anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw 35mm f1.8 SAM

profile.country.pl_PL.title
bobikson
Początkujący

Obiektyw 35mm f1.8 SAM

Witam!!

Wiem, że już istnieje duży wątek na temat tego szkiełka, ale ja mam pytania bardzo podstawowe na temat tego obiektywu, więc nie chciałem robić tam bałaganu :)

Ogólnie szukam obiektywu jasnego do robienia zdjęć w pomieszczeniach, na dworze w ciemne jak i jaśniejsze dni. Chciałbym zamknąć się w kwocie 1000zł.

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź. :)

75 ODPOW. 75
profile.country.pl_PL.title
kpan-----
Początkujący

Przepraszam ze tak pózno ale,nie mogłem prędzej. I co z takim problemem? jakie zmiany mam uczynić ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kpan napisał(a):

Przepraszam ze tak pózno ale ...


Zdjęcia są tak małe, że nie sposób ich ocenić :c63

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

djęcia są tak małe, że nie sposób ich ocenić

Ale widać, że czasy sa za długie: pierwsze 1/6 s, drugoe 1/2 s. Nie sposób, żeby w pierszym przypadku dziecko tak nieruchomo siedziało, a i fotograf musi mieć spokojna rękę, a w drugim - wszystko widać. Pół sekundy to naprawdę długo.
Chce się zawołać za klasykiem: "Więcej światła!" Ciemno masz i zdjęcia poruszone wychodzą.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Zdjęcia są po prostu poruszone :c20

Zauważ że czas "robienia" tego zdjęcia to pół i 1/6 sekundy :c7

By zdjęcia przy tak słabym oświetleniu wyszły ostre należy zmniejszyć liczbę przysłony i zwiększyć ISO :thumbsup: albo użyć lampy :c20

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

kpan napisał(a):

Przepraszam ze tak pózno ale,nie mogłem prędzej. I co z takim problemem? jakie zmiany mam uczynić ?




co zrobić? kupić sobie lampę zew albo błyskać tą wbudowaną przy takich czasach nie ma możliwości zamrozić ręki która się porusza tak jak na tych zdjęciach które zostały wstawione

profile.country.pl_PL.title
kpan-----
Początkujący

Szczupic napisał(a):

Zdjęcia są po prostu poruszone :c20

Zauważ że czas "robienia" tego zdjęcia to pół i 1/6 sekundy :c7

By zdjęcia przy tak słabym oświetleniu wyszły ostre należy zmniejszyć liczbę przysłony i zwiększyć ISO :thumbsup: albo użyć lampy :c20


Wszystko wykonałem przysłona F1,8 iso 800 lub 1600 i to tez za ciekawie nie jest, ale ustawilem 1/60 F6.3 iso 200 +lampa i jest ok . Ale zastanawiam sie nad tym czy dobrze zrobiłem ze kupilem taki obiektyw bo myslałem ze nie bede musial korzystac z lampy (nie zawsze) ale nieraz aż sie prosi zeby nie błyskać. Jestem poczatkujacy i moze innaczej mysle niz wy ,a co mi doradzicie ,tak naprawde to do jakich fotek ten obiektyw bedzie dobry? Mial byc w ciemniejszych pomieszczeniach a tu bec?

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

spróbuj ustawić program A, czyli priorytet czasu i ustaw na sztywno przynajmniej 1/60 secundy, jak będzie migać przysłona to znaczy że jest za ciemno, wtedy podbijaj ISO.
Czasem w pomieszczeniach jest za ciemno nawet na przysłonie 1.8 trzeba doświetlić lampą, albo włączyć jakieś inne źródło światła, ewentualnie podbić ISO, ale wyżej niż 1600 bym nie polecił bo szum już widać bardzo.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Ja tylko poprawię :c2

rezasurmar napisał(a):

spróbuj ustawić program A, czyli priorytet czasu (...)

Program A to priorytet przysłony :c20

Koledze rezasurmar zapewne chodziło o program S, który jest priorytetem czasu :)

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
kpan-----
Początkujący

według mnie za ciemno "S" - wrazie ruchu jest kiebsko, a w pokoju nie jest tak ciemo, co bedzie wieczorem na dworze,az strach pomyslec. Tak mi sie wydaje.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No, i tu już dużo lepiej. (jeszcze możesz zwiększyć przysłonę do f/1,8).

...ale te ciuchy z tła to mogłeś zabrać...

------------------------------
fotoamator