anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Statyw

profile.country.pl_PL.title
sieq-----
Początkujący

Statyw

Witajcie :) Dawno tu nie zaglądałem, zaczęły się nareszcie nasze upragnione wakacje i jest czas na pstrykanie zdjęć. Tak sobie pstrykam i pstrykam i zauważyłem ze przydałby mi się statyw. Możecie pomóc przy wyborze? Na co zwracać uwagę. Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuje wszystkim ;*

97 ODPOW. 97
Creatoor
Początkujący

A może taka alternatywa:
http://www.foto-net.pl/sklep/obrazki/velbon_sherpa_803rf_d.jpg

http://jabbafoto.pl/opis/id,260379/from,skapiec/

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Albo taki zestaw (sam go używam): statyw + głowica
Pojechałem po Sherpę 600R, wróciłem właśnie z tym :)
Najlepiej podejść do sklepu ze statywami i "pomacać". Osobisty kontakt ze statywem dużo daje :thumbsup:

Ale przyznaję, że mam tę kulową głowice i żałuję, że nie dokupiłem 3D. Brakuje mi jej czasem, a kulowa jest mało precyzyjna.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
luna1227
Początkujący

Tadeuszu, Creatoor dzięki za linki :thumbsup:
a więc czeka mnie wyprawa do sklepu i małe macanko... :D

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

:c22 Podepnę się pod temat co sądzicie o tym statywie
http://www.multifoto.pl/benro-a-297m8.htmldzięki za opinie

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Statyw spoko ale dla mnie za ciężki :) no i jeszcze głowice musisz dokupić :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Szczupic napisał(a):

Statyw spoko ale dla mnie za ciężki :) no i jeszcze głowice musisz dokupić :)


Spokojnie mogę polecić - też mam Benro, choć trochę się pospieszyłem i wziąłem inny model (taki bez przechylanej rurki środkowej). Ten jest :smileythumbsup: Tylko jeszcze głowica. Jak kulowa, to nie bierz tej najmniejszej BH-00. Co najmniej BH-0 lub BH-1 (ta ostatnia jest najmocniejsza, ale i największa).

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

Wielkie dzięki :c22

Szczupic napisał(a):

Statyw spoko ale dla mnie za ciężki


ma już jeden lekki(Velbon DF 60) :smileyhappy:

Tadeusz napisał(a):

Tylko jeszcze głowica.


no właśnie, dzięki Tadeuszu za podpowiedź chyba jednak się skusze

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Ja mam lekki statyw ale dorobiłem sobie haczyk na środkowej rurce od dołu więc zawsze idzie dociążyć :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

Szczupic napisał(a):

Ja mam lekki statyw ale dorobiłem sobie haczyk na środkowej rurce od dołu więc zawsze idzie dociążyć :)


Tu nie chodzi o dół ale o górę ,co z tego że statyw utrzyma to wszystko jak głowica nie daje rady

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

"Mój" Benro ma taki haczyk fabrycznie zamontowany, a że udźwig ma też spory, więc nie ma problemu. Tylko czasem ta głowiczka BH-0 trochę... za delikatna się wydaje. Żałuję, że nie wziąłem tej większej jeszcze. No i panoramiczna też by się przydała czasem :nauseated_face:
Foto, to taka zabawa, że co duperela, to nowy wydatek :slight_smile:

Myślę Jaru, że do Twojego obiektywu i A700 to faktycznie lepsza będzie ta BH-1(albo mocniejsza - do każdej niestety inne szybkozłączki są).

------------------------------
fotoamator