dlugim koncu (czyli w tele zakresie) jasnosc to 6,3 a to cieeeemno. Poza tym jakoscia produkowanego obrazka nie powala. Dlatego ciezko jest znalezc pozytywne opinie o nim. I brakuje zakresu makro.
Jezeli mialbym cos polecic to jednak zestaw 2 obiektywow: kit 18-70 lub 18-55 (lepszy), 50-200 i nasadke makro Raynoxa lub zestaw pierscieni posrednich do zdjec z niewielkich odleglosci. Jezeli chcesz lepsza jakosc i jasniejsze szkla to musisz wydac wieksze pieniadze.

katia20
Początkujący

z tym makro to chyba mnie zle zrozumieliscie ,chodzilo mi raczej o zdjecia typu swieta za stolem odleglosc ok metra moze troche ,mniej ,a nie o fotografie mrówki spacerujacej po chodniku.wiec czy takie zdjecie mozna zrobic obiektywem 50-200 albo 70-200 i jaki bylby najlepszy przy fotografowaniu postaci w ruchu .na jakie parametry mam zwrocic uwage.no i jesli chodzi o 50-200 to jakiej firmy dodam jeszcze ze chcalabym sie zmiescic w granicach 600 zl.mozecie mi podpowiedziec jakies konkretne odele?

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

kasiunia napisał(a):

chodzilo mi raczej o zdjecia typu swieta za stolem odleglosc ok metra moze troche ,mniej


To w zupełności nie widzę potrzeby sięgania po coś dłuższego niż 55 mm które masz na kicie :smileyrolleyes:

kasiunia napisał(a):

no i jesli chodzi o 50-200 to jakiej firmy


SONY 55-200

Tamron czy Sigma też może być ;) choć ja bym brał SONY jednak

katia20
Początkujący

18-55 ma za maly zoom.dlatego prosze was o rade.do zdjec "rodzina przy stole"w zupelnisci wystarczy ale na spacerze,placu zabaw,kosciele czy na hali sportowej wypada jednak marnie poniewaz sa zbyt duze odleglosci.a czy sony 55-200 jest w miare szybki i na tyle jasny zeby mozna bylo robic zdjecia na hali,chodzi mi o sporty walki na ringu?
acha i jeszce jedno pytanko o co chodzi z ta nasadka do makro lub pierscieniami?

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Za 600 zł to będzie ciężko znaleźć coś na tyle jasnego i długiego żeby do hali się nadawało :c18
Najlepiej by było się wybrać do jakiegoś sklepu i przetestować

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

kasiunia napisał(a):

18-55 ma za maly zoom.dlatego prosze was o rade.do zdjec "rodzina przy stole"w zupelnisci wystarczy ale na spacerze,placu zabaw,kosciele czy na hali sportowej wypada jednak marnie poniewaz sa zbyt duze odleglosci.a czy sony 55-200 jest w miare szybki i na tyle jasny zeby mozna bylo robic zdjecia na hali,chodzi mi o sporty walki na ringu?
acha i jeszce jedno pytanko o co chodzi z ta nasadka do makro lub pierscieniami?



Jezeli chcesz robic zdjecia w trudnych warunkach to niestety, ale musisz wydac o wiele wiecej niz Twoj zakladany budzet. Oczywiscie nie twierdze, ze nic z tym obiektywem nie zdzialasz ale bedzie trudno. Jezeli chcesz zajac sie powaznie fotografowaniem sportu halwego, uroczystosci koscielnych to powinnas zainwestowac w szklo o swietle 2,8 lub jasniejsze.
A nasadka makro lub pierscienie posrednie powoduja zwiekszenie skali odwzorowania obiektywu a wiec umozliwiaja robienie zdjec malym przedmiotom (a dlatego o tym napisalem bo najczesciej mowi sie o fotografowaniu z bliska na makrofotografie).

katia20
Początkujący

ok wielkie dzieki za pomoc,niestety nie stac mnie na drozszy obiektyw wiec narazie bede musiala zadowolic sie np sony troche ciemniejszym.zdjecia w kosciele czy na hali beda jedak zdjeciami robionymi sporadycznie.mam jeszce takie zapytanie dotyczace obiektywu 55-200.ktory lepszy?SONY DT 55-200 F4-5.6 SAM czy
Tamron AF 55-200 mm f/4-5.6 Di II LD Macro,ktory jak widomo jest troche tanszy a parametry maja podobne.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kasiunia napisał(a):

ktory lepszy?SONY DT 55-200 F4-5.6 SAM czy
Tamron AF 55-200 mm f/4-5.6 Di II LD Macro,ktory jak widomo jest troche tanszy a parametry maja podobne.


nie wiem, który lepszy, ale wiem jedno - kupując cokolwiek warto zwrócić uwagę na gwarancję, serwis i inne sprawy. Kupując nowy obiektyw SONY masz dwuletnią gwarancję i sprawdzony serwis. Dodatkowo gdybyś kiedyś miała problemy typu BackFocus/FrontFocus lepiej, jak będzie to z obiektywem SONY, bo wtedy serwis może skorygować aparat pod ten obiektyw. Czasami warto dopłacić i mieć spokój :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer