anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Statyw

profile.country.pl_PL.title
sieq-----
Początkujący

Statyw

Witajcie :) Dawno tu nie zaglądałem, zaczęły się nareszcie nasze upragnione wakacje i jest czas na pstrykanie zdjęć. Tak sobie pstrykam i pstrykam i zauważyłem ze przydałby mi się statyw. Możecie pomóc przy wyborze? Na co zwracać uwagę. Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuje wszystkim ;*

97 ODPOW. 97
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jaki masz budżet?

Jeśli nieograniczony to bierz Gitzo :nauseated_face:

profile.country.pl_PL.title
sieq-----
Początkujący

Nie myślałem ze statyw może być droższy od mojego lustra :)) Tak rozsądnie patrząc, pierwszy statyw żebym mógł w pełni wykorzystać jego możliwości jakiś wysoki kolo 170cm (jeżeli takie są) co do pieniążków to tak 300-400 zl. :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Proponuję uderzyć w coś od Velbona, seria Sherpa - powinieneś zmieścić się w budżecie. :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
sieq-----
Początkujący

Sherpa 800R ( http://www.cyfrowe.pl/aparaty/velbon-sh ... owiec.html )

Co o tym sadzicie? Jutro pojadę do foto jokera albo sigmy zobaczyć jak to stoi. Na co mogę zwracać uwagę? Co jest ważne przy wyborze statywu?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

sieq napisał(a):

Co jest ważne przy wyborze statywu?


- Jakość wykonania - precyzja wszystkich pokręteł, dźwigienek itp wynalazków
- Stabilność i max. udźwig
- Ciężar statywu (to trzeba czasem kilkanaście km nieść)
- Możliwość dodatkowego obciążenia celem zabezpieczenia przed upadkiem na wietrze
- Możliwość odwracania mocowania głowicy
- Ogólne "coś", co sprawia że nam się ten statyw podoba. :smileymrgreen:

profile.country.pl_PL.title
sieq-----
Początkujący

Kolor :D:grin: I te takie z gąbki na nóżkach. Wygląda solidnie jak to ma, przynajmniej mi się tak wydaje ;) Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jutro zdam relacje z pobytu w sklepie : ) Pozdrawiam ;*

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):


- Możliwość odwracania mocowania głowicy


Czyli coś takiego:
odwrotnie_cr.jpg
;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

ekstra sprawa z tą możliwością odwracania głowicy, napewno przydatne przy makro, a są może takie jakieś małe statywy specjalnie stworzone do makro? tak aby nie trzeba było rozkładać takiego wielkiego "pająka"
A ja kilka dni temu zakupiłem http://www.allegro.pl/item686662799_statyw_hama_star_pro_58_pokrowiec.html, ta wysokość 160 cm to jest bez podniesionej głowicy a z podniesioną to spokojnie jest 185 cm (ja mam 190 cm wzrostu) i jak podniosę na max to aparat mam w sam raz na wysokości oczu :) ogólnie to statyw jak dla mnie w zupełności wystarczający (póki co), stabilny, można dociążyć, głowica chodzi z lekkim oporem także szybko nie będzie luzów, możliwość przekręcenia głowicy do pionu itp itd :D

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

posiadałem statyw tej firmy jakies 10-12lat temu ale pamietam że szybko się rozsypał i zakupiłem coś solidniejszego co mam do dziś, nie twierdze że dalej mają bublowych powykonawców, najważniejsze żeby Ci słuzył i żebyś był zadowolony...