anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Powiększająca muszla oczna FDA-ME1AM.

profile.country.en_GB.title
2983-----
Początkujący

Powiększająca muszla oczna FDA-ME1AM.

Witam serdecznie :-)

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji kiedy, i czy w ogóle, będą dostępne akcesoria zapowiedziane wraz z premierą nowej linii lustrzanek.

Głównie interesuje mnie muszla oczna FDA-ME1AM wymieniona w temacie. Na oficjalnej stronie jest opisany produkt, ale nie mogę znaleźć info o jego dostępności. Jeszcze jedno pytanie, czy akcesoria tego typu będą dostępne do przymierzenia w sony style?

Pozdrawiam.

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

wratislavian napisał(a):

dokładnie lajam. z tym, że za jedenaste jajko zapłace... właśnie. wie ile, ale znając sony podnad 100zl.


Ale wcześniej nie poruszałeś kwestii ceny tylko fantazjowałeś na temat powiększenia nie mając nawet odniesienia jaki to efekt daje w rzeczywistości.

Muszla z Pentaxa jest mi znana i przez moment byłem nawet napalony, żeby to kupić, ale nastały inne priorytety. Niemniej nawet w A700 czuć różnicę i to czuć wyraźnie na plus.

Za ostrzenie manualne to bardziej matówka odpowiada niż wizjer. Mam w A100 matówkę typu M i jest naprawde fajna z jasnymi szkłami.

Co do cen...fotografia do tanich hobby nie należy, a zabawa lustrzankami już w ogóle. Nie ma nic za darmo. ;)

profile.country.en_GB.title
2983-----
Początkujący

hihi urocze porównanie ;-)
W zasadzie powiększenie będzie o 3/20, nie 1/10. Ja w tym temacie chciałem się tylko zapytać czy wiadomo czy/kiedy wejdzie do polskiej dystrybucji. Mam a350 i dla mnie różnica między wizjerem w moim aparacie a w dwusetce jest zasadnicza, nawet jeżeli nie żongluję aparatami. Wiem czego chcę i nie wmówisz mi, że powiększenie wizjera w moim aparacie jest bezzasadne, nawet jeżeli ma być to tylko o 3/20... lub nawet aż, bo im większy tym lepszy :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

wratislavian napisał(a):

nie no. nasz większą niż ta soniacza. dostajesz prawie 12 jajek zamiast 10. i co. daje rade w miare komfortowo ostrzyć manualnie?



Ja przy makro z tamronem 90 i kompletem pierścieni daje bez problemu radę :) efekty możesz zobaczyć u mnie w albumie :)

Co do ceny to jak kupiłem w starych dobrych czasach za 80 zł i nie żałuje tej kasy :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
wratislavian
Początkujący

Lajam napisał(a):


Za ostrzenie manualne to bardziej matówka odpowiada niż wizjer. Mam w A100 matówkę typu M i jest naprawde fajna z jasnymi szkłami


jak wiadomo mam a300. więc musze fantazjować. do tego powiem Ci, że 100zl to dla mnie sporo więc musze mieć dobre uzasadnienie, żeby wydać na coś taką sume. do tego mam lekkie odniesienie. bo w przyblizeniu ta muszelka powiekszy wizjer z a300 na wizjer z a200 jak napisałem wyżej. wiadomo, ze za małe pieniądze cudów nie ma, ale pomarzyc mozna, conie:>

Szczupic napisał(a):


Ja przy makro z tamronem 90 i kompletem pierścieni daje bez problemu radę :)


akurat z ostrzeniem makro nie mam problemu:) dość łatwo mi się ostrzy. nawet z odwróconym pentaconem kiedy GO wynosi trzy milimetry. problem jest jak podepne go adapterem. ostrząc z odległości, rzadko udaje mi sie trafić w punkt, a kiedy jest troche mniej światła to jak robie ostre zdjęcie to tylko przypadkiem.