anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HVL-F42am

kamil1114
Początkujący

Sony HVL-F42am

Wybaczcie , że znów zakładam nowy temat , ale dzisiaj jadę po lampę błyskową Sony HVL-F42am.
Mam tylko parę pytań odnośnie takich danych:

Regulacja mocy błysku nie
Błysk modelujący nie
Błysk stroboskopowy nie
Zakres zoom 24 - 105 mm

Czy te rzeczy czyli regulacja mocy błysku , błysk modelujący i błysk stroboskopowy są bardzo potrzebne , bo hvl-f42am tego nie posiada. Co to jest błysk modelujący ? I o co chodzi z zakresem zoomu ?

58 ODPOW. 58
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

śmiało kupuj tą lampkę :thumbsup:
miałem ją i pewnie ją kupię jeszcze raz.
Obecnie mam hvl 58 - ale ja zarabiam tą lampą więc mam większe wymagania i większe potrzeby

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

kris napisał(a):

śmiało kupuj tą lampkę :thumbsup:
miałem ją i pewnie ją kupię jeszcze raz.
Obecnie mam hvl 58 - ale ja zarabiam tą lampą więc mam większe wymagania i większe potrzeby




To miło słyszeć o niej dobre słowo , tym bardziej że cena jest przestępna. Mam nadzieję że będę z niej zadowolony. Na HVL-f58am nie stać mnie , a o hvl-f56am słyszałem że są awaryjne.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie słyszałem,żeby 56 była awaryjna (zresztą Lajam ją ma)
wiem jedno - 42 jest w sam raz dla wkroczenia w świat zew. lampy błyskowej przy budżecie niepozwalającym na hvl58 ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

Właśnie znalazłem gdzie to przeczytałem , tutaj: http://www.ceneo.pl/;015298778-10.htm
Nie umiem przekonać tylko matki , że zewnętrzna lampa błyskowa jest potrzebna , a jej cena jest okazyjna. Brakuje mi argumentów :rolling_eyes:
Ale i tak ją kupuję.

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

kamil1114 napisał(a):

Właśnie znalazłem gdzie to przeczytałem , tutaj: http://www.ceneo.pl/;015298778-10.htm" target="_blank" target="_blank
Nie umiem przekonać tylko matki , że zewnętrzna lampa błyskowa jest potrzebna , a jej cena jest okazyjna. Brakuje mi argumentów :rolling_eyes:
Ale i tak ją kupuję.


Codo negatywnych opinii to zazwyczaj jest tak że zadowolone osoby (a jest ich większość ) siedzą cicho a jak 1 czy 2 osobom sie coś popsuje to krzyczą najgłośniej :P

Co do 42 to jak na 1 zewnętrzną lampę to jest aż za dobra :D

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

opinie na takich stronach warto z dużym przymrużeniem oka czytać - dlatego, że nigdy nie wiesz czy ktoś faktycznie pisze prawdę, czy tez pisze bo ma kompleksy, a Internet jest jego polem do popisu.


argumenty dla "ministerstwa finansów" - będziesz mógł robić dobrze oświetlone zdjęcia rodzinne :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

Też tak myślę , niektórzy myślą że jak opiszą o sony trochę źle , to canon czy inna firma stanie się lepsza.

@Kris - a argument jest dobry , myślę że wystarczający. Moja mama ma taki argument: "Przecież masz wbudowaną lampę błyskową , też dobrą". :c8

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jeśli chcesz wykonam zdjęcie motywujące Twoją mamę :nauseated_face:
jedno w wbudowaną lampą,a drugie zewnętrzną ;)

albo pokaż mamie jaki cień powoduje wbudowana lampa (robiąc zdjęcia na 18mm kite przy założonej osłonie PS) ;)

już pomijam fakt, że zdjęcia z lampą na wprost są zwyczajnie brzydkie.
lampa służy do doświetlania planu, a nie oświetlania (trzeba odbijać od sufitu/ścian itp)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

kris napisał(a):

jeśli chcesz wykonam zdjęcie motywujące Twoją mamę :nauseated_face:
jedno w wbudowaną lampą,a drugie zewnętrzną ;)

albo pokaż mamie jaki cień powoduje wbudowana lampa (robiąc zdjęcia na 18mm kite przy założonej osłonie PS) ;)

już pomijam fakt, że zdjęcia z lampą na wprost są zwyczajnie brzydkie.
lampa służy do doświetlania planu, a nie oświetlania (trzeba odbijać od sufitu/ścian itp)



Jeżeli nie byłby to dla Ciebie duży problem , to jak będziesz miał chwilkę to proszę zrób takie dwa zdjęcia. A jeżeli nie to trudno.

Też tak uważam , dużo lepiej robić zdjęcia ze światłem odbitym na przykład od sufitu niż na wprost.