anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Statyw

profile.country.pl_PL.title
sieq-----
Początkujący

Statyw

Witajcie :) Dawno tu nie zaglądałem, zaczęły się nareszcie nasze upragnione wakacje i jest czas na pstrykanie zdjęć. Tak sobie pstrykam i pstrykam i zauważyłem ze przydałby mi się statyw. Możecie pomóc przy wyborze? Na co zwracać uwagę. Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuje wszystkim ;*

97 ODPOW. 97
profile.country.en_GB.title
spidzior
Początkujący

kurcze, one wygladaja prawie tak samo :c18 .... czy nosnosc w tym wypadku jes uwarunkowana rodzajem glowicy?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Carlos31 napisał(a):

kurcze, one wygladaja prawie tak samo


A jednak, przed zakupem dokładnie macałem statywy na warszawskiej giełdzie i wybór właśnie padł na 600-kę. Był najstabilniejszy w tych widełkach cenowych, lekki, wszechstronny i wysoki co przy moim wzroście miało priorytet.

Carlos31 napisał(a):

czy nośność w tym wypadku jest uwarunkowana rodzajem głowicy?


Nie, głowicę zawsze możesz wymienić na każdą inną posiadającą gwint każdej innej firmy.
Mnie osobiście wygodniej się pracuje na głowicach 3D niż kulowych, szybciej i prościej wyłapuję pion i poziom. Wygodniej się panoramuje itd itp.
Ale to moje zdanie.

profile.country.en_GB.title
spidzior
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

przed zakupem dokładnie macałem statywy na warszawskiej giełdzie.


No wlasnie ja nie mam gdzie ich obejzec, dlatego zdam sie na Twoje doswiadczenie i zamowie 600r. Dzieki za pomoc pozdr...

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

:c37 A co myslicie o tym statywie Manfrotto 055XPROB i tych glowicach Manfrotto 460MG Magnesium, Manfrotto 804RC2, Manfrotto 496RC2, Manfrotto 498RC2 :c22

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

dar801 napisał(a):

:c37 A co myslicie o tym statywie Manfrotto 055XPROB i tych glowicach Manfrotto 460MG Magnesium, Manfrotto 804RC2, Manfrotto 496RC2, Manfrotto 498RC2 :c22



Mogę się jedynie odnieść do informacji zaczerpniętych z sieci. Model nóg 055XPROB jest jednym z bardziej polecanych statywów do lustrzanek. Co do głowic to nie pasują mi głowice kulowe więc odpadną 496 i 498. Sam mam głowicę bardzo podobną do 804RC2 tylko niezależnego producenta i sprawdza się bardzo dobrze. Ciekawa może być też Manfrotto 460 MG 3D Magnesium ale nie znam jej wcale. Przy najbliższej okazji będę musiał ją dokładnie obejrzeć. Najbardziej podoba mi się Manfrotto 410 Junior tylko pieniądze nie takie :cry: .

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

no dokladnie ta cena ale ona chyba idzie w parze z jakoscia i praktycznoscia,tu mam ciezki wybor bo nie mam nigdzie w okolicy sklepu gdzie by je mieli do pomacania.Podobna do tej 804 mialem w starej Hamie i nie mialem powodu do narzekania,ale nigdy nie uzywalem kulowej.w tym temacie to bedzie chyba ciezko z wyborem bo tylu ilu urzytkownikow tyle opini,no coz ale moze ktos poradzi

profile.country.PL.title
slawas2
Poszukiwacz

Witam wszystkich mam mały dylemat szukam statywu z możliwością ustawienia kolumny centralnej w poziomie. Może używacie takowych i możecie coś polecić.

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

:c22 moze np: 055XPROB

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

dar801 napisał(a):

:c22 moze np: 055XPROB


Oczywiście od Manfrotto :smileythumbsup:

profile.country.PL.title
slawas2
Poszukiwacz

Też nad nim myślałem plus głowica 804RC2 Tylko te ceny może jest coś alternatywnego ?
A może 190XPROB jest lżejszy